Jak długo wytrzymuje 50-galonowy podgrzewacz wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Może zastanawiasz się, jak długo wystarcza 50-galonowy podgrzewacz wody? Czy chcesz kupić 50-galonowy podgrzewacz wody? Powinien trwać od ośmiu do dwunastu lat.

Podgrzewacz wody o pojemności 50 galonów jest obecnie jedną z najwygodniejszych opcji. W zależności od tego, czego potrzebujesz do swojego domu, możesz otrzymać zarówno modele gazowe, jak i elektryczne o pojemności 5 galonów. Jednostki te są zaprojektowane tak, aby zapewnić wystarczającą ilość ciepłej wody na około 1 lub 2 godziny korzystania z łazienki.

Jak długo wytrzymuje 50-galonowy podgrzewacz wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Jednak nie wszystkie podgrzewacze wody o pojemności 50 galonów są produkowane tak samo. Wiele z nich wygaśnie przed ukończeniem piątego roku życia, podczas gdy inne będą żyć prawie piętnaście lat. W tym artykule omówimy czynniki, które wpływają na oczekiwaną żywotność 50-galonowego podgrzewacza wody i jak przedłużyć żywotność podgrzewacza. Więc zacznijmy!

Czynnik, który wpływa na żywotność 50-galonowego podgrzewacza wody

Element grzejny w gazowym podgrzewaczu wody powinien trwać od 8 do 12 lat, ale jak długo wystarcza 50-galonowy podgrzewacz wody? Te grzejniki działają do 8 lat; jednak nie dotyczy to wszystkich podgrzewaczy wody. Dzieje się tak, ponieważ różne czynniki zewnętrzne wpływają na to, jak długo każda jednostka może wytrzymać.

#1. Korozja zaopatrzenia w wodę

Zardzewiała woda powoduje szybsze zużycie części podgrzewacza wody. Zanieczyszczona i naładowana chemikaliami woda może wywołać reakcje wybuchowe, skracając żywotność podgrzewacza wody. Ponadto osadzanie się kamienia i osadów w podgrzewaczu wody zmniejsza jego zdolność do osiągnięcia odpowiedniej temperatury wody. Wiele punktów zapotrzebowania na ciepłą wodę w Twoim domu, zwłaszcza prysznice i zmywarki, bez wątpienia zostaną dotknięte.

#2. Typy zbiorników podgrzewacz wody

Większość współczesnych właścicieli domów wybiera systemy wodne z anodą protektorową i wkładkami ze szkła lub porcelany, które są odporne na korozję. Zbiorniki wykonane z takich materiałów można znaleźć w wielu podgrzewaczach wody. Materiały ogólnie wpływają na zbiornik, elementy sterujące i żywotność palnika. Należy pamiętać, że korozyjne systemy wodne ostatecznie zmniejszają natężenie przepływu wody w GPM. Pamiętaj też, że ta korozja w końcu zanika i ląduje w słuchawkach prysznicowych, chociaż powoli. Jeśli więc szukasz podgrzewacza wody o pojemności 50 galonów, spójrz na materiały użyte do jego budowy, aby zobaczyć, jak długo będzie działał.

#3. Ilość zużytej ciepłej wody

Jednostki, które zostały znacznie przepracowane, są bardziej podatne na awarie przed upływem wyznaczonego okresu eksploatacji. Na przykład, im większy jest dzienny cykl pracy podgrzewacza wody, tym więcej palników, zbiorników i wielu innych elementów jest eksploatowanych i tym bardziej prawdopodobne jest, że wygaśnie znacznie wcześniej.

Innymi słowy, im bardziej skomplikowany jest twój podgrzewacz wody, tym większe jest prawdopodobieństwo, że ulegnie niespodziewanej awarii. Pomyśl o liczbie głowic prysznicowych, kranów i innych systemów zaopatrzenia w wodę w Twoim domu oraz o ilości wody zużywanej przez Twoją rodzinę.

#4. Okres gwarancji

Gwarantowany czas trwania różnych systemów ciepłej wody dostarcza dalszych informacji o ich żywotności. Modele z dłuższymi okresami gwarancji mają większe szanse na dłuższą żywotność. To dlatego, że producent sprawdziłby i zatwierdził wytrzymałość swoich produktów przed przedłużeniem okresu gwarancji. Dzięki temu nie będą się obawiać awarii urządzeń przed upływem terminu gwarancji.

Jak przedłużyć żywotność 50-galonowego podgrzewacza wody?

Prosta, codzienna, regularna konserwacja pomoże Ci w pełni wykorzystać swój 50-galonowy podgrzewacz wody. Każdy właściciel domu powinien przestrzegać wielu wytycznych dotyczących konserwacji, aby utrzymać swoje podgrzewacze wody w najlepszym stanie.

#1. Prawidłowa instalacja

Kłopoty, z którymi na co dzień boryka się większość domów, zaczynają się od niewłaściwej instalacji wody. Miejsce i sposób montażu podgrzewacza wody znacząco wpływa na jego trwałość. Podgrzewacz wody powinien być ustawiony w pozycji pionowej w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Żywotność podgrzewacza wody może zostać skrócona przez niewystarczającą wentylację; dlatego najlepiej zainstalować go poprawnie. Pamiętaj, że podgrzewacz wody nie znajduje się w regionie podatnym na powódź. Jednak ze względu na zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwo pożarowe urządzenie powinno być umieszczone w widocznym miejscu. Jeśli chcesz, aby Twój podgrzewacz wody działał dłużej, spróbuj zainstalować go przez profesjonalistę.

#2. Często opróżniaj zbiornik

Wyciek może wystąpić, jeśli zbiornik nie jest opróżniany przez długi czas. Regularnie opróżniaj nasz zbiornik podgrzewacza wody. Opróżnienie zbiornika podgrzewacza wody jest proste i podstawowe. Wyłączyć prąd i zamknąć zawór dopływu wody do nagrzewnicy. Następnie włącz gorącą wodę, aby spuścić cały dopływ wody. Pozwól wodzie spłynąć, aż zbiornik będzie pusty. Możesz być również zainteresowany tym, jak odblokować zawór spustowy.

#3. Usuń kamień z podgrzewacza wody

Gromadzenie się zanieczyszczeń to duży problem nie tylko w prysznicach, ale także w zbiornikach o pojemności 50 galonów. Dlatego przynajmniej raz w roku należy odkamieniać nowy podgrzewacz wody. Podgrzewacze wody zawodzą z różnych przyczyn, w tym z kamienia i mułu. Usuwanie kamienia nie powinno być trudne, jeśli wiesz, co robisz. Skorzystaj z praktycznego podejścia, aby przepłukać podgrzewacz wody, aby uzyskać najlepsze wyniki.

To okładka!

Na koniec odpowiedzieliśmy, jak długo wystarcza 50-galonowy podgrzewacz wody; pamiętaj o tych rzeczach, aby przedłużyć żywotność swojego 50-galonowego podgrzewacza wody lub zapewnić jego płynną pracę. Żywotność podgrzewacza wody może się różnić w zależności od producenta lub marki. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu! Możesz również przeczytać o tym, dlaczego spłukiwanie podgrzewacza wody i dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody przestał działać.