Jak długo pozostawić bandaż po oddaniu krwi? Interesujące fakty do poznania!

Jak długo pozostawić bandaż po oddaniu krwi? Zaleca się pozostawienie aplikacji na co najmniej 4 godziny po oddaniu krwi. To jest dla twojego ciała, aby pozostało dobrze po procesie pobierania krwi.

Krew jest niezbędną dla przetrwania substancją. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że co 2 sekundy ktoś potrzebuje transfuzji krwi z tak wielu możliwych powodów.

Jak długo pozostawić bandaż po oddaniu krwi? Interesujące fakty do poznania!

Jeśli zdecydowałeś się oddać swoją krew do banków krwi w Twojej okolicy, gratuluję Ci odwagi, by dać coś ze swojego ciała, aby pomóc innym. Niemniej jednak musisz wiedzieć, jak działa darowizna. Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy to twoja pierwsza darowizna. Nie martw się, mamy Cię w zasięgu ręki. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o oddawaniu krwi. Więc usiądź i czytaj do końca.

Oddawanie krwi

Oddawanie krwi to dobrowolna procedura, w ramach której pobierana jest krew, która służy jako przedłużenie życia innym, którzy jej potrzebują. Nawet jedna lub dwie torebki twojej krwi mogą bardzo pomóc komuś w potrzebie.

Rodzaje oddawania krwi

Może to być znane Tobie lub nowym dawcom, ale kilka rodzajów oddawania krwi zapewnia różne rodzaje potrzeb medycznych. Te typy to oddawanie krwi pełnej, czerwonej mocy, płytek krwi i osocza.

#1. Oddawanie krwi pełnej

Najczęstszym rodzajem oddawania krwi jest oddawanie krwi pełnej. Krew można przetaczać tak samo, jak po pobraniu. Można go również podzielić na określone składniki, takie jak płytki krwi i osocze. Oddanie pełnej krwi może zająć co najmniej godzinę i pomaga pacjentom poddawanym zabiegom chirurgicznym.

#2. Power red dotacja

Z drugiej strony, Power Red Donation wykorzystuje skoncentrowaną dawkę czerwonych krwinek znajdujących się we krwi. Te czerwone krwinki są oddzielane od krwi przez maszynę podczas ekstrakcji.

#3. Dawstwo płytek krwi

Płytki krwi są składnikiem komórek krwi, który pomaga zatrzymać krwawienie z ran. Są często używane w leczeniu raka i są najbardziej potrzebne w obliczu dengi.

#4. Oddawanie plazmy

Dawstwo osocza najlepiej jest przeprowadzić na tych, którzy mają grupę krwi AB. Osocze AB może być stosowane do leczenia każdego z różnymi grupami krwi, co jest wygodne.

Co robić przed, w trakcie i po oddaniu krwi

Jeśli planujesz wziąć udział w kampanii upuszczania krwi, poniższa lista kontrolna może pomóc ci dowiedzieć się, co powinieneś zrobić przed, w trakcie i po oddaniu krwi.

Przed

Jeśli zdecydowałeś się oddać krew, możesz umówić się na wizytę lub udać się na kampanię upuszczania krwi w swojej okolicy. Umówienie się na wizytę ułatwi Ci czas, podczas gdy Ty będziesz musiał udać się na miejsce i poczekać na kampanię upuszczania krwi w Twojej okolicy. Niezbędne jest również obserwowanie tego, co jesz. Jedz pokarmy bogate w żelazo. Pokarmy bogate w żelazo obejmują czerwone mięso, drób i ryby. Jeśli jesteś wegetarianinem, możesz jeść fasolę, szpinak, rodzynki lub bogate w żelazo płatki zbożowe. Bądź wypoczęty i nawodniony. Przed oddaniem krwi ważne jest, aby organizm był zrelaksowany. Śledź też ilość wypijanej wody. Upewnij się, że pozostajesz nawodniony dzień lub dwa do momentu darowizny. Warto wiedzieć, co jeść przed oddaniem osocza.

W trakcie

W dniu oddania krwi dobrym pomysłem jest również uruchomienie RapidPass. RapidPass to aplikacja, która pozwala śledzić procesy krwiodawstwa i pomaga umówić się na wizytę. Przynieś dowód tożsamości. Będziesz musiał przynieść swoją kartę dawcy, ale możesz poprosić o nią po przekazaniu darowizny, jeśli jest to twój pierwszy raz. Uzyskaj również prawo jazdy, jeśli masz jeden lub dwa formularze identyfikacyjne.

Pamiętaj, aby zanotować notatki dotyczące leków, które przyjmowałeś przez ostatnie trzy miesiące. Niezbędne jest poznanie i poinformowanie personelu, ponieważ ma to wpływ na jakość krwi. Noś t-shirt lub bez rękawów, gdzie łatwiej jest zwinąć ubrania w celu pobrania krwi. Możesz także przynieść swoje pliki mp3 lub ulubioną książkę do przeczytania, które pomogą Ci zachować spokój podczas całego procesu.

Po

Po dawstwie zaleca się, aby przekąsić krew orzeźwiającą, aby uzupełnić komórki pobrane z organizmu. Ponadto spożywaj dodatkowe płyny i unikaj picia napojów alkoholowych przez następne 24 godziny. Nie zapomnij uzupełnić zapasów żelaza w swoim ciele. Jedz pokarmy bogate w żelazo, takie jak te wymienione powyżej, i zawsze pamiętaj o utrzymaniu nawodnienia. Pij osiem szklanek wody dziennie. Przeczytaj o funkcjach hemoglobiny i żelaza.

Niektórzy zastanawiają się, jak długo pozostawić bandaż po oddaniu krwi? Cóż, musisz pozostawić aplikację przez co najmniej cztery godziny po podarunku. Pomoże to zachować czystość rany i uniknąć wysypki skórnej. Nie podnoś ciężkich przedmiotów, ponieważ spowoduje to obciążenie ramienia. Nie chcesz, żeby w twoich żyłach pojawiła się krew w mgnieniu oka, prawda? Proponuję więc zrobić sobie przerwę i zrelaksować się przez cały dzień.

Wniosek

Po oddaniu krwi ważne jest, aby wiedzieć, jak długo należy pozostawić bandaż po oddaniu krwi, ponieważ pomaga to chronić obszar igły przed czynnikami zewnętrznymi. Po prostu czytając ten artykuł, jesteś teraz przygotowany do oddawania krwi i na pewno jesteś gotowy, aby zostać czyimś bohaterem, po prostu oddając mu swoją krew. Nie zapomnij też podzielić się swoimi doświadczeniami ze znajomymi. Pomoże im to zmotywować ich do tego samego. Przeczytaj także, co jeść przed oddaniem krwi, a co jeść po oddaniu krwi.