Jak długo spuszczać podgrzewacz wody? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak długo opróżnić podgrzewacz wody? Aby podgrzewacz wody działał prawidłowo, należy go opróżniać raz w roku. Procedura opróżniania jest szybka i zajmuje około 15 minut lub więcej; zależy to głównie od wielkości gejzeru, ale prace przygotowawcze trwają trochę dłużej, a cała operacja może zająć dzień.

Bez względu na rodzaj podgrzewacza wody, który posiadasz, dobrze jest opróżnić podgrzewacz wody raz w roku. Osad gromadzi się w urządzeniu z czasem, zmniejszając jego wydajność i powodując blokady w urządzeniach w całym domu.

Fakt, że z twojego zbiornika wypłynęła woda, która wydawała się czysta, nie gwarantuje, że jesteś bezpieczny. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej do końca. Przeanalizowaliśmy szczegółowo, ile czasu zajmuje opróżnienie podgrzewacza wody i metody, które pomogą Ci opróżnić podgrzewacz wody. Zaczynajmy!

Kroki opróżniania podgrzewacza wody

Przestań mieć obsesję na punkcie tego, jak długo opróżnić podgrzewacz wody. Jak wspomniano wcześniej, opróżnianie podgrzewacza wody zajmuje zwykle 15-20 minut. Jednak pomogłoby, gdybyś dokładnie wiedział, jak opróżnić podgrzewacz wody, zanim to zrobisz. Poniżej przedstawiliśmy kilka kroków, które pomogą Ci jak najszybciej opróżnić podgrzewacz wody.

Krok 1. Opróżnij pompę wody

Jeśli podgrzewacz wody zostanie zablokowany, należy go jak najszybciej opróżnić, aby zaopatrzyć rodzinę w ciepłą wodę. Jeśli nie, opróżniaj go co najmniej raz w roku lub częściej, jeśli woda jest twarda. Prąd w kierunku podgrzewacza wody należy najpierw wyłączyć. To ważny krok do zrobienia. Zamiast wyzwalać wyłącznik automatyczny, wyłącz zawór gazowy i włącz lampkę kontrolną, jeśli masz gazowy podgrzewacz wody.

Opróżnianie zbiornika może wymagać węża. Wycieków można uniknąć, stosując wąż z gumową uszczelką. Jeśli podgrzewacz wody znajduje się pod powierzchnią ziemi, może być wymagana przenośna pompa lub wąż. W takiej sytuacji potrzebne będą dwa węże, jeden do podłączenia na zewnątrz, a drugi do podłączenia do pompy. Grawitacja wykona swoją pracę, jeśli Twój podgrzewacz wody jest wyżej lub na powierzchni ziemi.

Następnie zamknij dopływ wody do zbiornika. Tutaj będziesz tracić czas. Woda musi ostygnąć. Ukończenie tego procesu może potrwać do godziny lub dłużej. Aby przyspieszyć ten proces, weź długi, gorący prysznic.

Krok 2. Opróżnij podgrzewacz wody

Gdy woda ostygnie, przymocuj zawór spustowy wężem i rozciągnij przewód do miejsca opróżniania. Wziąłbyś pojemnik i wyczyścił go zgodnie z wymaganiami, ale za każdym razem będziesz musiał rozpoczynać i zatrzymywać procedurę.

Zamknąć zawór przewodu doprowadzającego zimną wodę. Następnie należy sprawdzić zawór bezpieczeństwa. Umieść wiadro pod zaworem i sprawdź, czy nie ma powietrza, jednocześnie wypatrując wody. Każdy z nich wskazuje, że zawór jest w dobrym stanie. Jednak może być konieczna wymiana, jeśli nie ma wycieku wody lub szumu powietrza. Następnie, jako zawór nadmiarowy, włącz kran z podgrzewaną wodą w innym miejscu w domu, aby przyspieszyć wypływ wody z urządzenia.

Całkowicie opróżnij zbiornik, otwierając zawór wylotowy podgrzewacza wody. Włącz zawór doprowadzający zimną wodę, aby usunąć osad w zbiorniku po opróżnieniu wody, co nie może zająć więcej niż 15 minut. Biorąc pod uwagę ilość nagromadzonych osadów, może to zająć dużo czasu. Niektóre z nich mogą wymagać odebrania za pomocą długich szczypiec. Skończyłeś opróżnianie, gdy woda płynie czysta. Dowiedz się, jak opróżnić podgrzewacz ciepłej wody.

Krok 3. Zakończ pracę

Ostatnim etapem rysowania podgrzewacza wody jest usunięcie wszelkich plam pozostawionych wewnątrz podgrzewacza. Jeśli osad pozostawił plamy na podgrzewaczu wody, należy je umyć. Aby wytrzeć zbiornik, zastosuj biały ocet. Jeśli plamy są bardzo uporczywe, pozostaw ocet na kilka godzin przed spuszczeniem go jak wody. Teraz nadszedł czas, aby wszystko zacząć poprawnie układać z powrotem. Następnie napełnij zbiornik zimną wodą, zamykając zawór gorącego spustu. Uruchamiając zasilanie lub gaz, upewnij się, że zbiornik jest pełny.

Teraz, gdy wytarłeś osad, Twój podgrzewacz wody musi działać wydajniej, wymagając mniej energii do podgrzania wody. Płukanie podgrzewacza wody raz w roku może pomóc w wydawaniu pieniędzy na miesięczny rachunek za ścieki. Możesz również zaoszczędzić pieniądze, myjąc swój podgrzewacz wody raz w roku.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego posta przypadnie Ci do gustu i że po jego przeczytaniu lepiej zrozumiesz, jak długo spuszczać wodę z podgrzewacza wody. Pamiętaj, że Twój podgrzewacz wody zostanie opróżniony w ciągu 15 minut lub mniej. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wyczyścić podgrzewacz ciepłej wody i jak naprawić podgrzewacz wody gazowej.