Jak dodać freon do lodówki? 6 łatwych sposobów!

Czy kiedykolwiek chciałeś umieścić na swojej lodówce trochę czynnika chłodniczego i zastanawiać się: „Jak dodać freon do lodówki?” Aby dodać freon do lodówki, musisz najpierw sprawdzić, czy używa ciekłego czynnika chłodniczego.

Aby to zrobić, sprawdź etykietę wewnątrz lodówki, która zawiera informację, czy jest ona zasilana chlorofluorowęglowodorem, powszechnie znanym jako CFC.

Jak dodać freon do lodówki? 6 łatwych sposobów!

Gdy dowiesz się, że Twoja lodówka używa freonu, odłącz i opróżnij lodówkę, sprawdź, ile freonu potrzebuje lodówka, podłącz zbiornik freonu do adaptera i zamknij zawór. Gdy w lodówce brakuje freonu, jest bardziej prawdopodobne, że żywność nie będzie zimna, więc może być konieczne sprawdzenie poziomu ciekłego czynnika chłodniczego.

Jednak przed użyciem freonu należy najpierw sprawdzić, czy w lodówce zabrakło czynników chłodniczych, ponieważ mogą to powodować inne problemy. Po potwierdzeniu, że musisz dodać freon do lodówki, czytaj dalej, ponieważ pokazujemy Ci sposoby dodawania freonu do lodówki!

Kroki, aby dodać freon do lodówki

Dodając freon do lodówki, musisz wiedzieć, jak prawidłowo się z nim obchodzić, ponieważ jest to toksyczna substancja, która może powodować poważne problemy zdrowotne. Co więcej, czynniki chłodnicze zawierające CFC są szkodliwe dla środowiska, więc niewłaściwe obchodzenie się z nimi spowoduje tylko pewne problemy.

Dlatego upewnij się, że nosisz sprzęt ochronny i przestrzegaj środków ostrożności. Teraz przygotuj się na zanotowanie, ponieważ omawiamy wszystkie rzeczy, które powinieneś wiedzieć, oraz listę prostych kroków, jak dodać freon do lodówki.

Krok 1. Sprawdź, czy lodówka używa freonu

Niektóre lodówki nie używają freonu, więc upewnij się, że lodówka go potrzebuje. Aby to ustalić, sprawdź, czy wewnątrz lodówki znajduje się metalowa lub plastikowa naklejka zawierająca informacje o produkcie. Następnie sprawdź etykietę pod kątem freonu, który ma być użyty, na etykiecie i upewnij się, że ciekły czynnik chłodniczy, który zamierzasz dodać, jest taki sam, jak wymieniony.

Sposób 2. Przygotowanie lodówki

Zanim zaczniesz sprawdzać elementy wewnątrz lodówki, najpierw odłącz źródło zasilania lodówki, aby uniknąć niepożądanych wypadków. Następnie opróżnij lodówkę, wyjmując wszystkie przechowywane w niej produkty i umieszczając je w lodówce pełnej lodu.

Następnie odsuń lodówkę z jej miejsca, jeśli nie masz dostępu do tylnej części. Po uzyskaniu dostępu do tylnej części wykręć śruby i śruby za pomocą śrubokręta lub klucza, a następnie zdejmij panel, aby uzyskać swobodny dostęp do elementów znajdujących się z tyłu.

Sposób #3. Lokalizowanie rury freonowej

Możesz znaleźć rurę freonową wokół zbiornika sprężarki, więc musisz ją zlokalizować, aby dodać freon. Zbiornik kompresora znajduje się zwykle w dolnej części z tyłu lodówki, więc przez niego ustal, gdzie znajduje się rura freonowa. Możesz również skorzystać z instrukcji obsługi lodówki, aby szybko zlokalizować linię dla freonu, jeśli jest wiele rur i nie możesz określić, która jest właściwa.

Sposób #4. Wkładanie zaworu wokół rury freonowej

Zawór, który należy umieścić wokół rury freonowej, który umożliwia przejście przez linię bez jej zdejmowania, to zawór przebijający kulę z trzema nakrętkami. Odkręć te nakrętki za pomocą klucza, a następnie owinąć zawór wokół rury freonowej.

Upewnij się, że zakręciłeś zawór wokół przewodu, aby uniknąć wycieków podczas dodawania do niego freonu. Następnie zdejmij zatyczkę z boku zaworu owiniętego wokół rury.

Następnie przymocuj zawór konwersyjny do otworu. Po podłączeniu zaworu konwersyjnego do zaworu przekłuwającego, wkręć go na miejsce i dokręć prawidłowo.

Sposób #5. Sprawdzanie poziomu freonu

Musisz znać odczyt poziomu freonu w lodówce, aby dokładnie wiedzieć, ile freonu potrzebuje Twoja lodówka. Aby to zrobić, podłącz lodówkę i po około 10 do 15 minutach podłącz miernik sprężarki powietrza do adaptera, aby uzyskać ciśnienie i poziom freonu.

Teraz możesz sprawdzić poziom freonu w lodówce za pomocą manometru. Jeśli odczyt poziomu freonu znajduje się na niebieskiej części wskaźnika, nadal masz wystarczająco dużo freonu do swojej lodówki i nie musisz go dodawać.

Jednak, gdy wskaźnik sprężarki wskazuje 0 psi, w lodówce nie ma wystarczającej ilości freonu i musisz dodać więcej, aby lodówka działała poprawnie. Aby ponownie sprawdzić ciśnienie, otwórz zawór na około 4 do 10 sekund i ponownie podłącz manometr.

Sposób #6. Uzupełnianie freonu

W pierwszym kroku określiłeś, jakiej etykiety Freon użyć, więc użyj tej, która odpowiada pokazanej etykiecie. Następnie skorzystaj z zastępczego zbiornika, który pasuje do rodzaju freonu, którego używa twoja lodówka. Następnie przykręć mocno wąż zbiornika freonu do adaptera na zaworze przebijającym kulę. Na koniec otwórz zawór na górze zbiornika zastępczego, aby napełnić freon do lodówki.

Niektóre zbiorniki freonu mają wskaźniki, które pokazują, ile uwolnionego czynnika chłodniczego, a inne nie, więc jeśli nic nie określa poziomu uwolnionego freonu, sprawdzaj od czasu do czasu, czy osiągnąłeś już pożądany poziom freonu.

Po zakończeniu napełniania go freonem, mocno zakręć korek zbiornika freonu i zdejmij załączony adapter. Następnie zamknij zawór adaptera za pomocą jego zaślepki i przykręć panel, aby ostatecznie zamknąć tył lodówki.

Wniosek

A oto sześć sposobów na dodanie freonu do lodówki. Po pomyślnym napełnieniu freonu w lodówce podłącz ją i sprawdź, czy teraz działa poprawnie. Podczas obchodzenia się z ciekłymi czynnikami chłodniczymi należy posiadać odpowiednią wiedzę lub skonsultować się z profesjonalistą, ponieważ zawierają one szkodliwe substancje, które mogą szkodzić zdrowiu i środowisku.