Jak długo można uruchomić myjkę ciśnieniową? 7 zaskakujących powodów przegrzania!

Jak długo można uruchomić myjkę ciśnieniową? Może trwać od pięciu do dziesięciu minut, w zależności od rodzaju posiadanej maszyny. Następnie pozwól mu odpocząć, unikając problemów z przegrzaniem. Niektórzy użytkownicy obsługiwali maszynę przez wiele godzin bez spoczynku silnika.

Chociaż mówią, że to nie problem, jeśli nie dasz mu czasu na odpoczynek, nadal jest niewiarygodne, jeśli przegrzeje się silnik i pompę.

Jak długo można uruchomić myjkę ciśnieniową? 7 zaskakujących powodów przegrzania!

Wszystkie inne elementy zostaną uziemione lub uszkodzone po kilku dniach. Najlepiej obchodzić się z nim właściwie i dobrze o niego dbać. Podczas korzystania z myjki ciśnieniowej pamiętaj o nakazach i zakazach. W przeciwnym razie maszyna nie może już być właściwa niż oczekiwano. Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi, aby zapobiec powstawaniu problemów mechanicznych lub uziemieniu myjki ciśnieniowej. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Wyłącz myjkę ciśnieniową

Unikaj wydawania pieniędzy na naprawę uziemionych myjek ciśnieniowych z powodu niedbalstwa. Nigdy nie odbieraj telefonu podczas czyszczenia. To tylko rozproszy Twoją uwagę, że nie możesz go używać w obejściu. Wyłączenie myjki ciśnieniowej lepiej nie pozostawiać uszkodzonej pompy. Należy pamiętać o galonach dla każdej jednostki znamionowej myjki ciśnieniowej. Woda jest wystarczająca do przepływu w całym urządzeniu. Zaopatrzenie w wodę powinno spaść na poziomie 5,0 GMP i więcej dla urządzenia z 5 galonami mocy pompy na minutę. Cokolwiek drobniejszego powoduje tylko kawitację, która zapobiega gwałtownemu wzrostowi ciśnienia w pistolecie. Trwałe uszkodzenia mogą również wystąpić w gorszych warunkach. Stałe zaopatrzenie w wodę jest koniecznością, aby ta maszyna działała prawidłowo. Upewnij się, że myjka ciśnieniowa zapewnia wystarczający przepływ, ponieważ zapobiega to przegrzaniu.

Jak długo można uruchomić myjkę ciśnieniową: przegrzanie

Myjka ciśnieniowa ma tendencję do przegrzewania się, co jest złą rzeczą. To sprawia, że ​​zastanawiasz się, co powoduje to w myjce ciśnieniowej. Dzieje się tak głównie z następujących powodów:

#1. Problemy z gazem

Nadmierne ciśnienie paliwa może spowodować przegrzanie myjki ciśnieniowej zasilanej benzyną. Dlatego przed włączeniem pralki należy sprawdzić w instrukcji producenta ciśnienie paliwa.

#2. Czas

Jak długo można uruchomić myjkę ciśnieniową? Pozwól myjce ciśnieniowej pracować krócej niż pięć minut, w przeciwnym razie spowoduje to przegrzanie. Jest to winowajca, który uszkadza pompę myjki ciśnieniowej.

#3. Termostat

Termostat w myjce ciśnieniowej powoduje dalsze problemy, które prowadzą do przegrzania.

#4. Niewłaściwe użycie

Kolejną przyczyną przegrzania jest nieprawidłowe zamontowanie dyszy palnika. Następnie sprawdź, czy urządzenie odciążające nie jest prawidłowo ustawione.

#5. Ciepła woda

Jeśli pompujesz gorącą wodę do myjki ciśnieniowej, może to spowodować problem, jeśli zostanie użyta do zimnej wody.

#6. Problem mechaniczny

Ten problem może wystąpić, jeśli w całej jednostce nagromadziło się nadmierne ciepło.

#7. Niepowodzenie w pompowaniu odpowiedniej ilości wody

Wpompuj sporą ilość wody do myjki ciśnieniowej zgodnie z wymaganiami GPM. Sprawdź jej parametry pompy, aby uzyskać wskazówki.

Diagnostyka przegrzania w myjce ciśnieniowej

Poczuj ciepło w myjce ciśnieniowej na obejściu. Oznaki przegrzania jednostki obejmują bardzo wrzącą wodę i wzrost ciśnienia w pompie. Przestań korzystać z urządzenia i poproś o pomoc specjalistów zajmujących się naprawami. Problemy z ogrzewaniem w myjce ciśnieniowej są mechaniczne. Dlatego nie używaj systemu, jeśli problem będzie się powtarzał. Co więcej, nigdy nie naprawiaj problemu, jeśli nie masz pewności, jak to zrobić. Zgadywanie nie pomaga w rozwiązywaniu problemów z przegrzewającą się myjką ciśnieniową. Oto siedem powodów, dla których Twoja myjka ciśnieniowa się przegrzewa.

Rola termostatu w regulacji temperatury

Przede wszystkim termostat jest niezbędnym elementem myjki ciśnieniowej. Ten element dopasowania reguluje temperaturę, aby zejść poniżej optymalnej lub wyższej. Zapoznaj się z jego funkcją w myjce ciśnieniowej, ponieważ pomaga w rozwiązywaniu problemów z przegrzewającą się myjką ciśnieniową. Urządzenie może posiadać zarówno termostat nieregulowany jak i regulowany. Woda naturalnie nagrzewa więcej niż temperatura optymalna. Zdiagnozuj termostat, jeśli wystąpi ciepło, aby potwierdzić problem lub go rozwiązać.

Stały termostat utrzymuje żądaną temperaturę wody podczas włączania i wyłączania dyszy. Ustaw termostat myjki ciśnieniowej na żądaną temperaturę, aby działał efektywnie. Nie myśl za dużo, że temperatura wody wzrasta i zmniejsza się. Zmniejsz moc cieplną dyszy palnika.

Niemniej jednak nieregulowany termostat w myjce ciśnieniowej powoduje inny problem. Dysza palnika zapala się non stop, dzięki czemu temperatura wody wzrasta w stałym tempie. W takim przypadku użyj wyłącznika bezpieczeństwa, który kontroluje przegrzanie. W takim przypadku wyłącznik bezpieczeństwa wyłącza się po ustawieniu temperatury wody.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak długo możesz uruchomić myjkę ciśnieniową, ponieważ ma tendencję do przegrzewania się, zwłaszcza jeśli pozostawisz ją włączoną na kilka minut i dłużej. Obieg wody następuje w głowicy pompy myjki ciśnieniowej po wyłączeniu spustu. Ponieważ przegrzanie powoduje uszkodzenie myjki ciśnieniowej, proszę nie pozostawiać jej w trybie by-passu. Poświęć trochę czasu na przeczytanie instrukcji obsługi przy zakupie myjki ciśnieniowej lub jej pierwszym użyciu. Zapewnij odpowiednią ilość wody do całego systemu, aby nie przegrzać elementów. Możesz również chcieć dowiedzieć się, dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie uruchamia się i jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.