Jak długo trzeba czekać, zanim nowa lodówka z zamrażarką ostygnie? 6 niesamowitych faktów!

Nadal nie masz pewności, kiedy należy przechowywać mrożonki, więc pytasz, ile czasu zajmuje schłodzenie nowej lodówko-zamrażarki? Zwykle zależy to od marki i modelu lub tego, co jest napisane w instrukcji.

Ale lodówka z zamrażarką może osiągnąć idealną temperaturę po godzinie lub dwóch. Czas jest kluczowy w tym procesie, w tym ile czasu zajmie włączenie lodówki przed jej podłączeniem.

Jak długo trzeba czekać

Jeśli lodówka jest umieszczona poziomo na samochodzie, musisz odczekać kilka godzin, aby ją odłączyć. Musi się odświeżyć i umożliwić dopływ wystarczającej ilości oleju do sprężarki, ponieważ w przeciwnym razie może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Tak więc, podobnie jak w przypadku tego procesu, musisz również poczekać przed użyciem zamrażarki i możesz mieć dużo czasu, aby ją lepiej poznać.

Jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć na ten temat, więc czytaj dalej!

Rzeczy do zapamiętania oprócz tego, ile czasu zajmuje lodówko-zamrażarka, aby wystygła

Oprócz zrozumienia, ile czasu zajmuje schłodzenie nowej lodówko-zamrażarki, należy wziąć pod uwagę wiele innych czynników. Te notatki pomogą Ci uniknąć niepotrzebnych sytuacji i wpadek. I zapobiegnie wpłynięciu na żywotność Twojej lodówki, nawet jeśli ją właśnie kupiłeś. Oto rzeczy, o których powinieneś wiedzieć lub których powinieneś unikać po zakupie lodówki z zamrażarką.

Fakt #1. Przechowywanie zamrożonej żywności wymaga dłuższego czasu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przed schłodzeniem musisz odczekać co najmniej dwie godziny. Jeśli jednak mówimy o zamrażarce, w której przechowujesz produkty mięsne i mrożonki, na schłodzenie potrzebujesz co najmniej 4 godzin. Musi osiągnąć niższą temperaturę niż lodówka.

Ale może to potrwać dłużej, jeśli przeniesiesz lodówkę w pozycji bocznej, ponieważ musisz odczekać kilka godzin, zanim zdecydujesz się ją podłączyć. I zwykle zależy to od czasu, w którym leży płasko na boku. Ponieważ przed włączeniem jest około 2-3 godzin, w sumie da to 6-7 godzin, zanim zamrażarka osiągnie wymaganą temperaturę.

Fakt #2. Idealna temperatura do zamrażarki

Dowiedziałeś się więc wcześniej, że zamrażarka musi osiągnąć idealną temperaturę, idealną do przechowywania i konserwowania żywności. Jeśli Twoja lodówka nie wyświetla aktualnej temperatury na przednich drzwiach, możesz ręcznie sprawdzić temperaturę. Umieść termometr bezpośrednio w zamrażarce i pozostaw na kilka minut. Powinno to być około 0 stopni Fahrenheita lub gdzieś blisko tego.

Fakt #3. Czyszczenie nowej zamrażarki przed przechowywaniem żywności

Mimo że jest to nowo zakupione urządzenie, najlepiej wyczyścić je przed przechowywaniem żywności, zwłaszcza tych bez pojemników i najbardziej narażonych na odsłonięcie. Ponadto sklepy z urządzeniami AGD mogą spryskiwać lodówkę niektórymi chemikaliami, aby pachniały świeżością i nieużywanym. Lub zapach podobny do chemicznego może pochodzić z procesu produkcyjnego. Tak więc te toksyczne zapachy mogą przenikać do towarów i szkodzić zdrowiu.

Wymieszaj 2 do 3 łyżek sody oczyszczonej w misce z gorącą wodą, aby przygotować roztwór czyszczący. Możesz użyć tego do spryskania powierzchni i rogów lodówki. Możesz też namoczyć czystą szmatkę i użyć jej do wytarcia urządzenia do czysta i bez użycia środków chemicznych.

Fakt #4. Uszczelki drzwi lodówki są tak samo niezbędne, jak zaawansowane funkcje

Cóż, ta funkcja jest ważniejsza niż jakakolwiek inna dodatkowa funkcja. Jeśli uszczelka nie działa prawidłowo lub jest pełna brudu, nie pozwoli szczelnie zamknąć drzwi. A to może spowodować poważne problemy. Jeśli zostawisz drzwi lekko uchylone, możesz w krótkim czasie uszkodzić wentylator, sprężarkę i termostat. Dlatego przed i po zakupie lodówki zawsze sprawdzaj niezawodność i skuteczność jej uszczelnienia drzwi. Możesz go również sprawdzać co sześć miesięcy.

Fakt #5. Wcześniejsze przechowywanie żywności może powodować problemy

Należy tutaj pomyśleć o kilku rzeczach, na przykład o pozycji lodówki podczas transportu. Wcześniej sugerowaliśmy, że przed przechowywaniem żywności należy dać czas na ostygnięcie lodówki. Jeśli jest w pozycji bocznej, olej musi wrócić do sprężarki w pozycji pionowej. Gdy włączysz lodówkę i nie będzie wystarczającej ilości oleju, kompresor może mieć jakieś wady.

Przechowywanie żywności wcześniej niż wymagany lub sugerowany czas może doprowadzić do ich zepsucia. Na przykład produkty, takie jak mięso i ryby lub posiłki z wczoraj, mogą natychmiast stracić ważność po umieszczeniu ich w lodówce, która jeszcze nie ostygła. Co gorsza, nie dało się ich już jeść.

Fakt #6. Znaczenie rozmrażania

Rozmrażaj zamrażarkę 1 do 2 razy w roku. Ta procedura jest niezbędna, aby zapobiec zmuszaniu sprzętu do działania i przegrzania. Ponadto mogą występować cząsteczki lodu zatykające przewód odpływowy lub szron, minimalizując przestrzeń w zamrażarce. Takie sytuacje zmniejszają wygodę i wydajność Twojej lodówki.

Informacje końcowe!

I na tym kończy się temat „Ile czasu zajmuje, zanim nowa chłodziarko-zamrażarka stygnie?” Lodówka zwykle osiąga idealną temperaturę po godzinie lub dwóch.

Dowiedz się również więcej o swoim nowym sprzęcie i kilku rzeczach, które powinieneś zrobić, aby zachować jego kształt. Te fakty są niezbędne dla poprawy twojego domu i jednostki.

Naszym celem było rozwiązanie Twojego problemu i ułatwienie Ci spraw, i jesteśmy pewni, że to zrobiliśmy. Mamy więc nadzieję, że Ty również możesz się odwdzięczyć, dbając o swoją lodówkę i zachowując jej wydajność. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka jest najniższa temperatura klimatyzatora? Możesz to sprawdzić.