Jak długo po ślubie można uzyskać unieważnienie?

Odpowiedź na to, jak długo po ślubie można uzyskać unieważnienie małżeństwa, zależy od wielu czynników. Omówimy również podstawy do unieważnienia i jak szybko możesz je uzyskać.

Anulacje różnią się tym, jak szybko można je otrzymać, a wiele powodów wpływa na okres oczekiwania. Ten artykuł zawiera wszystkie często zadawane pytania, aby pomóc Ci je zrozumieć i jak bezproblemowo uzyskać unieważnienie.

Jak długo po ślubie można uzyskać unieważnienie?

A jeśli znasz parę, która nie zdecydowała się na wesele, na początek możesz przeczytać, co powiedzieć komuś, kto odwołał swój ślub.

Oto jak długo po ślubie można uzyskać unieważnienie

Czas, w którym możesz uzyskać unieważnienie po ślubie, zależy od konkretnych przepisów dotyczących unieważnienia w Twoim stanie. W niektórych miejscach nie można ubiegać się o unieważnienie małżeństwa po upływie określonego czasu.

W Kalifornii termin, w którym możesz złożyć wniosek o unieważnienie, jest podyktowany powodem, dla którego chcesz uzyskać unieważnienie. Na przykład, jeśli byłeś w związku małżeńskim w wieku poniżej 18 lat i z tego powodu ubiegasz się o unieważnienie małżeństwa, możesz uzyskać unieważnienie już po czterech latach od ukończenia 18. roku życia.

Musisz skonsultować się z prawnikiem, aby dowiedzieć się, dlaczego chcesz uzyskać unieważnienie, aby poznać oczekiwany czas oczekiwania przed złożeniem wniosku. W większości przypadków możesz poprosić o unieważnienie małżeństwa w ciągu pierwszych pięciu lat małżeństwa.

Co kwalifikuje małżeństwo do unieważnienia?

Musisz zrozumieć podstawy unieważnienia cywilnego, zanim je otrzymasz. Jak szybko lub jak długo potrwają unieważnienia, będzie zależeć od powodu złożenia wniosku.

Oto kilka przykładów, dzięki którym możesz sprawdzić, czy Twój powód jest uwzględniony jako podstawa unieważnienia:

  • Druga osoba okazała się zbyt młoda, by wyrazić zgodę na małżeństwo
  • Twój małżonek skłamał, że może mieć dzieci
  • Kiedy druga osoba jest już w związku małżeńskim, kiedy poślubiła Ciebie lub bigamię
  • Kazirodczy związek, w którym jesteś żonaty z krewnym
  • Małżonek ma niezdrowy umysł
  • Jeśli jesteś zmuszany lub zastraszany do małżeństwa

Pamiętaj, że musisz sprawdzić przepisy dotyczące unieważnienia obowiązujące w Twoim stanie. Dzieje się tak, ponieważ każdy stan ma podstawy do unieważnienia i musisz udowodnić swoje, aby unieważnienie zostało zatwierdzone.

Czy 5 lat separacji jest podstawą do unieważnienia?

Nie wystarczy czekać pięć lat po ślubie przed złożeniem wniosku o unieważnienie. Pamiętaj, że musisz udowodnić, że składasz wniosek z powodów, które kwalifikują się do unieważnienia, w zależności od stanu.

W niektórych miejscach możesz poprosić o unieważnienie małżeństwa w ciągu pierwszych pięciu lat małżeństwa z powodu braku fizycznej zdolności do skonsumowania małżeństwa. Możesz również złożyć wniosek z powodu nieuleczalnej choroby psychicznej partnera od co najmniej pięciu lat.

Jak szybko możesz złożyć wniosek o unieważnienie?

W niektórych stanach musisz złożyć wniosek o unieważnienie w ciągu czterech lat od odkrycia lub udowodnienia podstaw do unieważnienia. Na przykład osoby składające wnioski na podstawie oszustwa muszą złożyć wniosek w ciągu czterech lat od wykrycia oszustwa.

Jeżeli zostałeś zmuszony do wyrażenia zgody na zawarcie małżeństwa, ten sam okres jest zalecany do złożenia wniosku o unieważnienie małżeństwa. To samo dotyczy sytuacji, gdy składasz wniosek o fizyczną niezdolność do pracy.

Z drugiej strony możesz złożyć wniosek o unieważnienie małżeństwa z powodu bigamii, gdy małżonek drugiej osoby z pierwszego małżeństwa nadal żyje. Możesz również złożyć wniosek w dowolnym momencie, jeśli składasz wniosek w oparciu o niezdrowy umysł współmałżonka.

Ile miesięcy trwa unieważnienie?

Trudno podać konkretny harmonogram, jak długo potrwa proces unieważnienia. Ale generalnie można założyć, że będzie to około 16 miesięcy.

Czas trwania procesu zależy od wielu czynników, takich jak dokument i na początek, kiedy sędzia decyduje, czy małżeństwo jest nieważne. Niezależnie od tego oczekuj, że Ty i Twój współmałżonek zostaniecie powiadomieni o decyzji.

Czy unieważnienie jest lepsze niż rozwód?

Jeśli powód złożenia wniosku jest podstawą do unieważnienia, może się okazać, że jest to lepsza opcja niż rozwód. Zrozum, że unieważnienie oznacza, że ​​małżeństwo było nieważne, na początek, podczas gdy rozwód ma miejsce, gdy ty i twój współmałżonek uznacie, że małżeństwo istniało.

Innym powodem, dla którego rozwód może być trudniejszy, są potencjalne trudności finansowe, takie jak alimenty i dystrybucja majątku. Z drugiej strony po unieważnieniu wszystko zostanie przywrócone do stanu sprzed małżeństwa.

Dlaczego unieważnienie miałoby być odrzucone?

  • Nie masz podstaw do unieważnienia; dlatego małżeństwo jest ważne i zamiast tego musisz otrzymać rozwód
  • Nie spełniasz wymagań kwalifikacyjnych

Możesz poprosić o ponowne rozpatrzenie sprawy w krótkim czasie po otrzymaniu powiadomienia o decyzji. Najlepiej znaleźć adwokata eksperta w sprawie ustalonego rozwodu.

Ile kosztuje unieważnienie?

Spodziewaj się wydać tysiąc dolarów i więcej na unieważnienie.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Podsumowując, jak długo po ślubie można uzyskać unieważnienie, zwykle trwa to od 4 do 5 lat małżeństwa.

Musisz jednak złożyć wniosek na podstawie unieważnienia, aby upewnić się, że nie zostanie odrzucony. Sprawdź przepisy obowiązujące w Twoim stanie i skonsultuj się z prawnikiem posiadającym taką wiedzę.

Jeśli chodzi o pary, które mają wątpliwości przed przejściem do ołtarza, przeczytaj, jak radzić sobie z lękiem przedślubnym.