Jak działa dwuelementowy podgrzewacz wody? 3 różne uwagi!

Pytanie brzmi: jak działa dwuelementowy podgrzewacz wody? Tutaj udzielimy Ci wszystkich potrzebnych informacji! Więc czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak działa dwuelementowy podgrzewacz wody? Elektryczne systemy grzewcze są znacznie nowocześniejszą opcją niż klasyczne grzejniki gazowe.

W przeciwieństwie do grzejników gazowych, które wykorzystują płomień do generowania iskry do podgrzewania wody, grzejniki elektryczne wykorzystują energię do podgrzewania elementu. Podwójne grzejniki z jednym lub dwoma źródłami są dostępne w firmach.

Jak działa dwuelementowy podgrzewacz wody? 3 różne uwagi!

Jedna część w dwóch różnych konstrukcjach obejmuje podgrzewanie w górnej części zbiornika na wodę, podczas gdy druga część podgrzewa wodę na dole rurki. Te podwójne grzejniki mają mniej części niż grzejniki gazowe, ale znajomość działania typów dwuelementowych może pomóc w szybszym wykryciu problemu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o działaniu podwójnych grzejników! A po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się wszystkiego o dwuelementowym podgrzewaczu wody.

Elementy podgrzewacza wody

Jak więc działa dwuelementowy podgrzewacz wody? Oto następujące uwagi:

Górny element

Po włączeniu kranu z ciepłą wodą, woda wypływa z cylindra grzałki rurą główną w górnej części zbiornika. Zbiornik otrzymuje schłodzoną wodę z drugiego układu zasilającego znajdującego się w górnej części zbiornika. Zimna woda jest kierowana na dno zbiornika przez rurę zasilającą zwaną rurką zanurzeniową. Zimny ​​poziom wody wzrasta, gdy podgrzana woda ucieka ze zbiornika. Gdy zimna woda przekroczy górne źródło ciepła, aktywuje termostat tutaj na elemencie. Termostat wysyła sygnał elektryczny do urządzenia, podgrzewając wodę w górnej części zbiornika.

Dolny element

Gdy wyższy element grzewczy ogrzeje wodę w górnej części zbiornika, termostat, który nim zarządza, wyłącza go. Dolny element, podobnie jak górny, regulowany jest osobnym termostatem. Czyli gdy górny element jest wyłączony, ten regulator wypuszcza drugi element, który podgrzewa wodę na dnie zbiornika. Gdy woda na dnie zbiornika osiągnie określoną temperaturę, dolny element wyłącza się.

Jak działa dwuelementowy podgrzewacz wody

Teraz dowiedzmy się, jak działa dwuelementowy podgrzewacz wody bez marnowania czasu, moi przyjaciele! Ponieważ jest o wiele więcej do nauczenia się, najlepiej zagłębić się w ten artykuł. Główna funkcjonalność konstrukcji z dwoma termostatami (górny i dolny) na zewnętrznym źródle ciepła o napięciu 240 V jest następująca: W dowolnym momencie zasilany będzie tylko jeden element. Nazywa się to systemem flip/flop. Nagrzewnica 240-woltowa nadal będzie mieć 120 woltów po obu stronach. Aby zakończyć 240 woltów niezbędnych do zasilenia elementu, termostat skieruje drugą edycję 120 woltów do aspektu.

#1. Konfiguracja wstępna

Po napełnieniu zbiornika zimną wodą pierwszeństwo ma termostat wyższy i podgrzewa górną ilość wody do ustawionej przez termostat temperatury. Termostat przełączy się w kierunku dolnego termostatu, gdy ta temperatura zostanie osiągnięta. Drugi regulator termostatu zamknie i rozgrzeje część zbiornika, aż woda osiągnie temperaturę wskazaną przez ten termostat. Na tym etapie zbiornik zostanie uzupełniony gorącą wodą.

#2. Normalna praca

Po użyciu gorącej wody, zimna woda może dostać się na dno podgrzewacza przez dolny zawór wejściowy, dolny regulator zamyka się, a urządzenie zaczyna podgrzewać zimną wodę. Gdy zużywana jest duża ilość ciepłej wody, wyższy termostat ma pierwszeństwo i ogrzewa górną część grzałki. Po podgrzaniu przełączy się na drugi termostat i ogrzeje dolną część.

#3. Kontrola górnego limitu

Przycisk sterowania ogranicznikiem wysokiej jest standardem we wszystkich podgrzewaczach wody. Ten przycisk jest środkiem ochronnym, który wyłączy urządzenie, jeśli zrobi się zbyt gorąco, a temperatura wody wzrośnie do niebezpiecznego poziomu. Kiedy się zepsuje, energia do termostatów i komponentów jest całkowicie odcięta. Możesz zresetować ustawienie górnego limitu, naciskając mocno przycisk zasilania znajdujący się nad górnym termostatem. Za każdym razem, gdy się resetuje, możesz zauważyć głośne kliknięcie. Jeśli czujnik górnego limitu zadziała wielokrotnie, oznacza to inne problemy. W celu serwisowania skontaktuj się z przeszkolonym technikiem. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o ustawianiu podgrzewacza wody w trybie wakacyjnym.

To okładka!

Jak teraz dowiedziałeś się, jak działa dwuelementowy podgrzewacz wody? Możesz samodzielnie zarządzać nim w swoim domu, nie szukając u nikogo pomocy. Również podwójna woda ma zalety, które sprawią, że zdecydujesz się w nią zainwestować. Dwuelementowe systemy grzewcze są często bardziej energooszczędne niż oddzielne podgrzewacze wody, ponieważ zawierają dwa źródła ciepła, które działają oddzielnie. A mniejsze zużycie energii może pomóc w obniżeniu kosztów regularnych rachunków za energię elektryczną, a jednocześnie zachować zdrowie dla klimatu.

Dwuelementowe systemy grzewcze mogą również szybciej i bardziej równomiernie podgrzewać wodę. Z drugiej strony są nieco trudniejsze w obsłudze niż pojedyncze źródło ogrzewania, a części tego dwuelementowego grzejnika nie są wymienne. Istnieje wiele zalet i wad dwuelementowych systemów grzewczych. Ale jego łatwość i zalety przewyższają jego wady. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak długo spuszczać podgrzewacz wody i jak naprawić podgrzewacz wody gazowej.