Jak długo można przechowywać krew do oddawania? 3 niesamowite wskazówki, jak przechowywać krew!

Zastanawiasz się, jak długo możesz przechowywać krew do oddania? Jednostki akceptowalne do transfuzji są znakowane i przechowywane po otrzymaniu badań laboratoryjnych. Krew może być przechowywana w zamrażarkach przez długi czas do 6 tygodni w temperaturze 6 stopni Celsjusza. Eksperci mogą kontrolować skrzepy u prowokatorów przez 4-5 dni w temperaturze otoczenia.

Krew i osocze są zamrażane i przechowywane przez długi do roku, tylko w zamrażarkach.

Jak długo można przechowywać krew do oddawania? 3 niesamowite wskazówki

Z kolei w zamrażarce banku krwi powinniśmy zawsze utrzymywać krwinki czerwone i całe osocze w temperaturze pokojowej od +2 do +6 stopni Celsjusza. W zamrażarce centrum krwi zainstalowano czujniki monitorujące ciepło i ostrzegawcze oraz wentylator chłodzący, aby zagwarantować równomierne rozproszenie chłodniejszego powietrza w całym sprzęcie.

Jak długo przechowywane są czerwone krwinki?

Jak długo możesz przechowywać krew do oddania? Usuwając osocze z krwi pełnej (WB), lekarze mogą wytwarzać czerwone krwinki. Zgodnie ze stosowaniem koagulantów, hemoglobina ma żywotność do 42 dni. Dlatego do przechowywania i transportu czerwonych krwinek potrzebna jest zamrażarka. Z drugiej strony eksperci mogą sterylizować i zamrażać czerwone krwinki nawet na dziesięć lat.

Doskonałe wskazówki dotyczące przechowywania krwi do oddawania

Próbki krwi pobrane od pacjentów muszą być przechowywane w szczególny sposób, aby zapewnić jakość modelu i niezwykle dokładne wyniki po oddaniu krwi. Ponadto sposób, w jaki krew jest pobierana, przekazywana i znacząco konserwowana, wpływa na jej długoterminowe przeżycie.

#1. Weź kawałek krwi, który jest wystarczająco duży, aby można go było łatwo zbadać pod kątem wielkości próbki

Wielkość badanej próbki musi być znacząca. Nawet każda kropla krwi powinna wystarczyć do wykonania dwóch wymaganych testów, czy to pojedynczo, czy w wielu procesorach. Badania krwi nie można zweryfikować ani powielić, jeśli objętość krwi jest mniejsza niż 0,50. Dlatego przyzwoitą ogólną zasadą pomiaru objętości krwi jest zebranie od 2 do 2,5-krotności ilości zalecanej do badania.

Eksperci muszą sprawdzić próbki krwi jak najszybciej po ich pobraniu.

Zazwyczaj próbki są zawarte, nawet; nawet w ciągu czterech godzin. Po dwóch godzinach pobierania krwi należy pobrać próbki z krwi pełnej. Zgodnie z wymaganiami testowymi próbki krwi mogą pobierać substancje chemiczne, takie jak aktywator krzepnięcia, inhibitor lub penicylina. Każda substancja chemiczna ma różny wpływ na weryfikację eksperymentalną i konserwację (przechowywanie) krwi.

#2. Optymalna temperatura, w której przechowywana jest krew

Utrzymanie krwi w dobrym stanie jest wyzwaniem, zwłaszcza poza ciałem, ale mimo to nadal jesteśmy wezwani do pomocy i oddawania krwi w celu ratowania życia. Dlatego tak ważne jest oddawanie krwi. Ale na szczęście możemy teraz przechowywać krew, nie martwiąc się, że wyschnie. I to jest umieszczenie go w chłodni. Tak więc próbki krwi są przechowywane w trzech różnych temperaturach:

  • Temperatura w pomieszczeniu
  • Punkt zamarzania
  • Temperatura w lodówce

Temperatura zależy od celu, w jakim przechowywana jest krew. Za przechowywanie krwi przyjmuje się temperaturę pokojową między 15 a 30 stopni Celsjusza; temperatura lodówki wynosi około 2 i 10 stopni Celsjusza, a temperatura zamrażania to około 20 stopni Celsjusza.

