Jak długo trwa opróżnianie podgrzewacza wody? Niesamowite wskazówki tutaj!

Zastanawiasz się, ile czasu zajmuje opróżnienie podgrzewacza wody? Opróżnienie urządzenia zajmuje zwykle od piętnastu do trzydziestu minut. Ale w większości zbiorników o pojemności od 40 do 60 galonów do użytku domowego w większości domów zajmuje to 15 minut i więcej.

Większe zbiorniki o pojemności osiemdziesięciu galonów w większości domów bardziej znanych rodzin potrzebują więcej czasu na opróżnienie podgrzewacza wody. Może to potrwać od 30 do 60 minut i więcej.

Jak długo trwa opróżnianie podgrzewacza wody? Niesamowite wskazówki tutaj!

Pamiętaj, że usunięcie wody ze zbiornika to najszybsza możliwa praca. Wymaga to jednak ponownego napełnienia zbiornika, co zwykle zajmuje godzinę lub nawet dwie. Nie zapomnij o przygotowaniu, takim jak zamocowanie węża ogrodowego w zaworze spustowym i upewnij się, że zapewniono duże wiadro do wlewania osadu. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Jak długo trwa opróżnianie podgrzewacza wody?

Jak długo trwa opróżnianie podgrzewacza wody i jak myślisz, co jest wymagane? Będzie to zależało, ponieważ jeśli twój dom używa twardej wody, będzie musiał co trzy miesiące opróżniać i przepłukiwać podgrzewacz wody. Niemniej jednak pomogłoby, gdybyś robił to co sześć miesięcy. Spłucz miękką wodę i opróżnij zbiornik podgrzewacza wody raz lub dwa razy w roku, ponieważ jest to również w przypadku delikatnego systemu filtracji wody. Nie ma potrzeby robić tego częściej, ponieważ miękka woda nie zawiera minerałów, które ją utwardzają i budują.

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące opróżniania zbiornika w podgrzewaczu wody:

  • Wyłącz pokrętło i zamknij zawór odcinający w gazie. Wyłącz zasilanie elektryczne podgrzewacza wody w głównym panelu serwisowym.
  • Zamknij zawór zasilający podczas otwierania kranu do domu, przyspieszając w ten sposób proces opróżniania.
  • Przymocuj zawór spustowy wężem i pozwól mu płynąć obok odpływu lub wiadra pod zaworem odpływowym.
  • Przekręć zawór spustowy zgodnie z ruchem wskazówek zegara podczas otwierania.
  • Nadzór nad wiadrem; następnie zamknij zawór spustowy, zanim przeleje się do wiadra. Jak dotąd procedura potrwa godzinę.
  • Napełnij zbiornik podgrzewacza wody po szczelnym zamknięciu zaworu spustowego. Otwórz zawór doprowadzający zimną wodę, jednocześnie otwierając kran z ciepłą wodą najdalej od zbiornika.
  • Woda płynąca w kranie oznaczałaby pełny zbiornik, więc kran powinien być zamknięty.
  • Ustaw zbiornik w podgrzewaczu wody jako kompletny przed włączeniem prądu lub gazu. Następnie ponownie zapal pilota i ponownie włącz jego zasilanie.
  • Wyciągnij dwa lub trzy galony po miesiącach, sprawdzając osad.

Znaczenie opróżniania podgrzewacza wody

Długotrwałe używanie podgrzewacza wody powoduje jedynie dalsze gromadzenie się osadów pod zbiornikiem. Zatkanie wewnątrz podgrzewacza wody, jeśli podczas pracy wydaje dziwne dźwięki. Dlatego regularnie spuszczaj wodę i wypłukuj gromadzące się osady mineralne. Zrób to, w przeciwnym razie urządzenie nie będzie działać lepiej podczas podgrzewania wody. Może to kosztować Cię więcej pieniędzy i zużywać dużo energii. Poza tym może się to skończyć całkowicie.

Ale w oparciu o wykonawców klimatyzacji i ogrzewania, sugerowany odstęp czasu podczas opróżniania podgrzewacza wody wynosi od 6 do 12 miesięcy. Zanim zaczniesz to robić, przygotuj się na potencjalny wyciek lub może całkowicie zamknąć zawór spustowy, gdy będzie siedział przez długi czas.

Prawdopodobieństwo całkowitego zamknięcia zaworu jest mniejsze, gdy jednostka się starzeje. Wymień go na inny i ulepsz po prostu, jeśli uważasz, że jest nieefektywny i stary.

Opróżnij podgrzewacz wody, ale zachowaj szczególną ostrożność. Będzie to łatwe, pod warunkiem, że będziesz postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Zadzwoń do lokalnego hydraulika, jeśli nie jesteś z tym i potrzebujesz dalszej pomocy. Co ważniejsze, spuść wodę wykonując powolne ruchy podczas otwierania i zamykania zaworów. Uwolnienie ciśnienia może zaszkodzić tylko wtedy, gdy nie będziesz na to ostrożny. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli woda stanie się zbyt gorąca. A zanim w końcu przystąpisz do spuszczania, pozostaw wodę na noc w zbiorniku. W ten sposób w końcu się ochłodzi.

Spuść wodę z podgrzewacza wody, ponieważ przenosi ona większość osadów, osadzając się pod zbiornikiem i na zewnątrz. Nie ma potrzeby spuszczania wody, ale wystarczy kilka galonów rocznie. Pomoże to uniknąć pozostawania tam osadów, skracając oczekiwaną żywotność podgrzewacza wody, ponieważ ten pierwszy musi pracować jeszcze trudniej. Może to kosztować tylko dużo pieniędzy w kosztach energii. Możesz być również zainteresowany tym, jak odblokować zawór spustowy.

To okładka!

Teraz dowiesz się, ile czasu zajmuje opróżnienie podgrzewacza wody. Zajmuje to od piętnastu do trzydziestu minut. W jakiś sposób różni się to w zależności od wielkości zbiornika w większości małych lub dużych rodzin. Niemniej jednak należy pamiętać o kilku wskazówkach podczas opróżniania podgrzewacza wody i znaczeniu, jakie ma robienie tego dalej! Możesz również przeczytać o tym, jak usunąć osad z podgrzewacza wody i jak odpowietrzyć podgrzewacz wody.