Jak długo podłoga samochodu kempingowego uszkodzona przez wodę będzie mokra: 3 kluczowe czynniki

Najkrótsza odpowiedź na pytanie, jak długo uszkodzona przez wodę podłoga w kamperze będzie mokra, jest całkowicie zależna od tego, jakie działania podjąłeś, aby znaleźć i rozwiązać problem. Chociaż stosunkowo trudno jest odkryć kłopotliwego winowajcę stojącego za twoją mokrą i gorzej gnijącą drewnianą podłogą RV, bardzo przydatne jest naprawienie uszkodzeń. Wszystko, czego potrzebujesz, to doskonały kubek cierpliwości i oczywiście odpowiednie narzędzia, aby to zrobić.

Wymieniamy tutaj kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, gdy masz uszkodzone przez wodę części kampera. Ten przewodnik zawiera również wskazówki, które możesz wykonać podczas suszenia i mocowania mokrej podłogi kampera.

Jak długo podłoga samochodu kempingowego uszkodzona przez wodę będzie mokra: 3 kluczowe czynniki

3 rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku uszkodzenia podłogi pojazdu kempingowego przez wodę

Ważne jest, aby woda nie przedłużała swojego pobytu na podłodze i nie powodowała kosztownych i uciążliwych napraw.

1. Przegląd części do kamperów

Aby określić, jak długo uszkodzona wodą podłoga pojazdu kempingowego jest przemoczona lub zwilżona wodą, najpierw musisz sprawdzić, które części podłogi są zepsute lub zgniłe. Uszkodzone przez wodę części podłogi zwykle wydają się gąbczaste, widocznie wyglądają na odbarwione i zapadnięte, a także nieuchronnie porastają pleśń.

Do tej kontroli musisz rozpoznać, jak rozległe są uszkodzenia. Zobaczenie tych części pozwoli Ci również oszacować lub zgadnąć, jak długo wyciek wody uszkadza podłogę Twojego kampera. Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci również określić i zaplanować naprawy, które możesz zastosować później.

2. Lokalizacja źródła wycieku

Zlokalizowanie źródła wycieku wody jest głównym krokiem podczas naprawiania konstrukcji uszkodzonej przez wodę. Przede wszystkim znajdź przyczynę zranienia wodą i powstrzymaj ją (jeśli nadchodzi w pomieszczeniu) przed spowodowaniem uszkodzenia podłogi pojazdu kempingowego.

Będziesz chciał sprawdzić rury za ścianą, prowadnicę i uszczelnienie okna oraz przewody wodne pod podłogą. Możesz również rozważyć sprawdzenie wywietrzników dachowych pod kątem ewentualnych uszkodzeń spowodowanych przez wodę na suficie, które mogą potajemnie kapać na podłogę.

3. Najlepsza procedura przywracania

Wybór i wykonanie najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla uszkodzenia pomoże przywrócić uszkodzoną przez wodę podłogę pojazdu kempingowego. Możesz zdecydować się na nałożenie szpachli do drewna lub żywicy epoksydowej na uszkodzony obszar po wyschnięciu i oczyszczeniu go.

Wysuszenie podłogi może zająć więcej niż tydzień ze względu na nieodłączny styl wnętrz RV i warunki pogodowe. Jeśli jednak Twoja ocena wskazuje, że jest to znaczna szkoda, będziesz potrzebować procedury wymiany.

Kup drewno zastępcze o tym samym typie i szerokości, co pozostała sklejka. Może być również konieczna wymiana izolacji istniejących pod uszkodzoną (mokrą) częścią podłogi.

Jak długo należy suszyć uszkodzoną przez wodę podłogę do kampera?

Poza wymienionymi wcześniej przyczynami, czas potrzebny na wysuszenie uszkodzonej przez wodę podłogi do kampera zależy od tego, jak wilgotna jest sklejka i jak rozległe są uszkodzenia. W przypadku łagodnej wilgoci na małej powierzchni wyschnięcie może zająć mniej niż jeden dzień.

W przypadku poważnych uszkodzeń spowodowanych przez wodę, które powodują nasiąkanie wodą dużych części podłogi, może to potrwać od kilku tygodni do co najmniej miesiąca. W suszeniu może również pomóc wietrzenie, takie jak osuszacze, dmuchawy powietrza lub wentylatory typu plug-in.

W zależności od pogody w Twojej lokalizacji, czas suszenia może się różnić. Jeśli jest wilgotno, najprawdopodobniej zajmie to więcej czasu. Pamiętaj, aby w pełni wysuszyć każdą część, aby uchronić drewno przed reaktywacją pleśni.

Czy mogę naprawić uszkodzone przez wodę podłoże do kampera?

Tak — możesz to naprawić samodzielnie lub pozostawić naprawę w rękach eksperta. Jeśli masz do czynienia z drobnymi uszkodzeniami, możesz skorzystać z tych prostych sposobów na renowację podłoża.

Najpierw musisz znaleźć winowajcę i go rozwiązać. Gdy skończysz, zlokalizuj część uszkodzoną przez wodę i rozpocznij naprawę.

Przed naprawą podłogi, oczyść drewno mieszanką wybielacza i wody. Następnie nałóż szpachlówkę na uszkodzoną powierzchnię, aby wypełnić wszelkie dziury i wyrównaj część z częścią z naturalnego drewna.

Przypomnienie o bezpieczeństwie: noś odzież ochronną, gdy masz do czynienia z ostrymi chemikaliami, takimi jak wybielacz. Na koniec przed nałożeniem farby możesz użyć podkładu na bazie oleju, zabijającego pleśń.

Czy ubezpieczenie RV obejmuje szkody spowodowane przez wodę?

Uszkodzenia zalania mogą lub nie mogą być objęte ubezpieczeniem RV. Kompleksowy rodzaj ubezpieczenia RV prawdopodobnie pokryje szkody spowodowane przez wodę, które nie są wynikiem wypadku. Ten typ pokrywa koszty wymiany i naprawy rzeczy uszkodzonych w twoim kamperze.

Jednak, jakkolwiek się wydaje, istnieją konkretne przyczyny zalania, które mogą nie gwarantować ubezpieczenia w ramach tej polisy. Takie przyczyny obejmują niewłaściwą konserwację, starzenie się, wady produkcyjne lub temperaturę zamarzania dotyczącą Twojego pojazdu kempingowego.

Nadal najlepiej jest porozmawiać i współpracować z ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się więcej o wielu dostępnych opcjach ubezpieczenia RV. Możesz również zapytać, w jaki sposób możesz uzyskać pełne ubezpieczenie RV.

Wniosek

Teraz nie musisz się martwić, jak długo uszkodzona przez wodę podłoga w kamperze będzie mokra, ponieważ zauważysz najważniejsze rzeczy, gdy masz do czynienia z uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Twoim obowiązkiem jest również podjęcie środków zapobiegawczych, aby zapobiec przyszłym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę.