Jak dużego podgrzewacza basenu potrzebuję? Przewodnik, który trzeba przeczytać!

Zastanawiasz się, jak dużego podgrzewacza basenowego potrzebuję? Odpowiedź brzmi, że nie powinien być zbyt duży, ale powinien dać ci satysfakcję. Przy wyborze podgrzewacza do basenu wybierz ten, który ma wyższą niż pożądany wzrost temperatury i dokładną powierzchnię basenu.

Pamiętaj też, że nie ma czegoś, co nazywasz przewymiarowanym podgrzewaczem basenu. Szybciej jest podgrzać wodę w basenie, jeśli moc BTU podgrzewacza basenu jest większa.

Jak dużego podgrzewacza basenu potrzebuję? Przewodnik

Będziesz zadowolony, że zdecydujesz się na większy podgrzewacz basenu, więc porozmawiajmy o tym poniżej i czytaj dalej! W tym artykule dowiesz się

Jak dużego podgrzewacza basenu potrzebujesz?

Basen jest pomocny dla całej rodziny w zabawie i ekscytacji byciem razem. Ale z drugiej strony zawsze istnieją ograniczenia godzin, w których należy korzystać z basenu, biorąc pod uwagę cykle dnia i nocy oraz klimat. A skakanie do kolekcji z lodowatą i zimną wodą nie brzmi zbyt fajnie, a członkowie rodziny będą mieli różne preferencje, jeśli chodzi o temperaturę wody w basenie.

Niektórzy odczuwaliby 75 stopni Fahrenheita, idealną i akceptowalną temperaturę wody na wieczorne pływanie. Innym trudno byłoby cieszyć się basenem o temperaturze 80 stopni Fahrenheita, chociaż słońce świeci tuż nad nimi.

Ogrzewanie basenu wymaga energii, ale utrzymanie ciepła to kolejny problem z trudnościami. Ale basen jest zasadniczo ogromnym zbiornikiem wodnym, który znajduje się na otwartej przestrzeni i z czasem traci zarówno masę, jak i ciepło z powodu parowania. Gdy podgrzewacz basenowy osiągnie odpowiednią temperaturę wody do pływania, musi utrzymywać temperaturę przyniesioną przez straty ciepła na powierzchni wody.

Basen o prostej konstrukcji, który ma być wykorzystany na imprezę przy basenie, wymaga grzejnika, który ogrzewa go przez 48 lub 72 godziny. Ale jeśli chodzi o jacuzzi lub spa z gorącą wodą, nie można dać grzejnikowi trzech dni na podgrzanie wody. Rzeczywiście, wymiarowanie grzejnika jest wyzwaniem i dobrze jest mieć nieco przewymiarowany grzejnik basenowy. Wielu ekspertów od basenów sugeruje przewymiarowanie podgrzewacza basenu z niewielkim marginesem, który zrekompensuje ulepszenia i nieoczekiwane zmiany pogody.

Mały podgrzewacz basenowy zużywa do pracy mniej energii elektrycznej lub gazowej, ale wymaga dłuższej pracy. Większe ciepło może kosztować z góry, ale może wykonać zadanie w krótszym czasie. Może zużywać energię szybciej, ale całkowity wydatek energii nie różni się tak bardzo od małego grzejnika, ponieważ jest to prawdą, jeśli oba mają taką samą rzeczywistą wydajność.

Dobór podgrzewacza do basenu

Więc jak dużego podgrzewacza basenowego potrzebuję? Poniżej znajdują się kroki, jak dobrać podgrzewacz basenowy:

#1. Czas i objętość wody

Jest to popularna metoda pomiaru wielkości podgrzewacza basenowego. Uwzględnia objętość basenu w galonach i uwzględnia straty z powierzchni spowodowane parowaniem. Pomocne może być przeczytanie o zarządzaniu temperaturą basenu pod kątem efektywności energetycznej.

#2. Wzrost temperatury i powierzchnia

Najpierw oblicz powierzchnię basenu w stopach kwadratowych, ale poznaj różne wzory dla różnych kształtów basenu.

Basen w kształcie owalnym

Ta metoda ma zastosowanie do dowolnego kształtu basenu eliptycznego. Nazwij mniejszy promień „A” i większy promień „B”. Owalny obszar basenu to A x B x 3:14 lub A x B x π. Na przykład owalny basen ma 20 stóp długości i 10 stóp szerokości. Pomiar wynosi 5 stóp w mniejszym promieniu i 10 stóp w większym promieniu, a powierzchnia wynosi 157 stóp kwadratowych z 5 razy dziesięć razy 3,14.

Basen w kształcie koła

Okrągły obszar basenu to πr2, gdzie π jest stałe i wynosi 3,14, podczas gdy „r” oznacza promień basenu, połowę średnicy. Okrągły basen o średnicy 10 stóp ma promień 5 stóp, co oznacza, że ​​powierzchnia wynosi 78,5 stopy kwadratowej z obliczeń 3,14 x 5 stóp x 5 stóp.

Basen w kształcie nerki

Weź dwa punkty najbardziej oddalone od kolekcji, mierząc odległość między nimi. Poszukaj szerokości w niewielkim wybrzuszeniu nerki i poszukaj innej w ogromnym wybrzuszeniu nerki. Pobierz obszar basenu według wzoru (A + B) x L x 0,45, z A i B jako dwiema różnymi szerokościami w bardziej widocznych i mniejszych wybrzuszeniach. Ponadto L jest uważane za długość dwóch najdalszych punktów puli.

Pula prostokątna

Pomnóż szerokość przez długość, aby uzyskać 112 stóp kwadratowych, ponieważ jest to odpowiedź na pomnożenie 14 cali przez 8 cali, które również poprowadzą Cię do tego, jak duży podgrzewacz basenowy potrzebujesz.

Znaczenie koców słonecznych na basen

Utrata ciepła następuje z powodu parowania, szczególnie przy niskiej wilgotności powietrza i na basenie zewnętrznym. Straty spowodowane parowaniem mogą wystąpić w ciągu dnia i nocy. Ale wtedy jest zmaksymalizowany przy najwyższej temperaturze wody w basenie. Istnieją jednak formy utraty ciepła na powierzchni basenu, takie jak konwekcja i promieniowanie. Ale potem dodają do dwudziestu do trzydziestu procent strat ciepła. Solarny koc basenowy może zapobiegać utracie ciepła na skutek parowania i tłumić utratę ciepła przez konwekcję. Nie tylko zachowujesz podgrzewacz basenu przez dłuższy czas, ale unikasz utraty niezbędnych chemikaliów basenowych z powodu konwekcji lub parowania.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak dużego podgrzewacza basenowego potrzebuję, ponieważ nigdy nie może być za duży, ale zawsze musi zapewniać satysfakcję. Stałe osiedlenie się z jedną wartością wyższą niż pożądany wzrost temperatury i dokładną powierzchnią basenu. Zastanów się, jak zwymiarować podgrzewacz basenu, biorąc pod uwagę czas i objętość wody oraz wzrost temperatury i powierzchnię. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, gdzie kupić podgrzewacz do basenu i dlaczego mój podgrzewacz do basenu ciągle się wyłącza.