Jak działa nagrzewnica samochodowa? 5 niesamowitych faktów!

Zastanawiasz się, jak działa nagrzewnica samochodowa? Ponieważ my, ludzie, lubimy uczyć się i dzielić wiedzą i faktami.

Ciekawym faktem dotyczącym nagrzewnicy samochodowej jest to, że wprowadzono ją jeszcze przed wynalezieniem klimatyzacji samochodowej. A konstrukcja nagrzewnicy trochę się zmieniła od czasu jej wprowadzenia do samochodów.

Jak działa nagrzewnica samochodowa? 5 niesamowitych faktów!

Ten artykuł jest kompletnym pakietem dotyczącym nagrzewnicy samochodowej, ponieważ obejmuje mechanizm ogrzewania, jego konserwację oraz identyfikację niektórych typowych problemów. Termostat, pompa wody, płyn chłodzący i chłodnica przyczyniają się do ogrzewania kabiny samochodu i chłodzenia silnika samochodu.

Fakty na tematJak działa nagrzewnica samochodowa

Nagrzewnica samochodowa zapewnia ciepło podczas dojazdów do pracy, dzięki czemu jazda jest przytulna i wygodna. Ten przewodnik na temat działania nagrzewnicy samochodowej można również nazwać sposobem chłodzenia silnika samochodowego. Ponieważ podstawową funkcją nagrzewnicy jest odsysanie gorącego powietrza z silnika i wdmuchiwanie go do wnętrza samochodu.

#1. Lokalizacja części nagrzewnicy i ich funkcja

W tej sekcji opowiemy o funkcji i lokalizacji każdej części grzejnika. Rdzeń nagrzewnicy znajduje się wewnątrz deski rozdzielczej lub na obudowie HVAC w pobliżu zapory samochodu. Korpus posiada wlot i wylot do przepływu chłodziwa. Kolejną istotną rolę odgrywa zawór sterujący nagrzewnicy, który kontroluje ilość chłodziwa przepływającego przez rdzeń nagrzewnicy. Ten zawór może znajdować się na dowolnym wężu nagrzewnicy.

#2. Cała procedura

Po włączeniu nagrzewnicy z panelu sterowania HVAC w samochodzie silnik samochodu wysyła płyn chłodzący do chłodnicy, jeśli pozwala na to termostat. Termostat nie otwiera się, dopóki silnik nie zostanie nagrzany do określonej granicy. Po dotarciu do chłodnicy lub rdzenia nagrzewnicy, której funkcją jest wymiana ciepła, płyn chłodzący krąży, a silnik dmuchawy wpuszcza gorące powietrze do wnętrza auta.

#3. Właściwa konserwacja

Każdy właściciel samochodu, który regularnie korzysta z nagrzewnicy, musi wiedzieć, że system ogrzewania Twojego samochodu jest bezpośrednio połączony z nadwoziem układu chłodzenia silnika samochodu, tak jak rozgrzana maszyna lub nagrzewnica nadmuchująca chłodne powietrze. Za każdym razem, gdy idziesz na konserwację i kontrolę swojego samochodu, nie zapomnij sprawdzić układu ogrzewania, ponieważ jest podatny na żywotność samochodu. Te części pojazdu muszą być w idealnym stanie.

Termostat: Termostat powinien otwierać się i zamykać prawidłowo, ponieważ ta część jest najbardziej odpowiedzialna za przepływ chłodziwa i przenoszenie ciepła.

Pompa wodna: Pompa wodna powinna skutecznie cyrkulować chłodziwo.

Grzejnik i nagrzewnica: Chłodnica i rdzeń nagrzewnicy samochodu muszą być wolne od brudu i zabezpieczone przed wyciekami, aby zapewnić ogrzewanie pojazdu.

#4. Wymień/uzupełnij płyn chłodzący

Jak przeczytałeś powyżej, najważniejsza jest rola płynu chłodzącego do ogrzania kabiny. Ale musisz też wiedzieć, że po przejechaniu prawie 30 000 mil musisz uzupełnić płyn chłodzący. Twój samochód i nagrzewnica samochodowa będą szczęśliwe i zrelaksowane, jeśli będziesz regularnie wymieniać płyn chłodzący. Płyn chłodzący i woda powinny mieć maksymalną temperaturę 32 stopni Fahrenheita w Twoim samochodzie, aby uniknąć niedogodności związanych z nagrzewnicą samochodową. A dojazdy staną się super przyjemne bez względu na pogodę na zewnątrz.

#5. Przed włączeniem grzejnika

Jak już wiesz grzałka jest podłączona do układu chłodzenia silnika. Termostat otwiera się, aby umożliwić przepływ płynu chłodzącego, gdy silnik staje się gorący. Temperatura otoczenia wpływa również na czas potrzebny do nagrzania silnika samochodu i nagrzewnicy. Na przykład maszyna nagrzewa się szybko w gorącym miejscu w porównaniu z niską temperaturą. Możesz również przeczytać o nagrzewnicy samochodowej, która nie nadmuchuje gorącego powietrza.

Dlaczego ogrzewanie samochodu nie działa?

Nagrzewnica twojego samochodu nie działa, jeśli którakolwiek z tych części ma jakiś problem:

Silnik

Jeśli zauważyłeś, że nagrzewnica wieje zimne lub półzimne powietrze, przyczyną może być nieogrzany silnik, który nie mógł dostarczać chłodziwa.

Rdzeń nagrzewnicy

Trochę lepkiego chłodziwa gromadzi się wewnątrz rdzenia nagrzewnicy, blokując w ten sposób drogę i gorące powietrze. Ewentualnie może zatkałeś rdzeń nagrzewnicy i nie przepuszcza płynu chłodzącego i nie możesz odbierać gorącego powietrza w samochodzie.

Silnik dmuchawy

Czasami silnik dmuchawy jest zużyty i nie działa. W tym stanie płyn chłodzący nie może się poruszać, a samochód pozostaje zimny od wewnątrz. Może być 7 powodów, dla których grzejnik samochodowy nie działa prawidłowo i zawsze powinieneś je sprawdzić.

To okładka!

Mamy nadzieję, że rozumiesz, jak działa nagrzewnica samochodowa i będziesz w stanie naprawić drobne usterki w swoim samochodzie. Poznawanie, ulepszanie i zmienianie rzeczy wokół nas jest relaksujące, co sprawia, że ​​nasze życie jest produktywne i wypełnione zabawą. Ta informacja napełnia nasze życie taką radością, jaka pojawia się po zjedzeniu ciasta lawowego wypełnionego czekoladą. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i jak przyspieszyć nagrzewanie nagrzewnicy samochodowej.