Jak dokonać anonimowej darowizny? 5 niesamowitych sposobów!

Kiedy przekazujesz darowiznę na cele charytatywne, imię i nazwisko darczyńcy, dane kontaktowe i adres są przekazywane organizacji, która otrzyma darowiznę, chyba że wiesz, jak dokonać anonimowej darowizny. Tak, możesz zdecydować się na zachowanie anonimowości podczas udzielania wsparcia organizacji charytatywnej.

Można to zrobić na wiele sposobów. Jeśli nie masz pojęcia, jak ci idzie, nie martw się, ponieważ tu jesteśmy.

Jak dokonać anonimowej darowizny? 5 niesamowitych sposobów!

W tym poście przedstawimy różne metody zachowania anonimowości podczas wpłacania wkładu do dowolnej organizacji charytatywnej. Moi przyjaciele, możecie przekazać swoje datki na prywatne fundacje, a może możecie przekazać darowiznę bezpośrednią, jak chcecie. Ponadto zdarzają się przypadki, w których można skorzystać z pośredników. Dużo więcej, możesz zorganizować fundusze na zbieranie pieniędzy. Wreszcie możesz to zrobić online. Aby uzyskać więcej informacji, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Sposoby dokonywania anonimowej darowizny

Jak wspomniano wcześniej, darowizny można anonimowo przekazać na różne sposoby. Poniżej znajdują się najczęstsze sposoby anonimowego przekazywania darowizn. Wybierz najlepszą dla siebie metodę. Jak więc dokonać anonimowej darowizny? Oto następujące sposoby:

#1. Fundacja prywatna

Uzyskaj radę prawną i rozpocznij proces tworzenia prywatnej fundacji. Stawanie się anonimowym może przeszkadzać, mimo że daje to dużą władzę nad inwestycjami i decyzjami dotyczącymi dotacji. Należy jednak pamiętać, że prywatne fundacje są prawnie zobowiązane do ujawniania tożsamości dużych darczyńców w ich rocznych zeznaniach podatkowych.

#2. Przekaż darowiznę bezpośrednią

Publiczna organizacja charytatywna, taka jak fundacja prywatna, jest zobowiązana do przekazania informacji o swoich znaczących darowiznach i darowanym majątku o wartości 5000 dolarów lub więcej każdemu, kto o to poprosi na formularzu 990. Jeśli tak się stanie, może podać wskazówkę, kto zapewnia darowizna. Na przykład może istnieć związek między organizacją charytatywną, która kupuje znaczną ilość akcji od firmy, a znanym prezesem sprzedającym swoje udziały w firmie.

Zdolność do trzymania ludzi za zębami w miejscu pracy nie jest twoją kontrolą. Załóżmy, że Twój wkład zostanie upubliczniony, jeśli nie usłyszysz od nikogo proszącego o prywatność.

O ile nie chcesz, aby Twoja tożsamość została ujawniona, negocjuj ograniczenia prywatności bezpośrednio z organizacją przyjmującą. Pamiętaj tylko, że wystarczy jedna wpadka, aby zagrozić Twoim wysiłkom, niezależnie od tego, czy jest to podsłuchana rozmowa telefoniczna, czy e-mail wysłany do niewłaściwego odbiorcy.

#3. Korzystanie z pośredników

Doradcy mogą pomóc chronić prywatność i tożsamość swoich klientów. Zamiast bezpośrednio przekazać darowiznę na cele charytatywne, prześlesz swoje środki za pośrednictwem pośrednika, takiego jak kancelaria prawna lub instytucja finansowa, która następnie dostarczy Ci pokwitowanie podatkowe za Twoją darowiznę. Wymaga to dokumentacji od organizacji charytatywnej i doradcy potwierdzającego został wykonany na zlecenie tajemniczego zleceniodawcy. Musi zawierać paragon i adnotację, że podarunek jest dokonywany anonimowo przez tajemniczego klienta. Wymyśl pomysł i wprowadź go w życie.

Ponieważ organizacja charytatywna otrzymuje czek od firmy, a nie z darowizn indywidualnych, darczyńca pozostaje anonimowy w tej umowie. Podarunek może być dokonany z wykorzystaniem odwoływalnego zaufania. Jeśli trust zostanie utworzony jako trust fundatora, odliczenie podatku trafi do darczyńcy, a nie do trustu. Jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością chroni swojego właściciela przed osobistymi zobowiązaniami finansowymi w przypadku niepowodzenia biznesowego. Jako „jednostki pominięte” dla celów podatku federalnego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są opodatkowane tak, jakby były tym samym podmiotem. W związku z tym wszelkie korzyści podatkowe związane z prezentami uzyskane przez LLC są przekazywane darczyńcom.

#4. Zorganizuj fundusz opracowany przez darczyńcę, aby zebrać pieniądze

Osoby fizyczne i firmy mogą przekazywać darowizny na rzecz organizacji non-profit za pośrednictwem tej publicznej organizacji charytatywnej. Załóż swój fundusz z poradami od darczyńców z pomocą fundacji, instytucji, organizacji religijnej, a nawet komercyjnego funduszu darowizn lub jakiejkolwiek fundacji lokalnej społeczności. Jednak wiąże się to z kosztami. Nie jesteś już za nic odpowiedzialny po tym, jak podarowałeś to w prezencie. Większość zaleceń dotyczących dotacji jest wdrażana, gdy są przekazywane organizacjom charytatywnym zatwierdzonym przez IRS. Darowizny na rzecz konkretnej organizacji charytatywnej nie mogą być jednak prawnie wymagane.

Z drugiej strony fundusze wspierane przez darczyńców pozwalają darczyńcom decydować, czy chcą, aby ich darowizny zostały upublicznione. Nie podawaj funduszowi żadnych nazw, których możesz użyć do identyfikacji, jeśli cenisz swoją prywatność. Możesz również użyć nazwy funduszu jako linii uwagi na czeku lub określić, że darowizna została dokonana na prośbę anonimowego darczyńcy. Grupa odpowiedzialna za finansowanie prawdopodobnie będzie świadoma Twojej tożsamości. Skorzystaj z kancelarii prawnej lub eksperta finansowego, aby założyć fundusz, abyś był po bezpiecznej stronie.

#5. Przekaż darowiznę online

Możesz przekazać darowiznę na cele charytatywne, odwiedzając stronę internetową kolekcji. Organizacja non-profit, która działa podobnie do funduszy przekazanych przez darczyńców, jest dostępna online, z wyjątkiem tego, że płatności są dokonywane przy użyciu karty kredytowej darczyńcy. Darczyńca może pozostać anonimowy lub ujawnić swoją tożsamość organizacji, która otrzyma środki. Twoja decyzja o anonimowym przekazaniu darowizny będzie zależeć od chęci zachowania prywatności i oczekiwań dotyczących przyszłych darowizn.

To okładka!

Więc to jest pokaz anonimowej darowizny. Założenie funduszu powierniczego lub funduszu z poradami darczyńców dla kogoś, kto chce regularnie przekazywać darowizny, korporacja z ograniczoną odpowiedzialnością ma największy sens. Możesz dokonać jednorazowej wpłaty do internetowej izby rozliczeniowej lub zatrudnić bank lub prawnika jako pośrednika.