Jak długo należy rozłożyć materac puszysty: wskazówki dotyczące użytkowania

Tych, którzy chcą wiedzieć, jak długo materac Puffy się rozszerza, ucieszy fakt, że nie jest tak długi, jak w przypadku innych łóżek piankowych. W mniej niż 5 godzin Twoje łóżko Puffy jest gotowe do użycia. Najpierw jednak omówimy kilka dodatkowych wskazówek i instrukcji dotyczących rozpakowywania materaca Puffy.

Aby służyć jako dodatkowy przewodnik, przeczytaj ten artykuł na temat zakładania materaca Puffy. Jest to bardziej szczegółowa lista instrukcji, które możesz wykonać po otrzymaniu nowego łóżka w pudełku.

Jak długo należy rozłożyć materac puszysty: wskazówki dotyczące użytkowania

Ile czasu zajmuje rozłożenie się materaca puszystego?

Po rozpakowaniu i rozwinięciu materaca Puffy możesz pozostawić go do nadmuchiwania przez co najmniej dwie godziny. Pomoże to materiałowi powrócić do jego rzeczywistego kształtu i zapewni obiecane wsparcie i strukturę łagodzącą nacisk Puffy. W porównaniu z innymi materacami typu bed-in-a-box, materac Puffy należy do modeli, które wymagają stosunkowo krótkiego czasu oczekiwania na rozszerzenie.

Czy materac Puffy ulatnia się z gazu?

Podobnie jak wszystkie materace typu bed-in-a-box z pianki z pamięcią kształtu, materac Puffy będzie wydzielał zapach po wyjęciu go z pudełka i napełnieniu. Dzieje się tak dlatego, że jest wykonany z pianki syntetycznej i był skompresowany, dopóki go nie otworzysz. Nie martw się jednak o odgazowanie materaca Puffy, ponieważ marka posiada certyfikat CertiPUR-US.

Oznacza to, że materac Puffy ma niską emisję LZO, która może wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniu. Nie narazi Cię na niebezpieczne chemikalia, a pianka, której używa marka, nie ma również szkodliwych dla środowiska zubożających warstwę ozonową. Możesz nawet szybko zauważyć, że materac Puffy pachnie łagodniej w porównaniu z innymi materacami typu bed-in-a-box, więc nie powinien przeszkadzać osobom o wrażliwym zapachu.

Jak szybko możesz spać na nowym, puszystym materacu?

Możesz spać na nowym materacu Puffy po dwóch godzinach, kiedy skończy się on rozszerzać. Możesz jednak poczekać trochę dłużej i użyć go po 24 godzinach, podobnie jak w przypadku materaca piankowego z pamięcią kształtu. W ten sposób komórki w strukturach pianki rzeczywiście wróciły do ​​pierwotnego kształtu i poluzowały się, a łóżko nie ma już zapachu odgazowywania.

Najlepiej byłoby, gdybyś wiedział również, jak twardy jest materac Puffy, abyś mógł sprawdzić, czy jego ogólne odczucie jest zgodne z deklaracją marki. Należy pamiętać, że Puffy zaleca używanie i testowanie nowego łóżka przez co najmniej 30 nocy, aby umożliwić okres przystosowania. Nadal może być zbyt sztywny lub niewygodny, ponieważ Twoje ciało przyzwyczaja się do nowego materaca.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących wchodzenia i dostosowywania się do nowego materaca, zapoznaj się z artykułem o tym, jak długo trwa przyzwyczajenie się do nowego łóżka piankowego z pamięcią kształtu.

Czy mogę położyć mój puszysty materac na podłodze?

Jedną z najważniejszych cech wyróżniających materac Puffy na tle konkurencji jest kompatybilność ze wszystkimi podkładami i podstawami. Puffy zaprojektowało swoje łóżko do użytku na sprężynach skrzynkowych, ramach listew, podstawach platform, regulowanych ramach, a nawet na podłodze. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić, czy Twoje łóżko otrzyma wsparcie, którego potrzebuje, ponieważ dożywotnia gwarancja Puffy nie pokryje uszkodzeń spowodowanych źle dobranym podkładem lub bazą.

Najlepiej byłoby, gdybyś rozważył również sprawdzenie ramy łóżka, podkładu, a nawet ich regulowanej podstawy Puffy. Uzyskanie podstawy lub podkładu tej samej marki powinno sprawić, że poczujesz się swobodnie, jeśli chodzi o kompatybilność z materacem Puffy. A co najważniejsze, objęte są również dożywotnią gwarancją.

Czy materac Puffy ugina się?

Materace Puffy są zaprojektowane tak, aby służyły przez długi czas, o czym świadczy ich dożywotnia gwarancja. Co więcej, nie musisz często odwracać ani nawet obracać materaca, ponieważ zaprojektowali swoje łóżka tak, aby były odporne na zużycie. Jednak większość materacy najlepiej jest wymieniać w wieku od 7 do 8 lat, aby zapewnić doskonałe wsparcie i zmniejszenie ucisku.

Czy możesz spać na materacu, zanim się rozciągnie?

Możesz spać na materacu, zanim skończy się on rozszerzać, a niektórzy producenci nawet to polecają. Dzieje się tak, ponieważ użycie przyspieszy okres docierania, szczególnie w przypadku pianki z pamięcią kształtu. Ponadto nacisk masy ciała, a nawet naturalne ciepło, szybciej zmiękczy materac.

Co się stanie, jeśli będę spać na materacu przed 24 godzinami?

Chociaż możesz spać na nowym materacu przed 24 godzinami, możesz nie czuć się na nim komfortowo, ponieważ wciąż nie wrócił do swojego właściwego kształtu i odczucia. Niektóre łóżka mogą mieć również silny zapach odgazowywania, który może być irytujący, zwłaszcza jeśli masz wrażliwy nos. Sprawdź instrukcję swojego materaca, aby uzyskać wskazówkę producenta dotyczącą czasu oczekiwania na jego napompowanie.

Możesz także położyć kilka książek na powierzchni, zamiast samemu leżeć na łóżku. Aby przyspieszyć odgazowanie, wpuść powietrze do pomieszczenia, otwierając okna i umieszczając wentylator.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Odpowiedzieliśmy, jak długo materac Puffy się rozszerza, czyli dwie godziny. Następnie możesz używać swojego nowego łóżka na dowolnej podstawie, fundamencie, a nawet bezpośrednio na podłodze. Mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego przewodnika konfiguracji i zachęcamy do przeszukiwania naszego bloga w poszukiwaniu innych recenzji związanych z Puffy.

Na przykład, jak wypada porównanie materaca Awara z materacem Puffy? Możesz nawet znaleźć inne porównania między markami Puffy i dużymi materacami.