Jak działa lodówka RV? Przeczytaj zaskakujące fakty!

Czy wiesz, jak działa lodówka RV? Wchłanianie lub proces chemiczny obejmujący amon, wilgoć lub wodór zasila lodówkę RV. Po podgrzaniu amonu dochodzi do kondensacji i parowania, co powoduje efekt chłodzenia lodówki. Płomień propanowy lub składnik elektryczny służy do ogrzewania amonu.

Podobnie jak lodówka w domu, lodówka do kampera zaczyna schładzać żywność do wygodnego poziomu w celu konserwacji. Jest na ogół wystarczająco mniejszy, aby zmieścić się w obszarze RV. Ma kilka unikalnych cech, takich jak zamykane drzwi i możliwość pracy z różnymi źródłami zasilania.

Jak działa lodówka RV? Przeczytaj zaskakujące fakty!

Ponieważ rozprowadza ciepło z lodówki na zewnątrz, lodówka do kampera nazywana jest pompą ciepła, podobnie jak lodówka domowa. Jest o wiele więcej rzeczy do zrozumienia, więc czytaj dalej i odkrywaj więcej. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak to działa, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy czytać!

Jak działa lodówka do kampera

Wykorzystując mieszankę wody lub amoniaku, lodówka absorpcyjna działa w procesach chemicznych i cieplnych. Lodówka ma wiele rur, które po osiągnięciu temperatury wrzenia w wewnętrznym generatorze w stanie reakcji przechodzą do separacji, oddzielając ciecz lub amoniak. Woda dopływa do absorberów, natomiast amoniak przepływa do skraplacza oddzielnymi rurkami. Amon zaczyna się ochładzać i przechodzi w stan ciekły. Następnie amoniak przemieszcza się do parownika, gdzie reaguje z gazowym wodorem, tworząc chłodną parę.

Ta zimna para wędruje do wewnętrznych wężownic chłodzących lodówki, które schładzają całe wnętrze, począwszy od zamrażarki. Para wraca do absorbera, gdzie łączy się z wilgocią i faza zaczyna się od nowa. Alternatywne źródło energii, takie jak energia wytwarzana przez generator, może być również wykorzystane do sterowania lodówką RV. Komponent służy do wytworzenia ciepła niezbędnego do rozpoczęcia chłodzenia.

Jeśli energia jest nieobecna lub jest oszczędzana, gaz może być użyty do ogrzania odczynników. W przypadku braku mocy większość współczesnych zamrażarek do samochodów kempingowych zawiera opcję automatyczną, która wykorzystuje gaz jako dodatkowe źródło paliwa. Użytkownicy RV, którzy planują rozpocząć procedurę schładzania wieczorem przed wakacjami. Procedura chłodzenia absorpcyjnego wymaga bardzo małej ilości gazu, nawet jeśli jest używana przez 24 godziny.

Lodówka do kampera potrzebuje około 24 godzin, aby stała się doskonała i chłodna. W wysokich temperaturach potrzebuje znacznie więcej czasu, aby zmarznąć. Przeciętna lodówka do kampera ma pojemność sześciu stóp sześciennych, z jedną stopą sześcienną na zamrażarkę lub pięć stóp sześciennych na lodówkę. Używaj mniejszej liczby słoików, przygotuj/siekaj/pokrój posiłki przed planowanym terminem, trzymaj w workach na żywność w puszkach lub kupuj sosy w mniejszych porcjach, aby zaoszczędzić miejsce. Pomoże Ci to zrozumieć, jak działa lodówka RV.

Wytyczne, aby Twoja lodówka do przyczepy kempingowej żyła dłużej

Lodówki, zarówno tradycyjne, jak i modele RV, są drogie. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby przedłużyć długość lodówki w kamperze: Zamrażanie lub zamrażanie żywności, która została wcześniej zamrożona lub schłodzona. Lodówka nie będzie musiała tak ciężko pracować, aby schłodzić gorące potrawy i napoje o temperaturze pokojowej. Zapewnij wystarczającą ilość miejsca między wszystkimi przedmiotami w środku, aby umożliwić przepływ powietrza i równomierne przemieszczanie się po całym obszarze, takim jak szafy. Wentylator lodówki w kamperze może pomóc ochłodzić rzeczy o pięćdziesiąt procent szybciej i utrzymać temperaturę w miarę konsekwentnie. Ten wentylator kosztuje zwykle mniej niż 30 USD i jest zasilany dwiema bateriami.

Temperatury wewnętrzne można śledzić za pomocą taniego termometru. Temperatury lodówki muszą być utrzymywane w zakresie od 35 do 38 stopni Fahrenheita, podczas gdy temperatura zamrażarki musi być utrzymywana w zakresie od 0 do 11 stopni Fahrenheita. Jedzenie nie zepsuje się, jeśli utrzymasz je w tych temperaturach. W zamrażarce uważaj na gromadzenie się szronu.

W razie potrzeby rozmroź zamrażarkę, aby działała prawidłowo i oszczędziła miejsce. Aby uniknąć uszkodzeń, nigdy nie rozmrażaj zamrażarki selektorem, małym nożem i źródłami ciepła, takimi jak suszarka do włosów. Aby zapobiec uszkodzeniom i zapewnić wydajność pracy, utrzymuj lodówkę w poziomie. Usuń wszelkie przeszkody, kurz lub zanieczyszczenia z lodówki, szczególnie wokół otworów wentylacyjnych. Regularnie uruchamiaj lodówkę, aby sprawdzić, czy nie występują żadne dźwięki lub blokady i upewnić się, że jest w dobrym stanie. Aby zapobiec zimnemu powietrzu, sprawdź uszczelnienie wokół drzwi.

Różnica między tradycyjną a przyczepą kempingową

Kompresor stosowany jest w tradycyjnej lodówce. Lodówka absorpcyjna jest popularnie nazywana lodówką Rv. Ponieważ w lodówce do kamperów nie ma ruchomych elementów, jest ona o wiele bardziej wytrzymała i trwa dłużej w drodze. W oparciu o skalę, nowoczesne lodówki Rv wahają się w cenie od 1200 do 3200 USD. Porównaj ceny, obserwuj okazje na wcześniejsze modele i rozważ zakup odnowionego modelu. Być może zainteresuje Cię również wymiana lodówki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się, jak działa lodówka do kamperów, a także doceniamy poznanie zasady działania lodówki do kamperów. Dla oddanych użytkowników samochodów kempingowych wdrożenie wytycznych dotyczących konserwacji w celu przedłużenia żywotności lodówki jest solidnym, długoterminowym atutem. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca. Możesz również przeczytać o tym, jak poziom musi być lodówka RV i jak długo lodówka RV będzie działać na baterii.