Jak działa grzejnik tarasowy? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy jesteś ciekaw, jak działa grzejnik tarasowy? Do wyboru elektrycznego, gazowego lub propanowego grzejnika tarasowego zostanie zastosowana technika ogrzewania promiennikowego i konwekcyjnego. W rezultacie ciepło może być odczuwane w całej przestrzeni.

BTU (jednostka ciepła) grzejnika tarasowego określa ilość rozpraszanego ciepła, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję i liczbę BTU.

Nadal chciałbyś docenić swój taras w zimowy wieczór. Można by rozpalić ognisko, ale nie będzie aż tak brudno. Jaki jest najlepszy wybór? Grzejnik na taras. Są najlepszym kumplem do Twojego chłodnego ogrodu, ponieważ są zimne, eleganckie i atrakcyjne. Ale jak miałyby działać w praktyce? Jeśli więc jesteś zainteresowany tym artykułem i chcesz dowiedzieć się wszystkiego szczegółowo, czytaj dalej na końcu. Poniżej napisaliśmy jak działają te grzałki i wiele innych. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Jak działają grzejniki tarasowe?

W tym akapicie dowiesz się, jak działa grzejnik tarasowy? Grzejniki tarasowe działają na propan lub gaz ziemny to grzejniki tarasowe na paliwo. Grzejniki tarasowe dzielą się na dwie kategorie: Jak sama nazwa wskazuje, grzejniki elektryczne są podłączone i pracują na prąd. Grzejniki tarasowe na gaz ziemny są zazwyczaj najbardziej popularne. Mogą wykorzystywać konwencjonalne przyłącza gazu ziemnego, powszechnie występujące w ogrodach. Grzejniki tarasowe na gaz ziemny palą się czysto i są proste w obsłudze. Są jednak droższe i wymagają niestandardowego dopasowania. Skonfiguruj, włącz i ciesz się ciepłem naturalnych grzejników tarasowych.

Inną alternatywą są propanowe grzejniki tarasowe, które działają szybciej niż inne wersje. Są również znacznie bardziej ruchome, dzięki czemu nie jesteś ograniczony do jednego miejsca w ogrodzie. Główną wadą jest to, że beczki z propanem są droższe niż butle naturalne. Będziesz musiał kupić zbiornik gazu, aby wykorzystać propanowy grzejnik tarasowy. Elektryczne grzejniki tarasowe są również atrakcyjne, ponieważ są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalistycznej instalacji ani konserwacji zbiornika gazu. Elektryczne grzejniki tarasowe są często droższe (większe koszty energii) i wolniejsze niż gazowe grzejniki tarasowe. Po prostu podłącz elektryczny podgrzewacz tarasowy do gniazdka i włącz go. Wszystkie grzejniki tarasowe wykorzystują ogrzewanie promiennikowe zamiast ogrzewania kanałowego. Ale tutaj pojawia się pytanie, czym dokładnie jest ogrzewanie promiennikowe?

Ogrzewanie promiennikowe

Ogrzewanie promiennikowe występuje zarówno w elektrycznych, jak i gazowych grzejnikach tarasowych. Oznacza to, że ciepło napływa do powietrza i może być odczuwalne na dużym obszarze. Gdy substancja zostanie podgrzana do określonej temperatury, emituje promieniowanie cieplne. Następnie w określonej strefie oddaje ciepło poprzez promieniowanie elektromagnetyczne. Z tego powodu możesz wyczuć ciepło wszędzie wokół siebie. Dla porównania, wymuszone ogrzewanie powietrza ma miejsce, gdy ciepłe powietrze jest wtłaczane do sąsiedniego otoczenia. Większość innych rodzajów grzejników, w tym takie grzejniki, wykorzystuje ten rodzaj ogrzewania.

Ogrzewanie konwekcyjne

Podczas gdy większość grzejników tarasowych wykorzystuje ciepło promieniowania do ogrzewania tarasu, niektóre wykorzystują również ogrzewanie konwekcyjne. Konwekcyjny grzejnik tarasowy działa na zasadzie przenoszenia energii przez kondensator lub substancję, która zapobiega przepływowi prądu elektrycznego. Następnie jest przekształcany w energię cieplną i krąży po całym pomieszczeniu. Grzejniki tarasowe wykorzystujące tę metodę ogrzewania są znacznie mniej energooszczędne niż grzejniki tarasowe z promieniowaniem cieplnym.

Poznaj różnicę między ogrzewaniem konwekcyjnym a ogrzewaniem promiennikowym.

Czy grzejniki tarasowe działają?

Działają jednak grzejniki tarasowe, które nie są cudami. Należy zauważyć, że wydajność grzejnika tarasowego zależy od jego rozmiaru, temperatury, BTU i położenia. Bądź praktyczny w kwestii swoich wymagań i oszacuj wymagane BTU, aby zminimalizować żal. W większości przypadków wystarczy zwykły grzejnik tarasowy, głównie w przypadku ograniczonej powierzchni. 2 będzie znacznie bardziej praktyczny w chłodniejszych regionach.

Czy grzejniki tarasowe są bezpieczne?

Każdy rodzaj grzejnika tarasowego grozi uszkodzeniem lub spaleniem, jeśli zostanie niewłaściwie użyty. Podobnie jak palniki z gorącym gazem, grzejniki Patio mogą cię przypalić, jeśli dotkniesz ich w niewłaściwym miejscu. Są jednak często uważane za stosunkowo bezpieczne. Wiele modeli gazowych zawiera wewnętrzną funkcję bezpieczeństwa, która zatrzymuje system, jeśli urządzenie zostanie prawdopodobnie przewrócone. Bezpieczeństwo nie jest problemem, jeśli kierujesz się racjonalnym myśleniem i stosujesz się do wskazówek grzejnika.

Jednak dobrym pomysłem jest zrozumienie, w co się angażujesz przy zakupie. Jasne, grzejniki nie powinny być instalowane pod sufitem, podczas gdy inne wymagają niewiele miejsca, aby uniknąć wpadek. Jeśli grzejnik nie może być wystawiany na zewnątrz, możesz rozważyć zakup pokrowca lub umieszczenie go w pomieszczeniu. Zgodnie z zaleceniami producenta coroczne czyszczenie grzejnika tarasowego jest również mądrą opcją.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wszyscy lepiej zrozumiecie, jak działa grzejnik tarasowy. Po włączeniu grzejnik tarasowy natychmiast się nagrzewa. Grzejniki tarasowe wykorzystują ciepło konwekcyjne, ale częściej wykorzystują promieniowanie cieplne do ogrzania otaczającej je przestrzeni. Należy pamiętać, że wielkość rozchodzenia się ciepła zależy od położenia i BTU grzejnika tarasowego. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; Przeczytaj o tym, ile miejsca ogrzewa mój grzejnik tarasowy i jak włączyć grzejnik tarasowy.