Jak długo po zwalczaniu szkodników mogę zabrać dziecko do domu?

Jeśli chcesz zapewnić dziecku bezpieczeństwo, musisz zadać sobie pytanie „jak długo po zwalczaniu szkodników mogę zabrać dziecko do domu”. Odrzuć swoje zmartwienia, bo jesteś we właściwym miejscu.

Jeśli ostatnio myślałeś o zwalczaniu szkodników, ale masz w domu dziecko, musisz zachować szczególną ostrożność. Pestycydy występują w różnych postaciach, w tym sprayów na owady, środków odchwaszczających, środków odstraszających owady, szamponów przeciw pchłom i trucizn na szczury.

Jak długo po zwalczaniu szkodników mogę zabrać dziecko do domu?

Wszystkie są szkodliwe dla dzieci. Pestycydy mogą być wchłaniane przez skórę, wdychane lub spożywane.

W rezultacie zaleca się trzymanie noworodka z dala od zwalczania szkodników przez co najmniej dwa do siedmiu dni. Z drugiej strony uważa się, że ziołowe zwalczanie szkodników jest bezpieczne dla niemowląt.

Jak podejść do zwalczania szkodników wokół niemowląt i dzieci

Jeśli masz noworodka i odkryjesz robaki w swoim domu, twoim pierwszym odruchem jest zazwyczaj przeprowadzka. Opuszczenie domu, dopóki sytuacja nie zostanie rozwiązana, a środki zaradcze zdążą dojrzeć.

To trochę rozsądne. Jeśli chcesz poznać przyczynę tego, przeczytaj ten przewodnik o tym, dlaczego po zwalczaniu szkodników pozostać poza domem.

Oznacza to, że tępiciele zawsze będą rozszerzać wszystkie niesyntetyczne chemiczne środki zaradcze przed zaleceniem długoterminowego leczenia.

Daje to również przewagę, jeśli wiesz, jak długo trwa zwalczanie szkodników.

Osiągają to, stosując naturalnie występujące insektycydy, fizycznie usuwając większe robaki, wykrywając miejsca na twojej posesji, do których dostają się szkodniki, i doradzając środki, aby je powstrzymać.

Jak bezpiecznie osiągnąć samodzielną kontrolę szkodników

Zwalczanie szkodników może być kosztowne, dlatego wiele osób wybiera strategię „zrób to sam”. W niektórych przypadkach jest to osiągalne.

Należy jednak korzystać wyłącznie z rozwiązań zatwierdzonych przez pediatrę.

Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, pamiętaj, że nawet nieprofesjonalne metody mogą być szkodliwe dla dzieci i niemowląt. Poszukaj więc naturalnych alternatyw, uzyskaj zgodę kliniczną i ogranicz do minimum ekspozycję dziecka na lek.

Pamiętaj też, że sposoby na majsterkowanie nie zawsze są tak skuteczne, jak mogłoby się wydawać — zostawianie piwa dla karaluchów to przepis na katastrofę i możesz w końcu wprowadzić mrówki do swojego domu!

Jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas zwalczania szkodników

To, co możesz zrobić podczas zwalczania szkodników, to zabezpieczyć swój dom przed dziećmi. Poniżej wymieniono rzeczy, które możesz zrobić:

  • Środki czyszczące, spraye na owady, trutki na szczury i inne pestycydy powinny być przechowywane w szafkach poza zasięgiem dziecka.
  • Nigdy nie wkładaj środków owadobójczych do pojemnika, który Twoje dziecko może pomylić z jedzeniem lub piciem. Chroń swoje dziecko, zwierzęta i zabawki z dala od obszarów, w których rozpylano pestycydy.
  • Usuń żywność lub wodę, które mogą przyciągać owady. Usuwaj rozlane i okruchy tak szybko, jak to możliwe.
  • W przypadku wszystkich środków owadobójczych postępuj zgodnie ze wskazówkami i ostrzeżeniami na ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli masz pozostałości środków owadobójczych, usuń je zgodnie z przepisami stanowymi i lokalnymi.
  • Poproś kogoś innego o zastosowanie pestycydu w domu. Poinstruuj ich, aby przeczytali instrukcje produktu.
  • Po użyciu środka owadobójczego otwórz okna, aby wypuścić powietrze i wyczyść wszystkie miejsca, w których przygotowywana jest żywność.
  • Zapytaj o chemikalia, jeśli korzystasz z usługi zwalczania szkodników. Stosowane pestycydy i wszelkie zagrożenia, jakie mogą powodować dla zdrowia Twojego dziecka, można omówić z przedstawicielem firmy.
  • Użyj czegoś innego niż insektycydy, aby rozwiązać problem inwazji szkodników na swoim podwórku lub w ogrodzie. Jeśli musisz zastosować pestycydy, zwalczaj szkodniki lub chwasty w określonych obszarach.
  • Nie nasycaj całego trawnika lub ogrodu pestycydami. W deszczowy lub wietrzny dzień nie stosuj pestycydów na zewnątrz.
  • Zamknij wszystkie okna i wyłącz klimatyzację w domu. Zapobiega to przedostawaniu się insektycydów z powietrza do domu.

Kilka profesjonalnych porad

Chociaż skuteczność tych produktów jest często niska, mogą one stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia małych dzieci w domu.

Jednym z najczęstszych błędów, jakie może popełnić rodzic, jest przekonanie, że „więcej, tym lepiej” i faktyczne zalanie niektórych części domu i podwórka chemiczną modyfikacją.

Może to skutkować osadami lub „spływaniem”, co oznacza, że ​​większość trucizny pozostaje na wierzchu, którą małe dzieci mogą jeść lub z którą mogą się zetknąć.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że niektóre środki zaradcze dotyczące informacji publicznych obejmują „zaplanowane trucizny” i są podatne na „wtórne zabójstwa”, jak określa je biznes zwalczania szkodników.

Jeśli pies zje szczura, który został zatruty toksycznymi granulkami, pies może również umrzeć, ponieważ w substancji chemicznej jest wystarczająco dużo substancji, aby wywołać efekt wtórny.

Pestycydy będą stosowane tylko w miejscach, w których nie zostały zmiecione, umyte ani zmyte, zgodnie z profesjonalną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników.

Produkt należy stosować w regionach, które nie są łatwo dostępne we wspólnych częściach domu.

Wniosek

Ważne jest, aby rodzice znali odpowiedź na pytanie „jak długo po zwalczaniu szkodników mogę zabrać dziecko do domu”. Podczas gdy ich maluchy są od nich zależne, z pewnością mogą również polegać w tym ostatecznym przewodniku.