Jak dobrać podgrzewacz do basenu? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak zwymiarować podgrzewacz basenowy? Cóż, nie zastanawiaj się więcej, trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Możesz zwymiarować swój podgrzewacz basenu, oszacowując rozmiar basenu, a następnie obliczając obszar, na którym chcesz umieścić swój basen.

Kiedy precyzyjnie dobierasz rozmiar grzejnika, woda w basenie powinna osiągnąć optymalną temperaturę w określonym przez Ciebie przedziale czasowym.

Jak dobrać podgrzewacz do basenu? 3 proste kroki!

Zbyt mały podgrzewacz basenowy będzie bardzo leniwie nagrzewał basen, a za duży podgrzewacz nadmiernie zwiększy koszt tego dużego zakupu. Ogólna zasada jest taka, że ​​większe jest lepsze, ale tylko do pewnego stopnia w przypadku grzejników. Podgrzewacz basenu mający 400k BTU ogrzewa basen dwa razy wydajniej niż podgrzewacz mający 200k BTU & zużywa propan prawie dwa razy szybciej niż grzejnik 200k BTU w porównaniu do zestawu basen/spa; basen zużywa mniej energii elektrycznej BTU do ogrzewania. Poniżej omówimy, jak dobrać rozmiar podgrzewacza basenowego. Zacznijmy!

Kroki doboru podgrzewacza basenu

Dobór podgrzewacza do basenu nie jest łatwym zadaniem, ale możesz to zrobić szybko, jeśli wiesz, jak dobrać podgrzewacz do basenu. Poniżej omówiliśmy wszystkie kroki, które pomogą Ci prawidłowo dobrać rozmiar podgrzewacza do basenu.

Krok 1. Oblicz idealną temperaturę

Kiedy dobierasz rozmiar podgrzewacza basenu, musisz najpierw obliczyć żądaną temperaturę dla podgrzewacza basenu. Większość grzejników ma idealne miejsce w temperaturze 82 ° F i 86 ° F; dlatego dla wygody wybierzemy 85°F. Następnie określ, jaka jest twoja lokalna średnia temperatura powietrza. W tym przypadku wybierzemy 73°F. Odjąć tę temperaturę od celu 85 stopni Fahrenheita. 12°F = 85°F – 73°F Teraz podziel 12°F przez 8, czyli liczbę godzin potrzebną na dokładne ogrzanie basenu. 12°F podzielone przez 8 (godziny) to 1,5° na godzinę. Aby ogrzać basen w 8 godzin, grzałka musi co godzinę zwiększać temperaturę wody o 1,5 stopnia. Dowiedz się, jak długo działa podgrzewacz basenu.

Krok 2. Oszacuj swoją powierzchnię

Obliczenie powierzchni basenu to pierwszy krok w wyborze idealnego rozmiaru podgrzewacza do basenu. Wielu użytkowników basenu uważa, że ​​rozmiar grzejnika powinien być oparty na pojemności galonów basenu. W rzeczywistości ilość galonów jest używana na kilku stronach internetowych. Kiedy posiadasz basen o ogromnej powierzchni, ciepłe powietrze ma znacznie więcej miejsca na wyjście, a co za tym idzie, jest znacznie więcej wody do podgrzania. W rezultacie grzałka musi być duża, adekwatna do wielkości basenu i obszaru pokrycia. Pomnóż długość przez szerokość, aby zmierzyć powierzchnię basenu. Na przykład: basen o wymiarach 15 x 30 ma powierzchnię 450 stóp kwadratowych.

Krok 3. Podziel 3 razy powierzchnię basenu

Po oszacowaniu powierzchni, następnym krokiem jest określenie BTU dla podgrzewacza basenu. Powierzchnia basenu pomnożona przez trzy jest minimalnym rozmiarem BTU zalecanym dla tego dużego pokrycia powierzchni. Używając jako przykładu puli 15 x 30, zyskujesz 150, dzieląc przez trzy. W rezultacie dla basenu o wymiarach 15 x 30 zalecana jest minimalna wydajność podgrzewacza wynosząca 150 000 BTU. Po prostu jest to najmniejszy sugerowany rozmiar. Nieustannie przechodzę na nowe poziomy. Zawsze powinieneś przewymiarowywać grzejnik, szczególnie w przypadku podgrzewaczy gazowych. Funkcją podgrzewacza basenowego jest zastępowanie ciepła traconego w wyniku parowania na powierzchni basenu. W nocy większość ciepła jest tracona. Nie da się zrekompensować straty bez osłony przeciwsłonecznej.

Rozważ kilka rzeczy podczas wymiarowania podgrzewacza basenu

Wybierając rozmiar grzejnika, pamiętaj o następujących kwestiach:

#1. Element wygody

W podgrzewaczu basenowym wykorzystywany jest przede wszystkim gaz ziemny, który jest rurociągiem i może być przechowywany przez czas nieokreślony w powiększonym zbiorniku; jednak propan musi być przechowywany w dużym zbiorniku. Ponowne napełnianie tego pojemnika może być technicznym bólem głowy, ponieważ po załadowaniu waży setki tysięcy funtów; dostarczenie tego pojemnika może być technicznym bólem głowy.

#2. Szybkość podgrzewania wody

Czy chciałbyś być w stanie oświetlić swój basen w ciągu kilku godzin? Czy chcesz regularnie pływać zimą? Jeśli to opisuje ciebie, duży piec na propan BTU szybko się nagrzeje i nie będzie wymagał długich okresów pracy. W tym zastosowaniu propan przewyższa gaz ziemny, ponieważ pali się wyżej i szybko się nagrzewa. Dowiedz się, jak działa podgrzewacz basenowy.

#3. Średnica przewodu gazowego

Przy doborze podgrzewacza basenu potrzebna jest również prawidłowa długość i średnica przewodu gazowego. Jeśli już przepuszczasz gaz przez rurę ¾” do grzejnika 150 000 BTU, który ma długość 20 stóp, zaktualizowany grzejnik 400 000 BTU wymagałby większego gazociągu 1 ¼”, który również przesyła gaz na długości 20 stóp. Przeczytaj więcej o wymiarowanie podgrzewacza basenu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będzie to dla Was po prostu zabawne, a po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, jak dobrać podgrzewacz basenowy. Powyżej omówiliśmy trzy proste kroki przy doborze podgrzewacza basenowego i kilka rzeczy, o których należy pamiętać y=przy doborze podgrzewacza basenowego. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!