Jak długo trwa dawstwo jaj? 3 zaskakujące rzeczy, których można się spodziewać!

Chcesz wiedzieć, jak długo trwa oddanie jaj? Odpowiedź, której szukasz, znajduje się w tym artykule i może nie być tym, czego oczekujesz.

Jak długo trwa dawstwo jaj? 3 zaskakujące rzeczy

Przekazywanie czegoś, co może pomóc zdrowiu obcej osoby lub wypełnienie czegoś, czego nie mogą mieć biologicznie, jest jednym z najbardziej bezinteresownych czynów.

Zawsze konieczne jest podanie poprawnych informacji przed kontynuowaniem. Coraz częściej mówi się o darowiznach jaj, ale kilka osób wciąż ma na ten temat błędne wyobrażenie. W tym artykule omówimy, czego należy się spodziewać i jakie plotki na temat dawców komórek jajowych są fałszywe. Przede wszystkim jednak powinniśmy wiedzieć, czym jest dawstwo jaj. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co to jest darowizna jajek?

Dawienie jajek polega na tym, że kobieta dobrowolnie oddaje część swoich komórek jajowych, aby inna kobieta mogła począć. Dawczyni komórek jajowych musi być w dobrym i zdrowym stanie. Wpłynie to na jaja, które zostaną oddane. Aby kobieta mogła być dawcą, należy potwierdzić, że jest płodna.

Dawczyni jaj musi przejść kilka badań, zanim będzie mogła kontynuować oddawanie komórek jajowych. Obejmuje to badania fizyczne i psychologiczne testy przesiewowe. Powinieneś dokładnie sprawdzić ich historię medyczną. Następnie będzie musiała przejść ocenę rezerwy jajnikowej, ponieważ to wykaże, czy może być dobrą kandydatką do dawstwa komórek jajowych.

Co powinienem wiedzieć o byciu dawcą jajeczek?

Dawcy jaj otrzymują wynagrodzenie od 5000 do 10 000 USD za cykl. Dawcy komórek jajowych otrzymują tak wysokie wynagrodzenie, ponieważ są opłacani za chęć poddania się wielu rygorystycznym procedurom dawstwa komórek jajowych. W pewnym sensie można więc powiedzieć, że suma pieniędzy ma zachęcić dawczynię komórek jajowych do wykonywania testów i badań przesiewowych, aż do ich zakończenia.

Niektóre stany płacą więcej za dawców jaj, ponieważ mają większe zapotrzebowanie na dawców jaj. Popyt na to, jaki rodzaj dawców komórek jajowych jest najbardziej pożądany, dotyczy również pochodzenia etnicznego. Dawczynie komórek jajowych, o które najczęściej prosi się, to Chińczycy, Japończycy i Koreańczycy z całym ich pochodzeniem etnicznym. Ale dla tych, którzy mają tylko częściowe dziedzictwo azjatyckie, można rozważyć i zachęcić do złożenia wniosku jako dawczyni komórek jajowych.

Jak długo trwa darowizna jaj

Teraz możesz zapytać, jak długo trwa dawstwo jaj? Proces ten może potrwać kilka dni, ponieważ przed potwierdzeniem dawcy komórek jajowych należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Czas trwania dawstwa jaj może trwać około 36-37 dni. Będziesz musiał być religijny w codziennych spotkaniach; ważne jest, aby ich nie przegapić, ponieważ tylko przedłużysz proces.

Dzięki tym informacjom będziesz musiał dowiedzieć się, kiedy będziesz mieć swój miesięczny cykl. Więc zanim otrzymasz sygnał, będziesz mieć partię jaj z naturalnego cyklu.

Jak bycie dawcą jajek wpływa na mnie?

Istnieje wiele różnych założeń dotyczących oddawania jaj. Niektórzy uważają, że może to oznaczać oddanie swojej płodności na zawsze. Niektórzy myślą, że wezmą tylko jedno jajko, podczas gdy inni myślą, że rozdają wszystkie swoje jajka na ten cykl.

Ale prawda jest taka: tracisz pewną liczbę jaj w swoim naturalnym cyklu miesięcznym. Więc kiedy oddasz swoje jajka, nie stracisz więcej niż to, co już zrobiłeś w tym jednym cyklu. Tylko zamiast wypłukiwania go z twojego ciała, zostanie starannie zakonserwowany przez zamrożenie. Zostaną one następnie przekazane potrzebującej kobiecie w doskonałej formie.

Czego powinienem się spodziewać?

Dawanie jajek nie jest modnym tematem, o którym tak szybko się dyskutuje. Wiele fałszywych plotek na temat procedur zostało prawdopodobnie zapoczątkowanych przez dezinformację lub błędne badania. Więc jak długo trwa dawstwo jaj? Oto kilka rzeczy, których możesz się spodziewać:

#1. Aplikacja

Podczas aplikacji jesteś już oceniany. Mają określone kryteria, które musisz spełnić. Wniosek: można dostosować kryteria dla tych, którzy już mieli dzieci i tych, którzy mają historię udanego dawstwa komórek jajowych.

#2. Leki

Po znalezieniu odpowiednika dla kogoś szukającego dawcy jaja, możesz kontynuować proces. W ciągu kilku pierwszych będziesz otrzymywać leki hormonalne poprzez wstrzyknięcie, aby pomóc dojrzewać Twoim jajeczkom. Następnie poinstruują Cię, jak codziennie podawać sobie zastrzyk.

#3. Ostatni krok

Będziesz gotowy do 36 lub 37 dnia, ale nadal będziesz musiał sprawdzić, czy jaja są odpowiednio dojrzałe i gotowe do ekstrakcji. Gdy będziesz gotowy do ostatniego kroku, wkrótce po tym otrzymasz hCG; będziesz przygotowany do odzyskania. Zabieg zajmie około 15-20 minut. Nie powinieneś odczuwać bólu podczas tego procesu. Pomocne może być zrozumienie, jak długo trwa proces dawstwa jaj.

To okładka!

Kiedy zastanawiałeś się, jak długo trwa oddawanie jaj, prawdopodobnie nie spodziewałeś się, że będzie to tak długo. Mamy nadzieję, że ten artykuł rzucił światło na ten temat. Jeśli myślisz o byciu dawcą, najpierw zadbaj o swoje ciało. Możesz być zainteresowany tym, jak działa dawstwo jaj i ile za dawstwo jaj.