Jak długo trwa powrót do zdrowia po dawkowaniu podwójnych krwinek czerwonych? 3 wskazówki, jak przyspieszyć powrót do zdrowia!

Zanim udasz się na oddanie krwi, musisz zrozumieć, jak długo trwa powrót do zdrowia po podwójnym oddaniu krwinek czerwonych? W celu szybkiego powrotu do zdrowia konieczne jest zrozumienie niezbędnych wskazówek, których należy przestrzegać po oddaniu krwi.

Miliony pacjentów wokół nas polegają na oddanej krwi i jej składnikach, aby podtrzymać życie lub zachować zdrowie. Czerwone krwinki są podstawowym składnikiem krwi, a każda z czerwonych krwinek składa się z hemoglobiny. Ta hemoglobina dostarcza tlen do każdego organu ciała. Jak wszyscy wiemy, tlen jest niezbędny do życia.

Jak długo trwa powrót do zdrowia po dawkowaniu podwójnych krwinek czerwonych? 3 wskazówki

Twoje ciało składa się z 25 bilionów krwinek czerwonych i wytwarza 20 milionów czerwonych krwinek na sekundę.

Twoje czerwone krwinki po podwójnym oddaniu krwinek czerwonych potrzebują około dwóch miesięcy, aby odzyskać około. Unikaj wykonywania ciężkich ćwiczeń lub udziału w maratonie po oddaniu krwi. W miarę zmniejszania się liczby krwinek czerwonych w organizmie. Twoje czerwone krwinki przenoszą tlen, który jest bardzo potrzebny podczas biegania lub ćwiczeń.

Co to jest krwiodawstwo mocy?

Oddawanie podwójnych krwinek czerwonych jest również znane jako oddawanie krwi mocy. Proces polega na oddaniu dwóch jednostek czerwonych krwinek podczas jednej sesji. Dwie paczki dawstwa czerwonych krwinek to 400 ml krwinek czerwonych. W przypadku podwójnego oddawania krwinek czerwonych oddaje się taką samą ilość krwinek czerwonych, jak w przypadku czterech donacji krwi pełnej.

Osoby z określonym typem grupy krwi mogą oddawać podwójne krwinki czerwone. Te grupy krwi to O, A ujemne i B ujemne. W przypadku podwójnej krwinki czerwonej samice od dawców powinny ważyć powyżej 150 funtów, a mężczyźni powyżej 130 funtów, ponieważ mężczyźni mają wysoką liczbę hemoglobiny w swoim ciele niż kobiety.

Przed pójściem po darowiznę upewnij się, że spożywasz regularny posiłek i spożywasz wystarczającą ilość płynów. W przypadku dawstwa krwinek czerwonych, czyli krwi pobranej z żyły znajdującej się w ramieniu. To zmechanizowany proces, w którym krew z ramienia przeniesie się do maszyny. W tej maszynie składniki krwi są dzielone.

Pobierane są dwie jednostki czerwonych krwinek, a pozostałe produkty krwionośne bezpiecznie wracają do organizmu zmieszane z solą fizjologiczną do tej samej żyły. Nie poczujesz się odwodniony po tej darowiźnie, ponieważ zwraca ona płyn ustrojowy do organizmu wraz z dodatkową solą fizjologiczną. Jednak będziesz potrzebował trochę odpoczynku, ponieważ straciłeś kilka RBC.

Oddawanie mocy jest dozwolone trzy razy w roku, a okres oczekiwania na oddanie krwi po oddaniu mocy wynosi 112 dni.

Środki do podjęcia po podwójnym oddaniu krwinek czerwonych

Jak długo trwa powrót do zdrowia po podwójnym oddaniu krwinek czerwonych? Odzyskiwanie zajmuje około 60 dni.

Ale aby szybko odzyskać czerwone krwinki, będziesz musiał skupić się na spożywaniu określonych składników odżywczych. Na każde podwójne oddanie krwinek czerwonych tracisz około 200 mg żelaza z organizmu. Ogólnie rzecz biorąc, po dawstwie osoby powracają do swoich regularnych zajęć po kilku godzinach.

Należy jednak zastosować się do kilku kroków, aby wyzdrowieć po oddaniu podwójnej krwinki czerwonej i dowiedzieć się, co zrobić po oddaniu krwi. Niektóre posiłki mogą przyspieszyć proces regeneracji po oddaniu krwi. Istnieje również kilka czynności, których należy unikać wkrótce po oddaniu podwójnej krwinki czerwonej.

Wskazówka nr 1. Zmęczenie i zawroty głowy po darowiźnie

Po oddaniu dawstwa krwinek czerwonych kilka osób odczuwa zmęczenie i zawroty głowy. Jest to spowodowane spadkiem liczby czerwonych krwinek, co skutkuje brakiem tlenu z organizmu. Trzeba odpoczywać, aż poczują się lepiej i zwiększyć spożycie płynów. Możesz również przyjmować suplementy.

Wskazówka nr 2. Odzyskiwanie ze źródeł żywności

„Po oddaniu krwi, co jeść?” możesz zapytać. Produkty spożywcze zawierające żelazo pomogą w przywróceniu odpowiedniego poziomu we krwi. Poniżej znajdują się produkty spożywcze bogate w żelazo; czerwone mięso, owoce morza, fasola, ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, groszek, bogate w żelazo płatki zbożowe, makaron i chleb.

Należy zwiększyć spożycie pokarmów zawierających witaminę C, ponieważ witamina ta wspomaga wchłanianie żelaza z jelit. Produkty spożywcze zawierające witaminę C to owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze, truskawki, warzywa, w tym brokuły, ziemniaki i brukselka.

Tworzenie czerwonych krwinek również wymaga witaminy B12. Źródłem witaminy B w żywności są produkty mleczne, takie jak jogurt, mleko i ser. Warzywa liściaste, banany, pomarańcze i ziemniaki są również dobrym źródłem tej witaminy.

Jeśli chcesz, możesz również suplementować żelazo, witaminę C i witaminę B12. Musisz także powstrzymać się od palenia i spożywania alkoholu przez następny dzień.

Wskazówka nr 3. Powstrzymaj się od ćwiczeń

Ilość tlenu w twoim ciele zmniejsza się z podwójnej donacji czerwonych krwinek. Musisz więc powstrzymać się od wykonywania bardzo energicznych ćwiczeń natychmiast po oddaniu czerwonych krwinek. Ćwiczenia te obejmują pracę fizyczną, trening cardio i podnoszenie ciężkich przedmiotów.

Eksperci zalecają powstrzymanie się od wszelkich czynności, które podnoszą tętno na dzień lub dwa. Powinieneś powoli wznawiać treningi i sporty w swojej rutynie. Stopniowe wprowadzanie organizmu do tych czynności ponownie po podwójnych donacjach krwinek czerwonych pomoże uniknąć potencjalnych negatywnych skutków.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu, musiałeś zebrać wszystkie niezbędne informacje o tym, jak długo trwa powrót do zdrowia po podwójnym oddaniu krwinek czerwonych. Regeneracja zajmie około 60 dni. Kluczem do przyspieszenia powrotu do zdrowia są codzienne czynności i dieta. Z drugiej strony zachęca się do oddawania krwi w celu ratowania życia. Dowiedz się więcej na ten temat z tego artykułu: Dlaczego oddawanie krwi jest ważne?