Jak długo trwa nadmuchanie materaca z pianki memory

Odpowiedź na pytanie, ile czasu zajmuje nadmuchanie materaca z pianki z pamięcią kształtu, brzmi 24 godziny. Będzie się różnić w zależności od produktu i producenta, ale jest to doskonały zakres, którego można się spodziewać po nadmuchaniu łóżka z pianki memory. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat napełniania materaców piankowych z pamięcią, więc czytaj dalej!

Dlaczego musisz wiedzieć o inflacji materaca? Możesz mieć nowe łóżko lub podróżować z nim. Materace piankowe z pamięcią kształtu można skompresować, aby zaoszczędzić miejsce, i możesz łatwo zaplanować przenoszenie lub pakowanie, jeśli wiesz, jak długo będzie trzeba je nadmuchać.

Jak długo trwa nadmuchanie materaca z pianki memory

Jak długo potrwa napompowanie materaca z pianki memory?

Powiedzmy, że właśnie otrzymałeś nowe łóżko z pianki memory po wyjęciu z pudełka. Można bezpiecznie założyć, że zakończenie pompowania zajmie co najmniej 24 godziny. Co więcej, każda pianka z pamięcią jest wyjątkowa, a niektóre materace mogą trwać krócej lub dłużej. Niektórzy producenci chwalą się nawet, że ich kompletna rozbudowa zajmie tylko godzinę lub dwie.

Oczekiwanie na dzień lub dwa jest dobrą podstawą do zakończenia nadmuchiwania materaca z pianki z pamięcią i całkowitego rozproszenia odgazowania. Rzeczywisty kształt nie powinien zająć więcej niż 72 godziny. Dopiero do zakończenia nadmuchiwania łóżka użytkownik może sprawdzić, czy nie występują takie problemy, jak pęknięcia.

Jak mogę przyspieszyć rozszerzanie mojej pianki memory?

Najlepiej jest sprawdzić na etykiecie, ile czasu zajmie pełne nadmuchanie konkretnego materaca. A jeśli przekroczył oczekiwany czas, możesz skontaktować się z producentem. Niemniej jednak istnieją sposoby na szybsze powiększanie łóżka.

Połóż materac na podłodze i czekaj

Czy wiesz, że najskuteczniejszym sposobem na pełne rozszerzenie materaca jest po prostu pozostawienie go na podłodze? Twarda powierzchnia pozwoli na rozszerzanie się materiału bez ryzyka utraty gwarancji. Jeśli to nadal nie zadziała, spróbuj dostosować warunki w pomieszczeniu.

Ogrzej pokój i połóż się na materacu

Ciepłe temperatury powinny przyspieszyć proces rozszerzania się pianki z pamięcią kształtu. Ogrzej pokój do około 68 ° F, a także pozwól mu znajdować się na podłodze. Jeśli nie ma wskazań, które uniemożliwiają toczenie się po materacu, dobrą praktyką jest również zachęcanie do inflacji.

Rozwiń się na łóżku od 10 do 30 minut w różnych pozycjach, aby poluzować piankę z pamięcią kształtu. Zapewni to również, że pianka z pamięcią dopasuje się do Ciebie przez cały czas. Powstrzymaj się jednak od stania na materacu i zawsze sprawdzaj, czy możesz na nim leżeć przez dłuższy czas.

Czy możesz spać na materacu, zanim się powiększy?

Ponieważ pianka z pamięcią kształtu może się w pełni nadmuchać dzień lub dłużej, pytanie brzmi, czy można jej użyć, zanim skończy się rozszerzać. Możesz sprawdzić wskazania produktu, ale spanie na materacu powinno być bezpieczne po 24 do 48 godzinach. Nie powinno to spowolnić ekspansji, ale prawdopodobnie zauważysz, że łóżko nie jest tak wygodne, jak byś się spodziewał.

Jeśli używasz materaca z niepełnym wypełnieniem, powierzchnia może być nierówna, a krawędzie będą znacznie słabsze. Te problemy mogą nie być od razu zauważalne wizualnie, ale mogą zachęcić twoje ciało do przyjęcia niewłaściwej pozycji do spania. Może to oznaczać przebudzenie z bólem ciała lub zmęczenie z powodu niskiej jakości snu.

Jak długo, zanim będziesz mógł spać na materacu z pianki memory?

Najlepszym momentem do spania na materacu z pianki z pamięcią kształtu jest zakończenie jego rozszerzania. Po całym dniu można się upewnić, że jego struktura osiągnie szczyt. Chcesz również uważnie przestrzegać instrukcji, aby uniknąć problemów z jakością i gwarancją.

Jednak użycie nowego łóżka z pianki memory może również przyspieszyć proces rozszerzania. W końcu ciepło ciała sprzyja inflacji. Jedyną potencjalną wadą, jeśli śpisz po 24 godzinach lub wcześniej, jest to, że materac nie jest w pełnej formie i możesz nie uzyskać najlepszego wsparcia, jakie może zapewnić.

Czy możesz spać na materacu z pamięcią kształtu pierwszej nocy?

Podobnie jak w przypadku materaca z pianki z pamięcią kształtu, pierwszej nocy powinno być w porządku użycie nakładki na materac z pianki z pamięcią kształtu. Najlepiej jednak poczekać, aż się rozszerzy i zapewni odpowiednie wsparcie. Ponadto zapewniłoby to piance z pamięcią wystarczająco dużo czasu na uwolnienie zapachów z odgazowywania.

Możesz zostawić nakładkę na materac na zewnątrz w ciepły, słoneczny dzień, aby pomóc jej dezodoryzować do użytku. Ciepło powinno również pozwolić na nadmuchanie materiału i lepszą reakcję podczas snu. Podobnie jak w przypadku korzystania z łóżek piankowych z pamięcią kształtu, po dostarczeniu zapoznaj się z instrukcją nakładki, aby uzyskać dalsze wskazówki.

Wniosek

Czy właśnie otrzymałeś swoje łóżko z pianki z pamięcią kształtu, czy może właśnie wyszło z pudełka, które wysłałeś? Dlatego musisz wiedzieć, ile czasu zajmuje nadmuchanie materaca z pianki z pamięcią kształtu, aby maksymalnie wykorzystać ten materiał. W zależności od samego produktu może to zająć nawet godzinę lub nawet 48 godzin.

Niektóre materace zajmują nawet 72 godziny! Niezależnie od tego, nadal możesz korzystać z łóżka, zanim skończy się ono rozszerzać. Jedyną wadą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że może mieć nierówną powierzchnię, która może wpływać na twoją pozycję do spania.