Przy tak dużej różnorodności dopuszczalnych temperatur przechowywania krwi, przechowywanie krwi jest używane głównie do specyficznych testów DNA, które mogą być stabilne przez kilka dni. Chociaż DNA jest trwałe do 30 dni w temperaturze otoczenia, żywe komórki krwi zaczynają obumierać po dwóch dniach; dlatego próbki należy przechowywać lub przechowywać w zamrażarce do późniejszego wykorzystania.

#3. Długość przechowywania krwi

Według banków krwi, krew straciła ważność po sześciu miesiącach.

Badania na Uniwersytecie Georgetown wykazały, że hemoglobina staje się mniej wydajna, nie działa prawidłowo w wytwarzaniu czerwonych krwinek. A kiedy czerwone krwinki nie są produkowane, hemoglobina nie może transportować tlenu po całym ciele, co oznacza, że ​​po trzech tygodniach zachowanych, przechowywana próbka krwi nie pomaga w wytwarzaniu czerwonych krwinek, jeśli zostanie przekazana do ciała pacjenta.

Krew, która została zachowana tylko przez ponad trzy tygodnie. Po tej długości krew traci swoją zdolność adaptacji i zdolność wtapiania się w wąskie naczynia i naczynia włosowate organizmu.

Przedłużone przechowywanie krwi bez chłodzenia lub w warunkach zamrożonych może osłabić żywotność krwi, w zależności od przeznaczenia krwi. Kiedy przechowywana krew jest dostarczana pacjentowi, osocze nigdy nie przywraca elastyczności, którą spadła po trzech tygodniach przechowywania bez chłodzenia.

Rodzaje krwi, które są przetaczane

Zastanawiasz się, jak możemy przechowywać długą krew do oddawania? Aby uzyskać odpowiedź, przeczytaj informacje podane poniżej. Ale możesz sprawdzić ten artykuł na temat grup krwi i zgodności, aby dowiedzieć się więcej o tym, jaka grupa krwi jest używana do transfuzji. Niezależnie od tego istnieje wiele rodzajów transportu krwi, z których niektóre wymieniono poniżej.

  • U pacjentów z niedokrwistością lub niedoborem witamin przeszczepia się czerwone krwinki lub zagęszczone komórki. Pomaga również w poprawie tlenu w osoczu krwi. Możemy go przechowywać przez 35-45 dni w temperaturach od 1,0 do 6,0 stopni Celsjusza
  • Dawstwo płytek krwi jest podawane pacjentom z osłabionym układem odpornościowym; trzyma się je przez 5-7 dni w temperaturze pokojowej. Płytki krwi pojedynczego dawcy mają wyższą liczbę płytek krwi, ale są droższe niż normalne płytki krwi
  • Osoby z problemami z wątrobą, poważnymi powikłaniami lub poważnymi siniakami mogą odnieść korzyści z transfuzji osocza. Świeża i zamrożona krew może być przechowywana na zawsze w zamrażarce w temperaturze około -25°C przez maksymalnie rok

To okładka!

Po raz kolejny eksperci medyczni mogą przechowywać krew do 6 tygodni w temperaturze 6 stopni Celsjusza.

I możemy to zrobić dzięki postępowi w technologii i medycynie. Cóż, dziękuję za bycie z nami na końcu! Moi przyjaciele, mam nadzieję, że dowiecie się, jak długo można przechowywać krew do oddania. Aby uzyskać więcej powiązanych artykułów, przeczytaj ten na temat „Ile spada hemoglobiny po oddaniu krwi?”