Jak długo trwa szydełkowanie koca?

Jeśli ciekawi Cię, ile czasu zajmuje szydełkowanie kocyka, nauczymy Cię obliczać czas, którego możesz się spodziewać. Pamiętaj, że każda osoba jest inna, a wykonanie wzoru może zająć im więcej czasu lub szybciej. Być może przyjaciel może skończyć kocyk dla dziecka po 24 godzinach, podczas gdy inny może zająć mu 33 godziny.

Dlaczego musisz wiedzieć, ile czasu zajmie szydełkowanie kocyka? Dzięki temu będziesz mieć realistyczny harmonogram, którego będziesz się trzymać. Szydełkowanie koca może wydawać się ogromnym projektem, ale staranne planowanie pozwoli Ci skończyć go na czas.

Jak długo trwa szydełkowanie koca?

Ile czasu zajmuje całkowite szydełkowanie koca?

Nie sposób podać konkretnej liczby dni lub godzin jako oczekiwanej daty zakończenia szydełkowanego koca. Pamiętaj, że każda osoba jest inna pod względem swoich umiejętności i ilości czasu, jaki jest gotów poświęcić na projekt. Chcesz, aby proces był relaksujący i nie stresujący z powodu presji, więc poświęć trochę czasu na potencjalne niepowodzenia.

Jak sprawdzić, ile czasu zajmie ukończenie szydełkowego koca

Nauczymy Cię, jak obliczyć czas potrzebny do zakończenia szydełkowania koca, abyś wiedziała, czego się spodziewać. Pamiętaj, aby poświęcić więcej czasu na wynik i nigdy nie traktuj szydełkowania jako konkurencji ani nie porównuj się z tym, jak szybko ktoś inny potrzebował na ukończenie. Na początekwyszydełkuj przykładowy kwadrat o wymiarach około 6 na 6 cali, aby wiedzieć, jak szybko pracujesz.

Zmierz czas potrzebny do zakończenia szydełkowania kwadratu 6 na 6 i pomnóż go zgodnie z rozmiarem projektu, który chcesz wykonać. Na przykład, jeśli zużyłeś 10 minut, aby ukończyć próbkę i chcesz zrobić koc o wymiarach 36 na 36 cali, pomnóż 10 do 6, ponieważ 6 pomnożone przez 6 równa się rozmiarowi koca, który chcesz zrobić.

Czynniki wpływające na szybkość szydełkowania

Wynik to 60 minut lub godzina, więc możesz się spodziewać, że tak długo zajmie Ci ukończenie projektu. To przy założeniu, że twoje tempo jest stałe i nie ma żadnych komplikacji podczas szydełkowania. Oto pięć czynników, które mogą wpłynąć na szybkość szydełkowania koca:

 • Wzór i rozmiar koca
 • Rozmiar haczyka i waga przędzy
 • Umiejętności osobiste
 • Czas, który chcesz przeznaczyć na szydełkowanie
 • Spójność i potencjalne niepowodzenia
 • Pamiętaj o tych czynnikach i powinieneś łatwo wykonać matematykę z pewnym dzieleniem i mnożeniem, aby wiedzieć, kiedy skończysz swój szydełkowany koc. Może to oznaczać czas potrzebny na ukończenie rzędu lub kwadratu i ile możesz zrobić. Następnie podziel rzędy lub kwadraty wzoru przez ilość, jaką możesz zrobić.

  Ile czasu zajmuje początkującemu szydełkowanie koca?

  Nawet jeśli uważasz się za początkującego w szydełkowaniu, ukończenie koca może zająć od jednego do trzech dni. Zacznij od łatwych i prostych wzorów, aby nie zostać przytłoczonym. Co więcej, dla początkującego naturalne jest, że nauczenie się szydełkowania zajmuje miesiące.

  Gdy opanujesz podstawy, powinieneś przyzwyczaić się do różnych wzorów i części szydełkowych na inne koce.

  Dlaczego ukończenie szydełkowanego koca zajmuje mi zbyt dużo czasu?

  Jeśli uważasz, że trwa zbyt długo, aby skończyć koc, możesz mieć za dużo na talerzu. Fantastycznie jest być odważnym, ale najpierw staraj się być w swojej strefie komfortu, aby utrzymać motywację i mniej sfrustrować się podczas szydełkowania koca. Będzie to powtarzalny projekt, więc powinieneś czuć się komfortowo ze wzorem i ściegiem szydełkowym.

  Jak szybciej szydełkować

  Trzy rzeczy, które mogą przyspieszyć szydełkowanie, to przędza, haczyk i ścieg. Jeśli jesteś początkujący, używaj grubszych włóczek, takich jak włóczki grubsze, super grubsze lub czesankowe. Ich przewaga nad cieńszymi włóczkami polega na tym, że łatwiej się nimi pracuje, dzięki czemu można szybciej szydełkować.

  Jeśli chodzi o szydełko, chcesz użyć odpowiedniego rozmiaru, a nigdy za małego lub gigantycznego. Przy tych ekstremalnych rozmiarach może się okazać, że prędkość szydełkowania spada. Ponadto unikaj cienkich szydełków, aby nie bać się, że się złamią.

  Wreszcie, z jakimi szwami będziesz pracować najszybciej? Dobrym przykładem jest ścieg w kształcie litery V lub dowolny ścieg koronkowy w porównaniu do czegoś bardziej solidnego, takiego jak podwójny ścieg szydełkowy. Wszystko, co jest teksturowane, może zająć ci więcej czasu, szczególnie jako początkującemu.

  Jak długo trwa szydełkowanie koca w rozmiarze queen?

  Jeśli chcesz szydełkować coś tak ambitnego, jak koc w rozmiarze queen, może to zająć do trzech miesięcy. Pamiętaj, że zazwyczaj mierzy 90 na 100 cali, a wzór może wpłynąć na ten oczekiwany przedział czasowy. Co więcej, musisz czuć się komfortowo z technikami, które chcesz wykonać, i jeśli możesz konsekwentnie przydzielać czas na szydełkowanie.

  Wniosek

  Chcesz szydełkować koc? Nie ma konkretnej odpowiedzi na to, ile czasu zajmuje szydełkowanie koca, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych. Ale nawet jeśli jesteś początkujący, nadal możesz ukończyć projekt w ciągu kilku dni, a nie miesięcy.

  Niemniej jednak bądź cierpliwy i traktuj szydełkowanie jako relaksujący projekt.