Jak działa dolna grzałka węża chłodnicy? 2 najlepsze powody!

Zastanawiasz się, jak działa dolna grzałka węża chłodnicy? Przestań się zastanawiać; jesteś we właściwym miejscu. Ciepła woda płynie z grzałki do silnika górną stroną zagiętego dolnego węża, natomiast zimna wraca do grzałki bardziej dolną stroną węża.

Jakby dwa samochody jechały przez dwupasmowy tunel. Dolne podgrzewacze węży działają tak samo jak węże, w których są umieszczone pod kątem co najmniej 45° w stosunku do silnika.

Jak działa dolna grzałka węża chłodnicy? 2 najlepsze powody!

Jeśli umieścisz go w miejscu, w którym opiera się o grzejnik, całe ciepło będzie kierowane do grzejnika. Dokonanie przerwania w termostacie spowoduje jedynie wyciek ciepła z silnika w kierunku chłodnicy. Moi przyjaciele, to tylko mały podgląd, który powinieneś czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co robi dolny wąż chłodnicy?

Najważniejszym zadaniem chłodnicy jest przekazywanie ciepła z silnika do atmosfery zewnętrznej. Zawsze, gdy silnik pracuje, płyn chłodzący krąży przez chłodnicę. Górny wąż umożliwia dopływ podgrzanego płynu chłodzącego z silnika do chłodnicy. Rolą dolnego węża jest zwrócenie schłodzonego płynu niezamarzającego do silnika. Chłodnica jest przymocowana z jednej strony dolnego węża. Drugi koniec kabla jest podłączony do pompy wodnej. Wąż można zwykle podłączyć do pompy lub do rurki chłodziwa w silniku, która przeniesie chłodziwo do wlotu pompy wodnej. Pomaga to w nauce działania dolnej grzałki węża chłodnicy.

Dolny wąż vs. Wąż górny

Przewód chłodnicy wydaje się być niezbędnym elementem układu chłodzenia, ponieważ kontroluje przepływ płynu chłodzącego z pompy wody do nagrzewnicy. Wąż chłodnicy wydaje się być gumową technologią, która wychwytuje ciepło z płynu chłodzącego przed zawróceniem go do silnika w celu zakończenia cyklu. Węże chłodnicy dzielą się na dwie kategorie: górną i dolną. Takie elementy są niewymienne i dostępne w różnych długościach i formach. Górny wąż chłodnicy wygląda następująco:

Wąż ciśnieniowy służy do połączenia silnika z chłodnicą. W którym podgrzany płyn chłodzący najpierw z maszyny wchodzi do chłodnicy. Jego dolny wąż chłodnicy wygląda następująco: Zasadniczo jest to wąż podciśnieniowy po wewnętrznej stronie węża. Jest owinięta sprężyna z drutu, aby zapobiec jej zerwaniu. Został przymocowany do pompy silnika i dolnej części chłodnicy.

Dolny wąż ma być większy niż górny wąż Dlaczego?

Płyn niezamarzający podawany jest do wlotu pompy wodnej przez dolny wąż. Pompa odśrodkowa jest tym, co zapewnia ta pompa. Ten rodzaj pompy wytwarza nadciśnienie na wlocie, aby działać prawidłowo. Ze względu na ograniczenie płynów, które może wystąpić w przypadku węża o mniejszej średnicy przy prędkościach przepływu, ciśnienie może zostać drastycznie obniżone. W rezultacie producenci samochodów dostarczają gigantyczny wąż, który zmniejsza straty ciśnienia przy prędkościach przepływu. Zapewnia to prawidłową pracę pompy.

Dlaczego dolny wąż chłodnicy jest zimny?

Płyn niezamarzający byłby całkowicie lub częściowo zablokowany przed przepływem przez chłodnicę we wszystkich okolicznościach, w których widoczny jest chłodny dolny wąż. Każdy z poniższych problemów z układem chłodzenia może powodować ściśliwy przepływ:

#1. Uszkodzony termostat

Jest to najczęstszy problem dotyczący chłodnej dolnej linii chłodziwa. Termostat z zaworem wykrywa i kontroluje dopływ płynu chłodzącego, dzięki czemu silnik pracuje we właściwej temperaturze i nie przegrzewa się. Kiedy samochód się przegrzewa, a jednocześnie nie ogrzewa dolnego przewodu płynu chłodzącego, z pewnością masz problem z termostatem, który wymaga wymiany. Termostat musi być zamknięty, gdy silnik jest zimny i nie pracuje. Termostat reguluje przepływ wody, zapobiegając gorącym obszarom w pralce. Woda chłodząca byłaby wprowadzana do chłodnicy w celu rozproszenia energii po osiągnięciu odpowiedniej temperatury. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o znaczeniu termostatu samochodowego.

#2. Niski poziom płynu chłodzącego

Zmniejszony przepływ chłodziwa może powodować wiele problemów w układzie chłodziwa. Niski dopływ chłodziwa może spowodować uwięzienie powietrza w układzie chłodziwa, co może spowodować zatrzymanie pompy wodnej w jednym. Poziom płynu chłodzącego można łatwo zweryfikować; po prostu podnieś maskę i amp; poszukaj zbiornika płynu chłodzącego w instrukcji obsługi samochodu. Pamiętaj, aby nie zdejmować, gdy silnik jest ciepły, ponieważ pali się i rozpryskuje się po całym miejscu, jeśli to zrobisz.

W rzadkich przypadkach układ chłodzenia może zostać zablokowany. Jednak nie jest to dość powszechne, ponieważ główne rurociągi chłodziwa są duże. Jeśli jednak Twój samochód był wcześniej napędzany bez płynu chłodzącego i tylko z wodą, w silniku mogło być dużo korozji. To, wraz z uszkodzoną uszczelką głowicy, może spowodować dużą ilość zanieczyszczeń w układzie chłodzenia. Jeśli wyczerpałeś wszystkie inne opcje, spróbuj przepłukać układ chłodzenia.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak działa dolna grzałka węża chłodnicy. Powyższe dotyczy podstaw działania dolnego węża, jego przeznaczenia i powodów, dla których dolny wąż pozostaje zimny. Możesz również przeczytać o tym, co to jest zawór sterujący nagrzewnicą i jak przyspieszyć nagrzewanie nagrzewnicy samochodowej. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.