Jak długo wytrzymuje poduszka z pianki memory

Odpowiedź na pytanie, jak długo wytrzymuje poduszka z pianki memory, brzmi od dwóch do trzech lat. Oczywiście każdy czas trwania będzie się różnić w zależności od jakości materiału i sposobu jego wykorzystania. Mimo wszystko to imponujący czas na poduszkę.

Zaletą poduszki z pianki memory w porównaniu z innymi materiałami jest to, że dopasowuje się do każdego użytkownika. Musisz jednak wiedzieć, kiedy go wymienić, aby w pełni wykorzystać tę jakość. W tym artykule dowiesz się również, jak przedłużyć trwałość poduszki z pianki memory.

Jak długo zachowują się poduszki z pianki memory

W zależności od jakości pianki i sposobu jej użycia możesz oczekiwać, że poduszka z pianki z pamięcią będzie trwać od dwóch do trzech lat. Jest to dość imponujące w porównaniu z innymi materiałami na poduszki, zwłaszcza że poduszki z pianki z pamięcią tracą swój kształt. Oznacza to, że możesz go używać przez długi czas, nie odczuwając wad podparcia i komfortu.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że poduszki z pianki z pamięcią kształtu mogą być strzępione lub jednoczęściowe. Rozdrobnione poduszki z pianki z pamięcią ostatecznie staną się nierówne, a na jednoczęściowych poduszkach z pianki z pamięcią pojawią się wgniecenia. Obie poduszki są również podatne na rozwój pleśni, jeśli zamoczą się i nie wyschną całkowicie.

Kiedy wymienić poduszkę z pianki memory

Jak już wspomniano, można zauważyć grudki na poszarpanych poduszkach z pianki z pamięcią kształtu i wgłębienia na jednoczęściowych poduszkach z pianki z pamięcią kształtu. Możesz spróbować rozłożyć grudki farszu lub nadać piance kilka stempli, aby przywrócić jej kształty. Jeśli tego nie zrobisz, czas wymienić poduszkę z pianki z pamięcią, ponieważ materiały już się zepsuły.

Może się to zdarzyć w okresie od 18 do 26 miesięcy, w zależności od różnych czynników. Możesz również poćwiczyć odpowiednią pielęgnację i konserwację poduszek z pianki memory, aby utrzymać je w nieskazitelnym stanie. Na przykład, raz w miesiącu czyść punktowo, co dwa miesiące dokładnie czyść, a raz w tygodniu odkurzaj poduszkę.

Chcesz także zapobiec gromadzeniu się potu, olejów, brudu i innych nieprzyjemnych rzeczy na poduszce z pianki memory. Użyj odpowiedniej poszewki na poduszkę, którą będziesz wymieniać tak często, jak potrzeba. Wreszcie, unikaj narażania poduszki na wilgoć i wilgoć, aby przedłużyć jej żywotność.

Dbanie o poduszkę z pianki memory

Poniżej znajduje się bardziej szczegółowe wyjaśnienie, jak dbać o poduszkę z pianki memory. Pamiętaj, że częste pranie nie jest konieczne, ponieważ może to uszkodzić materiał, dlatego najlepiej wiedzieć, jak praktykować higienę poduszek poprzez czyszczenie punktowe i usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Najlepiej byłoby przeczytać idealny sposób prania poduszki z pianki z pamięcią kształtu, aby mogła trwać dłużej.

Jak wyczyścić miejscowo poduszkę z pianki memory

Wycieki

Czasami nie trzeba myć poduszki z pianki z pamięcią, a wystarczy celować w określone obszary. Mogą to być wycieki lub plamy, które chcesz natychmiast usunąć, aby zapobiec gromadzeniu się zapachu i patogenom. W zależności od bałaganu można sobie poradzić gąbką i łagodnym detergentem i delikatnie przetrzeć okolicę okrężnymi ruchami, a następnie wysuszyć powietrzem poduszkę.

Krew lub wino

Jeśli właśnie wylałeś coś na poduszkę z pianki memory, najpierw użyj ręcznika, aby wchłonąć płyn. A co z trudnymi plamami? Krew, wino lub mocz zwierzęcia wymagają innych składników czyszczących. Plamę z krwi lub wina można osuszyć nadtlenkiem wodoru, a następnie spryskać to miejsce wodą i pocierać.

Mocz

Możesz również zmieszać nadtlenek wodoru z sodą oczyszczoną i octem do moczu zwierząt. Chcesz usunąć zapach, więc pozostaw mieszaninę na noc przed osuszeniem zimną wodą. Należy zwrócić uwagę na to, aby poduszka wyschła całkowicie podczas czyszczenia miejscowego.

Jak prać poduszkę z pianki memory

Czyszczenie punktowe raz w miesiącu i odkurzanie raz w tygodniu powinno utrzymać poduszkę z pianki memory w czystości. Zapobiegnie to gromadzeniu się bakterii w łóżku i alergenów, takich jak roztocza i roztocza. Jednak chcesz co dwa miesiące głęboko wyczyścić poduszkę, myjąc ją.

Sprawdź etykietę na poduszce, czy można ją dostać do pralki lub suszarki. Zazwyczaj zalecanym sposobem mycia jest ręczne, bez użycia agresywnych środków czyszczących i wybielaczy. Pamiętaj, że pianka z pamięcią jest delikatna, a nawet jej wykręcanie szkodzi, dlatego poduszkę należy szorować tylko delikatnie.

Napełnij wannę letnią wodą i delikatnym detergentem, aż stanie się mydlana. Zanurz piankę i ściśnij ją, aby została również wyczyszczona wewnętrznie. W razie potrzeby wyszoruj powierzchnię i spuść wodę z mydłem do spłukania, a następnie kilkakrotnie wyciśnij piankę do czystej wody, aż będzie wolna od mydlin, zanim całkowicie wyschnie na powietrzu.

Wniosek

Poduszki z pianki memory zawsze będą się wyróżniać spośród innych materiałów ze względu na wyjątkowy komfort i wsparcie. Ale jak długo wytrzymuje poduszka z pianki memory? W zależności od jego jakości oraz sposobu użytkowania i konserwacji może trwać do trzech lat.

Chcesz chronić poduszkę przed zużyciem, wilgocią i wilgocią, dlatego zawsze używaj poszewki na poduszkę. Najlepiej też wiedzieć, jak punktowo czyścić poduszkę, aby zachować higienę poduszki. Co więcej, dokładnie czyść poduszkę z pianki memory co dwa miesiące, aby uniknąć gromadzenia się nieprzyjemnych rzeczy, delikatnie ją myjąc ręcznie.