Jak działa podgrzewacz basenu? 2 niesamowite rodzaje podgrzewaczy basenowych!

Jesteś ciekawy, jak działa podgrzewacz basenowy? Większość ludzi odświeżyłaby się latem pływając w basenie. Ale możesz to również zrobić, nawet gdy jest zimno. Woda nie musi być zimna, abyś poczuł się odświeżony.

Chociaż podgrzewacz basenu nie sprawi, że Twój basen będzie przypominał jacuzzi, może zapewnić ciepło, dzięki czemu basen będzie wygodny i przyjemny nawet w chłodne letnie popołudnie.

Jak działa podgrzewacz basenu? 2 niesamowite rodzaje podgrzewaczy basenowych!

Woda w basenie będzie pobierać wodę z basenu w kierunku zbiornika grzewczego, gdzie zostanie podgrzana przed odesłaniem z powrotem do basenu. Nawet na dworze jest zimno, woda w basenie będzie utrzymywana w wygodnie ciepłej temperaturze. Jeśli nie znasz grzejników basenowych, przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak to działa.

2 rodzaje podgrzewaczy basenowych

Grzejniki basenowe są dostępne w dwóch wariantach, w tym grzejniki gazowe i elektryczne. Każdy z nich działa inaczej, dobrze współpracując z różnymi właścicielami. Jak działa podgrzewacz basenowy? Omówmy je poniżej.

#1. Nagrzewnice gazowe

Ten rodzaj grzejnika jest zasilany propanem lub gazem ziemnym. Pompa cyrkuluje wodę, która przepływa przez filtr w kierunku grzałki. Wewnątrz grzejnika gaz spala się i wytwarza ciepło, które ma zostać oddane wodzie przed wysłaniem go do basenu. Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy rzadziej korzystają z basenu. Działa szybko, ponieważ propan i gaz ziemny również szybko się spalają. To również kosztuje mniej z góry. Nie jest to jednak energooszczędne, ponieważ emituje dwutlenek węgla. Więc jeśli chcesz wybrać opcję przyjazną dla środowiska, lepiej wybierz elektryczny podgrzewacz do basenu.

#2. Grzejniki elektryczne

Ten rodzaj podgrzewacza basenowego nazywany jest również pompą grzewczą. Jak wspomniano wcześniej, jest to bardziej przyjazne dla środowiska. Wykorzystuje wentylator do zasysania powietrza na zewnątrz basenu. Pompa użyje wówczas tego powietrza i przeprowadzi je przez wężownicę parownika. To powietrze zostanie następnie zamienione w ciepły gaz, który będzie podgrzewał zimną wodę w basenie. Zasadniczo woda wchodzi do pompy zimna i będzie ciepła, gdy zgaśnie. Ale będzie to skuteczne tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz przekroczy 45 stopni Fahrenheita.

Pompa ciepła to idealna opcja dla właścicieli domów mieszkających na obszarach o cieplejszym klimacie. To samo dotyczy osób często korzystających z basenów. Dzieje się tak, ponieważ ten podgrzewacz basenu wykorzystuje do działania temperaturę na zewnątrz. Jeśli często korzystasz z basenu, ten jest bardziej niezawodną opcją, a koszt eksploatacji jest stosunkowo niższy. Biorąc pod uwagę niższe koszty eksploatacji, możesz używać tego urządzenia więcej, nie wydając zbyt wiele. Tym, co sprawia, że ​​jest mniej kosztowne, jest fakt, że opiera się tylko na gazie i przepływie powietrza. Pamiętaj jednak, że jest wolniejszy w porównaniu z grzejnikiem gazowym. Co więcej, nie jest to idealne rozwiązanie dla osób żyjących w chłodniejszym klimacie.

Zalety podgrzewacza basenu

Wiele osób uważa, że ​​podgrzewacz basenu jest niezbędny tylko w chłodniejszych stanach, ale tak nie jest. Musisz wiedzieć, że każdy rodzaj podgrzewacza basenowego działa inaczej. Podobnie ich cechy i zalety są różne. Najlepiej byłoby, gdybyś rozważył je i sposób działania każdego z nich, gdy myślisz o zainwestowaniu w inną jednostkę.

#1. Elektryczny

Ogrzewacze basenowe zasilane energią elektryczną mają zbliżone możliwości grzewcze z energią słoneczną i gazową. Mimo, że nie jest to najszybsza metoda, jest idealna do ciągłego korzystania z basenu. Electric ma wiele części, które wymagają konserwacji. Jego czynnik chłodniczy również musi być uzupełniany z biegiem czasu. Ta opcja jest idealna dla osób żyjących w cieplejszym klimacie, mimo że wykorzystuje głównie powietrze. Nie wpłynie to na wydajność. Możesz również przeczytać, dlaczego mój elektryczny podgrzewacz basenu nie działa.

#2. Słoneczna

Solarny podgrzewacz basenowy ma również wiele zalet. Dzięki temu sezon pływacki można łatwo podwoić. Można pływać nawet jesienią i wiosną. W tym czasie nie będą ponoszone żadne koszty operacyjne, ponieważ ciepło termiczne słońca jest bezpłatne.

#3. Gaz ziemny

Urządzenia zasilane gazem ziemnym doskonale nadają się do szybkiego nagrzewania basenu, który wymaga częstego podgrzewania. Ma podobne zalety jak inne modele. Jest jednak lepszy pod względem zwinności, aby ogrzać przestrzeń w razie potrzeby. Jeśli chcesz pływać przez cały rok lub tylko kilka razy w tygodniu, odpowiedni jest grzejnik na gaz ziemny. To ogrzeje Twój basen tylko w ciągu kilku godzin. Grzejnik na gaz ziemny nadaje się również do dokładnej temperatury, co pozwala regulować i zarządzać temperaturą basenu.

To okładka!

Omówiliśmy, jak działa podgrzewacz basenowy, jakie są jego rodzaje i zalety. Jeśli korzystasz z basenu rzadziej i mieszkasz w miejscu o chłodniejszym klimacie, ogrzewanie gazowe jest dla Ciebie idealne. Ale jeśli mieszkasz w cieplejszych miejscach i często pływasz, najlepiej sprawdzi się pompa ciepła lub grzejnik elektryczny. Ogrzej się i baw się dobrze i szczęśliwie! Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak długo działa podgrzewacz basenu.