Jak dopasować zasłony i dywaniki? 5 prostych kroków!

Zasłony są jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrz, zwłaszcza tych znajdujących się w salonie. Z biegiem lat ludzie nie mieszkają w domu bez co najmniej dwóch lub trzech zasłon, ponieważ zasłona odgrywa ważną rolę w sypialni i salonie.

Zasłony wiszące mają chronić domowników przed paranoicznym chłodem i chronić przed promieniami słonecznymi, zwłaszcza latem.

Jak dopasować zasłony i dywaniki? 5 prostych kroków!

Ponieważ wiele gospodarstw domowych ma takie zasłony, uznałem, że nie wystarczy mieć same zasłony jako jedyny wystrój wnętrza.

Dlaczego nie dopasować maty do stóp lub dywaników do zasłon?

Posiadanie pokoju o jednolitej kolorystyce robi wiele pozytywnych zmian. Pomysł był całkiem sensowny, a dziś zabiorę Was na schody, aby dopasować zasłony do dywaników.

Zanim przejdę dalej, muszę przedstawić Ci kilka materiałów, których będziemy potrzebować w naszych dyskusjach. Zawierają;

  • zasłony
  • dywany
  • taśma miernicza i 
  • nożyczki w niektórych przypadkach

Kroki, jak dopasować zasłony i dywaniki

Krok 1: Obejrzyj swój salon, aby sprawdzić swój projekt

Jest to pierwszy krok do dopasowania zasłon i dywaników. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, mając ogólny obraz salonu?

Zastanów się nad wielkością i przestronnością salonu, sprawdź dostępność zasłon i rozważ zapotrzebowanie na dywaniki.

Krok 2: wybierz kombinację kolorów dywanu i zasłon

Ludziom trudno jest dokonać wyboru, ponieważ istnieje wiele pięknych i atrakcyjnych zasłon i dywaników.

Aby uzyskać najlepszy efekt, wybierz ten sam kolor na zasłony i dywaniki lub wybierz jasny kolor dywanu, a następnie błyszczący kolor na zasłony. Brązowy kolor zasłon i dywaników pasuje do Twojego pokoju. Dlatego większość ludzi otrzymuje brąz dla obu.

Krok 3: Zawieś zasłony

Ponieważ masz idealny kolor dla obu, powieś zasłony i odsuń się od okna, i doceń to trochę, zanim przejdziesz do następnego kroku. Dokonaj niezbędnych korekt, zanim zaczniesz szukać następnej rzeczy do zrobienia. Korekty pozwolą określić, gdzie występują błędy lub nie pozwolą, aby błędy zbiegały się z następnym krokiem.

Krok 4: Zainstaluj dywaniki

Kup nowe dywany. Zakładając, że miałeś już dywan, możesz śmiało rozłożyć dywaniki na dywanie. Powodem jest to, że pozwoli to dywanowi przetrwać przez długi czas.

Kiedy już musiałeś zainstalować dywaniki, odsuń się trochę od miejsca i doceń zasłony i dywaniki. Jeśli kolor jest dość atrakcyjny, możesz go zostawić, ale możesz wprowadzić niezbędne poprawki, jeśli kolor nie jest.

Krok 5: Zmień wzorzec, jeśli zajdzie taka potrzeba

Ten krok jest opcjonalny. Jeśli zajdzie potrzeba zmiany lub ponownego dostosowania wzoru, jest to idealny czas, aby to zrobić. Jeśli nie, styl nadal obowiązuje.

Jaki jest koszt produkcji?

Ta część odstrasza ludzi. Mimo że kochają dobre i atrakcyjne rzeczy, nie szczędzą pieniędzy, aby zdobyć te piękne projekty do swoich domów.

Dopasowywanie zasłon i dywaników stało się łatwym sposobem na dodanie innego wyglądu do naszego salonu i sypialni.

Ten proces jest przeznaczony wyłącznie dla ludzi, którzy chcą poświęcić swój czas, pomysł i wysiłek. Za 86 dolarów możesz kupić dobrze udekorowane zasłony. Wydaj 58 USD na dywany.

Mniej więcej za 150 USD możesz zmienić wygląd swojej sypialni i salonu. Wystarczy trochę czasu, materiałów i postępując zgodnie z powyższymi krokami, nadasz swojemu domowi całkiem nowy wygląd.

Czy zasłony muszą pasować do dywanów?

Cóż, nie! Jak powiedziałem wcześniej, ma to na celu zwiększenie piękna pokoju i to wszystko. Jest bardziej reprezentacyjny i preferowany przy układaniu dywaników pasujących do tych samych zasłon, a nawet kanapy. Oczywiście różnica jest zawsze wyraźna.

Nie jest to obowiązkowe, ale konieczne jest zapewnienie większej przestrzeni w pomieszczeniu. Odwiedzający zapytają cię nawet, jak wykonałeś tę magię, i możesz ich obciążyć za wszelkie informacje, które masz skłonność do uwolnienia.

Jak dobrać zasłony i dywaniki to jedna z najprostszych lekcji, jakich do tej pory udzieliłam. Więc nie masz powodów, aby odmówić!

Wniosek 

Zastanawiałeś się, dlaczego zasłony to za mało? Ponieważ odkryli, że jest to bardzo proste i osiągalne. Jak dopasować zasłony i dywaniki nie jest dziwne.

Wiele osób może bać się zacząć z powodu strachu przed popełnieniem błędów w doborze koloru i dopasowaniu. Nie musisz się już bać. Uwierz, że możesz to zrobić!

Dzięki powyższym krokom wiem, że przejdziesz długą drogę, aby dokonać wyboru i nadać sypialni i salonowi nowy wygląd.

Nie martw się o koszty. Po prostu zacznij coś i wiem, że powyższe kroki pozwolą Ci osiągnąć to, co zaplanowałeś.