Jak długo trwa rozwój pleśni: szczegółowy przewodnik

Odtworzenie wszystkich żywych organizmów zajmuje określony czas, a jedną z takich informacji, z którymi warto się zapoznać, jest to, ile czasu zajmuje wzrost pleśni, od zarodników do w pełni rozprzestrzenionych zarodników.

Większość z nas wie więcej o rozmnażaniu flory i fauny. Jednak rozmnażanie się grzybów i bakterii może wymagać od nas głębszego zagłębienia się.

Jak długo trwa rozwój pleśni: szczegółowy przewodnik

W związku z tym pleśnie i pleśnie należą do kategorii, która byłaby dla nas nieznana.

Znajomość procesów rozmnażania i wzrostu grzybów i bakterii jest istotna w kontrolowaniu ich rozprzestrzeniania się w domu i poza nim. Ważne jest również, aby zapoznać się z tymi informacjami, aby zapobiec przyszłej inwazji.

Ile czasu potrzebuje pleśń, aby rosnąć

Wzrost mączniaka, jak u każdego innego grzyba, zaczyna się od rozmnażania się grzyba rodzicielskiego z zarodnikami i te zarodniki gdzieś zapuszczają korzenie. Według FEMA, pleśń rozwija się w ciągu jednego lub dwóch dni od momentu narażenia na wilgoć.

Być może zauważyłeś, że słowa pleśń i pleśń są używane zamiennie; to dlatego, że pleśń jest po prostu rodzajem pleśni, która powszechnie odnosi się do białej sproszkowanej substancji, która rośnie na mokrych lub wilgotnych powierzchniach.

Z drugiej strony, pleśnie to termin zbiorczy odnoszący się do mas wytwarzanych przez grzyby, które pojawiają się jako strzępki lub wielokomórkowe włókna. Pleśnie są wytwarzane przez różne grzyby, z których większość wiąże się z psuciem się żywności i rozkładem organicznym.

Teraz, gdy widzisz porównanie pleśni i pleśni, możesz teraz wyobrazić sobie ich podobieństwa we wzroście; z zarodnikami wytwarzającymi się, zawieszonymi w powietrzu, następnie lądującymi na czymś, co może się rozłożyć, i przy wystarczającej ilości wilgoci, założyć nową kolonię.

24-48 godzin, wskazane na początku, zaczyna się od momentu zetknięcia się zarodników z czymś organicznym o wystarczającej wilgotności, aż do momentu, w którym zaczną pojawiać się widoczne struktury włókien.

Kiedy te struktury zaczną się pojawiać, oznacza to, że grzyby zadomowiły się i będą rosły tak długo, jak długo będzie istniało sprzyjające środowisko, aż będą mogły wytwarzać zarodniki. Ten cykl wzrostu i reprodukcji trwa, a jedynym celem grzybów jest ciągłe przetrwanie.

Najlepiej byłoby wykorzystać to na swoją korzyść, włączając to do swojego planu gaszenia wszelkiej plagi, którą odkryjesz później; w ten sam sposób wykorzystuje się komercyjnie niektóre grzyby (pleśnia Penicillium tworzące penicylinę).

Jakie środowisko pozwala na rozwój pleśni?

Jeśli pleśń potrzebuje dwóch dni na ukorzenienie się, jaka konfiguracja może zaspokoić ten wzrost? Dla producentów, którzy chcą kontrolować i wykorzystywać rozmnażanie się grzybów oraz dla tych, którzy chcą powstrzymać i zapobiec takim wydarzeniom, ta informacja ma kluczowe znaczenie.

Innym podobieństwem do pleśni jest to, że pleśń wymaga tego samego środowiska do ciągłego przetrwania. Musi być coś do jedzenia: czyli materiał organiczny, ciemny bez światła słonecznego, a przede wszystkim wilgotny ze stałym dopływem wilgoci.

Dlatego często można znaleźć pleśń pod zlewem, w nieszczelnej rurze i dachu, a nawet w lodówce. Dzieje się tak, ponieważ tak długo, jak sprawdzane są te wymagania, zarodniki tylko czekają, aby tam zostać przeniesione i zaczną nowy problem.

Ponieważ pleśń woli substancje organiczne, jedną z rzeczy, na które zwykle celują, jest drewno. Oto artykuł o tym, jak długo pleśni gnije drewno, na wypadek, gdybyś już zauważył duże masy pleśni.

Pamiętaj jednak, że nawet jeśli masz do czynienia z pleśnią i innymi koloniami pleśni, które widzisz, istnieje szansa, że ​​już zniknął i rozprzestrzenił swoje zarodniki. Powinnaś rozejrzeć się po swoim domu, zwłaszcza w często wilgotnych i ciemnych miejscach, jeśli zaczęła rosnąć nowa masa.

Jeśli martwisz się, że pleśń lub pleśń dostały się na twoje miejsce, możesz sprawdzić inne mało prawdopodobne miejsca. Obejmuje to twoje kredensy, szafki i inne miejsca do przechowywania, w których znajduje się wszystko, co można w nich naturalnie rozłożyć.

Jak powstrzymać rozwój pleśni?

Jeśli chcesz powstrzymać rozwój pleśni, musisz odciąć jej źródło pożywienia, tak jak w przypadku innych żywych organizmów. Jak w większości przypadków, możesz ich zagłodzić.

Po pierwsze, możesz usunąć ich grzyby z przedmiotu, który rozkładają, czyli z drewna lub innego materiału, na którym się zatrzasnęli. Możesz to zrobić, usuwając wszelkie widoczne masy pleśni różnymi metodami czyszczenia.

Inną opcją, którą możesz wypróbować, jest usunięcie źródła wody. Napraw każdą rurę lub inne możliwe źródło nadmiernej wilgoci, a to powstrzyma później rozwój pleśni.

Skoro mówimy o powstrzymywaniu rozwoju pleśni, oznaczałoby to, że już tam są, powodując problemy, z którymi możesz sobie poradzić. Mamy tutaj artykuł o tym, jak pozbyć się pleśni na podwórku, wraz z towarzyszącymi wskazówkami dotyczącymi zapobiegania pleśni.

Jeśli jednak chcesz zapobiegać, powinieneś odpowiednio pokryć swoje naturalne przedmioty i monitorować wilgotność, źródła wody, a nawet odpady żywnościowe w swoim miejscu.

Wniosek

Wiedza o tym, jak długo trwa rozwój pleśni, ułatwi znalezienie rozwiązania. Możliwość zastosowania wiedzy na temat pleśni, pleśni i grzybów jako całości pozwoli nam znaleźć dla nich praktyczne zastosowania.