Jak duży jest koc do rzucania? Najlepszy przewodnik po rozmiarach

Jeśli chcesz wiedzieć, jak duży jest koc, możesz spodziewać się, że będzie miał około 50 na 36 cali. Ten wymiar jest typowym rozmiarem dla standardowych koców narzutowych, ale możesz spodziewać się pewnych odmian, jak w przypadku innych typów koców. Ponadto chcesz zapoznać się z wymiarowaniem kocyków.

Pomoże Ci to kupić odpowiedni do zamierzonego zastosowania. W tym artykule dowiesz się również kilku głównych różnic między kocem do rzucania a typowym kocem. Więc bez zbędnych ceregieli, oto wszystko, co musisz wiedzieć o rozmiarach rzutów.

Jak duży jest koc do rzucania? Najlepszy przewodnik po rozmiarach

Jaki jest średni rozmiar koca do rzucania?

Podobnie jak w przypadku innych koców, producenci mogą różnić się rozmiarami koców do rzucania. Jednak średni rozmiar narzuty zazwyczaj wynosi około 50 na 36 cali. Różni się to od tradycyjnych koców, które wykorzystują wymiary łóżka podwójnego, typu king-size i queen-size.

Oprócz wspomnianych wymiarówmożesz również oczekiwać, że koce do rzucania będą miały wymiary 50 na 60 cali, 54 na 60 cali lub 54 na 72 cale. Niektóre marki wolą, aby ich narzuty nie miały idealnego kwadratowego kształtu. Ale aby pomóc Ci dowiedzieć się, czy Twój koc jest uważany za rzut, powinien mieć maksymalnie 54 cale szerokości.

Co to jest koc do rzucania?

Dlaczego koce do rzucania nie mają dokładnych wymiarów, jak typowe koce na pościel? Pamiętaj, że mniejszy rozmiar jest przeznaczony do oczekiwanego użytkowania kocyków. Można nim udekorować łóżko lub kanapę, ale nie jest też za mały, ponieważ nadal będzie wygodnie się z nim wypoczywać.

Jaki jest dobry rozmiar na rzut?

Wszystkie wymienione wymiary są odpowiednimi rozmiarami na kocyk. Ale aby jak najlepiej wykorzystać swój rzut, zawsze zastanów się, jak chcesz go użyć. Na przykład, możesz uciec ze standardowym rozmiarem 50 na 36 cali, jeśli chcesz mieć dodatkowy materiał do spania.

Możesz również chcieć rzut 50 na 60 cali, jeśli chcesz mieć więcej materiału do przytulania podczas oglądania telewizji na kanapie. Wymiary te nadal nie są zbyt duże, aby złożyć koc i umieścić na nodze łóżka lub udrapować na kanapie. Przydatną wskazówką, o której należy pamiętać, jest to, że należy również wziąć pod uwagę materiał, z którego korzysta koc, ponieważ może to wpłynąć na jego wygląd dekoracji lub wyczucie użytkowania.

Czy koc do rzucania jest wystarczająco duży?

Koc do rzucania jest wystarczająco duży, jeśli rozumiesz, że nie pokryje Cię tak szeroko, jak tradycyjne koce w rozmiarach bliźniaczych, królewskich lub królewskich. Nadal możesz spać z narzutą ze względu na użyte materiały, ale nie otuli Cię tak satysfakcjonująco, jak w przypadku kocyków na łóżko. Co więcej, rozmiar narzuty sprawia, że ​​jest idealny tylko dla jednej osoby, więc ci, którzy nie mogą się doczekać dzielenia przytulności z przyjacielem lub partnerem, powinni użyć odpowiedniego koca.

Mimo to koce do rzucania są wystarczająco duże do różnych zastosowań. Po pierwsze, łatwo się spakować na pikniki i wycieczki samochodowe. Po drugie, rozmiar jest idealny, aby nie przytłaczać otoczenia i nadal poprawiać jego wygląd. I po trzecie, możesz powiesić koc jako gobelin, nie wyglądając zbyt niezręcznie i masywnie.

Jaki rozmiar ma duży koc?

Największy dostępny na rynku koc do rzucania ma wymiary 54 na 72 cale. Ten rozmiar byłby przydatny dla tych, którzy planują układanie koca w łóżku. Co więcej, pamiętaj, że koce do rzucania to coś więcej niż tylko dekoracja mebli.

Możesz użyć materiału do ochrony sofy przed kurzem i innymi nagromadzeniami. A ponieważ narzuty wyglądają stylowo, utrzymasz motyw swojego salonu. Możesz nawet tymczasowo położyć koc na szafce lub podłodze.

Najlepsze materiały na koce do rzucania

Warto też przedyskutować, jaki materiał wybrać na kocyk. Jeśli wybierasz się z mniejszymi narzutami, prawdopodobnie użyjesz ich tylko jako dekorów. Z drugiej strony, większe koce do rzucania do łóżek lub ochrony mebli powinny być wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia i odpornych na rozlanie.

Dzianina to doskonały materiał na dekoracyjne koce narzuty, ponieważ masz do wyboru wiele faktur i wzorów. Jeśli chcesz czegoś, co szybko się wyczyści, najlepszym wyborem będą bawełniane koce. Dostępne są również wełniane koce narzuty, które będą wygodne, szczególnie do przytulania w chłodne dni.

Jeśli chcesz czegoś miękkiego, możesz zdecydować się na koce z polaru, sztucznego futra, a nawet poliestru. Natomiast latem należy wybrać bambus lub len, ponieważ materiały te są oddychające. Wybór koca z tych materiałów, które przytoczyliśmy, będzie zależeć od jego rozmiaru i koloru.

Wniosek

Więc robisz zakupy na rzut? Czy wiesz, jak duży jest koc? Standardowe wymiary rzutu to 50 na 36 cali.

Istnieją jednak inne warianty rozmiarów kocyków. Kluczem do zapamiętania jest to, że kocyk nie będzie szerszy niż 54 cale. Wybierając koc, zawsze zastanów się, do czego go użyjesz, aby wiedzieć, jaki rozmiar najlepiej kupić.