Jak długo powinien działać podgrzewacz wody? 3 zaskakujące znaki, że to nie potrwa!

Jak długo powinien działać podgrzewacz wody? Jego żywotność może trwać od ośmiu do dwunastu lat, nadal w zależności od pewnych warunków.

W przypadku podgrzewacza wody bez zbiornika jest on znacznie dłuższy niż konwencjonalny podgrzewacz wody o przybliżonej żywotności około dwudziestu lat.

Jak długo powinien działać podgrzewacz wody? 3 zaskakujące znaki

Niemniej jednak przy zakupie jest znacznie droższy. Będzie również uwzględniać inne kwestie, takie jak konsumpcja i twarda woda. Ogólnie rzecz biorąc, podgrzewacz wody w gospodarstwie domowym może działać od sześciu do trzynastu lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!

Żywotność podgrzewacza wody

Imponujące jest to, że podgrzewacz wody może wytrzymać około ośmiu do dwunastu lat: niezależnie od tego, czy podgrzewacz sprawia trudności, czy nie. Pomogłoby, gdybyś również zastanowił się nad zastąpieniem go po osiągnięciu dziesięciu lat. Należy jednak zawsze pamiętać, że regularna konserwacja pomaga uzyskać pełny serwis urządzenia. Czyść go regularnie, aby starczyło na dłużej. Albo wydasz więcej pieniędzy na naprawę i wymianę.

Czynniki wpływające na żywotność podgrzewacza wody

Oto czynniki, które wpływają na żywotność podgrzewacza wody.

#1. Rodzaj podgrzewacza wody, elektryczny lub gazowy

Gaz ziemny jest ekonomiczny i przyjazny dla środowiska, niezależnie od rodzaju energii elektrycznej. Dla porównania, rodzaj gazu trwa dłużej niż typ elektryczny. Dodatkowo jest niższy, gdy go obsługujesz. W takim przypadku musisz już wiedzieć, czy podgrzewacz wody jest elektryczny czy gazowy.

#2. Konserwacja podgrzewacza wody

Lepiej konserwować urządzenie co roku, zgodnie z zaleceniem producenta. Nadal będziesz mógł skorzystać z usługi naprawy, ponieważ nadal jest ona objęta ważną gwarancją. Przedłuż więc ich serwis na najbliższe lata.

#3. Jakość wody

Woda zawiera rozpuszczalne minerały, takie jak twarda woda. Następnie skraca oczekiwaną żywotność, ponieważ zmiękczacz wody w wężu wydłuża żywotność podgrzewacza wody.

#4. Miejsce instalacji

Zainstaluj go odpowiednio, aby ulepszyć podgrzewacz wody i przedłużyć jego żywotność. Jeśli umieścisz go na szorstkiej powierzchni, takiej jak przestrzeń pod ziemią lub garaż, trudno utrzymać jego wysoką temperaturę. Ogrzanie wody w okresie zimowym nie może być łatwe. Zużyje się całkowicie i znacznie szybciej. Ale po zainstalowaniu go w obszarze z kontrolą temperatury będziesz cieszyć się większą ilością ciepłej wody.

#5. Konwencjonalny podgrzewacz wody nad podgrzewaczem wody bez zbiornika

Jeśli konwencjonalny i hybrydowy podgrzewacz wody nagle zaczyna wykazywać oznaki starzenia po dziesięciu latach użytkowania, to najwyższy czas wymienić model zbiornika w tym przypadku. To jakoś dobry pomysł do rozważenia. Zamiast naprawiać, zwróć go, aby był bardziej opłacalny. Ale jak długo wytrzymuje opcja bezzbiornikowa niż tradycyjny podgrzewacz wody? Może wytrzymać dwadzieścia lat, ponieważ nie będzie tak jak zwykle zapewniać zaopatrzenia w wodę. Działa również sprawnie przez lata. Dowiedz się więcej o kosztach bezzbiornikowego podgrzewacza wody.

Oznaki, że podgrzewacz wody już nie wytrzyma

Jest kilka oznak, że podgrzewacz wody już nie wytrzyma, a są one następujące:

#1. Brak ciepłej wody

Jeśli masz problemy z uzyskaniem wystarczającej ilości ciepłej wody, oznacza to, że podgrzewacz wody działa nieprawidłowo. Problem ten wynika z osadu we wnętrzu grzejnika. Woda, która przepływa przez podgrzewacz wody wraz z magnezem, wapniem, żelazem i jonami, z czasem zatrzymuje wewnętrzne elementy. To z kolei powoduje przeszkody, które czynią go mniej funkcjonalnym. W rezultacie wytwarzana jest niewystarczająca ilość ciepłej wody, ponieważ jest to problem, którego nie można już naprawić. Dlatego lepiej zaktualizować podgrzewacz wody i pamiętać, jak długo powinien starczyć podgrzewacz wody.

#2. Odgłosy emitowane przez podgrzewacz wody

Z podgrzewacza wody mogą wydobywać się dziwne odgłosy, ponieważ jest to związane z gromadzącym się osadem, który powoduje brak ciepłej wody. Dudnienia i huki to te znajome dźwięki, które usłyszysz z tych dźwięków. Pojawią się zwłaszcza gwizdy i bulgotanie. Niestety nie jest to sytuacja, którą mógłbyś rozwiązać. Lepiej go wymienić.

#3. Zardzewiała woda

Jeśli twoja woda ma brązowy lub pomarańczowy odcień, oznacza to, że powinieneś winić podgrzewacz wody. To samo dotyczy sytuacji, gdy po podgrzaniu woda zmieni kolor na pomarańczowy lub brązowy. Wnętrze może później rdzewieć. Jeśli tak się stanie, rdza może się odpryskiwać i zmieniać kolor wody. Chociaż zardzewiała woda nigdy nie jest szkodliwa, gdy jest używana, nadal oznacza to, że podgrzewacz wody szybko się psuje. Wycieknie, jeśli nie rozwiążesz sytuacji, ponieważ spowoduje to również więcej problemów. Lepiej wymienić go natychmiast, jeśli podgrzewacz wody zacznie rdzewieć. Cóż, moi przyjaciele, powinniście wiedzieć, jak opróżnić podgrzewacz wody.

To okładka!

Nie masz już pojęcia, jak długo powinien wystarczyć podgrzewacz wody. Żywotność może wynosić od ośmiu do dwunastu lat. Jeśli porównasz podgrzewacz wody bez zbiornika z konwencjonalnym podgrzewaczem wody, ten pierwszy działa dłużej niż drugi. Pamiętaj jednak o kilku oznakach, że podgrzewacz wody już nie wytrzyma. W momencie, gdy zaczyna emitować zardzewiałą wodę, zaczyna hałasować i brakuje ciepłej wody, najwyższy czas ją w końcu wymienić. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak przetestować termostat nagrzewnicy wodnej i jak ustawić termostat nagrzewnicy.