Jak dodać termostat do grzejnika ściennego? 6 prostych kroków!

Czy wiesz, jak dodać termostat do grzejnika ściennego? Jeśli jeszcze nie, to nie martw się. Trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Prostą odpowiedzią jest podłączenie kabli elektrycznych ze skrzynki przyłączeniowej do zacisków „liniowych” na termostacie grzejnika ściennego. Następnie podłącz dwa przewody grzałki do przewodów „obciążenia” termostatu.

Utwórz połączenie między dwoma nieosłoniętymi przewodami neutralnymi. Owiń przewód do pojemnika, włóż termostat i przymocuj go za pomocą dwóch stałych śrub.

Jak dodać termostat do grzejnika ściennego? 6 prostych kroków!

Instalacja termostatu nie jest trudna; jednak nie chcesz tego zepsuć, ponieważ może to spowodować utratę lub niedziałający grzejnik. Jeśli nie masz pojęcia, co robisz, trafiłeś we właściwe miejsce. Ale, moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego musisz zainstalować termostat naścienny?

Po pierwsze, nie jest tak, że wszystkie grzejniki są wyposażone w systemy termostatyczne, które pozwalają na dodanie dokładnego termostatu do prawie każdej części ściany. Zamiast tego na obudowie nagrzewnicy można zamontować kilka termostatów. To termostaty na najniższym procencie ściany, blisko ziemi. Ale biorąc pod uwagę, że rzeczywiście musi to być wygodniejszy sposób regulowania termostatu bez pochylania się. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą termostaty montowane na ścianie.

Niewygodne umiejscowienie to nie jedyny powód, dla którego chciałbyś podnieść termostat. Jest to również spowodowane kilkoma błędami termostatu, które mogą prowadzić do błędnej interpretacji temperatury. Wreszcie, dzięki pomysłowi, że chłodniejsze powietrze opada, sprawiając, że dolna część pomieszczenia jest zimniejsza. W rezultacie, jeśli chcesz zrozumieć ciepło panujące w otoczeniu, termostat należy umieścić między piersią a kołnierzem. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak przetestować termostat podgrzewacza wody.

Kroki, aby dodać termostat do grzejnika ściennego

Nie możesz się doczekać, jak dodać termostat do grzejnika ściennego? Oto kilka sugestii, jak to zrobić. Pamiętaj, że nie był to łatwy proces i będziesz pracować z okablowaniem, a jeśli nie masz co do tego pewności, najlepiej zatrudnić specjalistę.

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Pamiętaj, że panel termostatu jest wyłączony, gdy dotkniesz przewodów. Należy upewnić się, że przez kable nie przepływa prąd, aby uniknąć fali uderzeniowej. Wyłączenie obwodu elektrycznego jest odpowiednią taktyką gwarantującą, że wszystko zostało wyłączone. Możesz również przeczytać o tym, jak włączyć grzejnik ścienny.

Krok 2. Usuń izolację

Zacznij od usunięcia 34 cali osłony z każdego drutu za pomocą ściągaczy do drutu. Wiele osób opowiada się za nieusuwaniem ekranu, ale zapewnia to najlepsze możliwe zasilanie prądem. Być może zainteresuje Cię również test wymiany termostatu podgrzewacza wody.

Krok 3. Wykonaj połączenie między przewodami uziemiającymi

Za każdym razem, gdy ujawniają się miedziane rurki, połącz dwa przewody uziemiające za pomocą nakrętki drucianej. Będziesz także potrzebował trzeciego przewodu, który może być albo kablem urządzenia, albo innym neutralnym przewodem. Linia ta musi być podłączona do urządzenia za pomocą przewodu pigtailowego do uziemienia, przeciwny koniec kabla jest podłączony do już uziemionych przewodów za pomocą tego przewodu pigtailowego. Ponieważ przez termostaty nie płynie prąd, musisz podłączyć rzeczywiste okablowanie do łącza, które to robi.

Krok 4. Podłącz przewody

Jest to kluczowe, aby podłączyć linie teraz, gdy przewody uziemiające są na swoim miejscu. Ponieważ te dwa przewody zasilające muszą być podłączone do uzwojenia pierwotnego i wtórnego generowanego przez wiodących dostawców w pojemniku termostatu, ponownie będą potrzebne nakrętki do drutu. Użyj odcieni schematu okablowania, aby dowiedzieć się, które przewody należą do siebie. Nie obchodzi to, które przewody uderzają w termostat, ponieważ oba są w tym momencie uziemione.

Krok 5. Wykonaj połączenia dla obciążeń

Ponieważ twoje kable już przesyłają energię z pierwotnego źródła, połączenia obciążenia następują zaraz po połączeniach liniowych. Przymocuj koniec przewodu obwodu do grzejnika drugą parą drucianej siatki. Zainstaluj je na złączu „load” na termostatach.

Krok 6. Przymocuj termostat do ściany za pomocą śrub

Po starannym ułożeniu kabli podłącz termostat za pomocą łączników dołączonych do tej studni. Włącz skrzynkę bezpieczników i chłodnicę, aby sprawdzić, czy połączenia działają. Może to być kłopotliwe na początku, jeśli nie znasz termostatu. Sprawdź ponownie połączenie elektryczne, jeśli nadal nie działa, ale upewnij się, że wyłącznik automatyczny jest wyłączony. Wszystkie przewody w termostatach są gorące, co oznacza, że ​​przenoszą prąd. Odcień kabli różni się w zależności od termostatu, więc zapoznaj się z instrukcją, aby dowiedzieć się, który jest który. Jeśli to nadal nie działa po drugiej próbie, zatrudnij eksperta, aby dokładnie sprawdził każde połączenie oraz termostat i termostat.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiesz, jak dodać termostat do grzejnika ściennego. Dodanie termostatu jest trudne, ale możesz zrozumieć powyższe kroki. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak wyczyścić grzejnik ścienny i jak włączyć grzejnik ścienny w mieszkaniu.