Jak długo działa podgrzewacz wody? 5 interesujących czynników wpływających na jego żywotność!

Jaka jest żywotność podgrzewacza wody? Tradycyjnie może trwać od ośmiu do dwunastu lat. Ale tak długo, jak będziesz pamiętał o środkach bezpieczeństwa, z pewnością przedłuży to o kolejne lata, gdy będzie wykonywał podstawową opiekę i rutynową konserwację.

Typ podgrzewacza wody odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu żywotności. Jak dotąd wiele różnych typów podgrzewaczy wody może mieć różną długość życia.

Konwencjonalny podgrzewacz wody może działać przez dziesięć lat, dostępny w wersji elektrycznej i gazowej. Podgrzewacz gazowy jest przyjazny dla środowiska, natomiast elektryczny podgrzewacz wody wytrzymuje lata. Bezzbiornikowy podgrzewacz wody zapewnia ciepłą wodę zgodnie z zapotrzebowaniem. Zamiast przechowywać wodę w zbiorniku, podgrzewacz wody bez zbiornika oferuje ciepłą wodę w razie potrzeby. Jego żywotność trwa dwadzieścia lat. Nie kursuje dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, aby utrzymać ciepło.

Jak długo działają podgrzewacze wody?

Więc jak długo trwa podgrzewacz wody? Poniżej znajduje się żywotność podgrzewaczy wody:

  • gaz bezzbiornikowy — dwadzieścia lat
  • gaz w zbiorniku — osiem do dwunastu lat
  • cysterna elektryczna — dziesięć do piętnastu lat
  • bezzbiornikowy elektryczny—dwadzieścia lat

Pamięć też o kilku czynnikach, biorąc pod uwagę jego żywotność. Zachowaj szczególną ostrożność podczas ich wykorzystywania. Modele mają zbiornik z włókna szklanego w porównaniu z konwencjonalną stalową grzałką zbiornika. Dlatego słynie z dłuższej średniej długości życia.

Wysokiej klasy podgrzewacz wody jest objęty dożywotnią gwarancją. Gwarancja ma ogromne znaczenie. Wymień uszkodzony zbiornik, jak chcesz, zamiast go naprawiać. Chociaż niektórzy lubią wybierać niedrogi model, nadal oferuje krótsze gwarancje, które trwają od 4 do 6 lat.

Zamiast przepychać się przez tani czołg, zapłać za dodatkową gotówkę na drogi model czołgu. Musi mieć co najmniej 8 do 12 lat gwarancji na żywotność. Drogi zbiornik posiada odpowiednią jakość pręta anodowego oraz przedłużoną gwarancję. Pręt anodowy jest kluczowym elementem zapewniającym działanie podgrzewacza wody. Chociaż możesz mieć ulepszoną opcję pręta anodowego, która mieści się w niedrogiej jednostce, aby uzyskać tę funkcję, nadal musisz płacić za dodatkowe opłaty związane z instalacją i kosztami.

Czynniki wpływające na żywotność podgrzewacza wody

Poniżej znajdują się czynniki, które mogą wpływać na długość życia podgrzewacza wody. Określą one lata, przez które podgrzewacz wody będzie działał.

#1. Bezzbiornikowy podgrzewacz wody nad konwencjonalnym zbiornikiem podgrzewacza wody

Hybrydowe i tradycyjne podgrzewacze wody zaczynają wykazywać oznaki starzenia po dziesięciu latach użytkowania. Jeśli tym razem model czołgu się zepsuł, wymień go jako dobrą decyzję. Zamiast naprawy, zwróć go, aby był bardziej opłacalny. Niemniej jednak, jak długo działa bezzbiornikowy podgrzewacz wody w porównaniu z konwencjonalnym podgrzewaczem wody? Żywotność wynosi dwadzieścia lat, ponieważ nie zawsze zapewnia zapas wody. Skutecznie działa przez długi czas. Możesz dowiedzieć się, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika.

#2. Typ podgrzewacza wody, gazowy lub elektryczny

Bez względu na rodzaj prądu, gaz ziemny jest zawsze przyjazny dla środowiska i ekonomiczny. Gazowy podgrzewacz wody ma dłuższą żywotność niż elektryczny podgrzewacz wody. Jest również stosunkowo niższy, ponieważ jest obsługiwany. Powinieneś wiedzieć, jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny.

#3. Miejsce instalacji

Popraw żywotność podgrzewacza wody, odpowiednio go instalując. Jeśli umieścisz go w nierównym miejscu, takim jak garaż lub pusta przestrzeń, trudno będzie utrzymać wysoką temperaturę. Zimą woda jest trudna, ponieważ się nagrzewa. Będzie miał szanse znacznie szybciej się zużyć. Ciesz się gorącą wodą, instalując ją w obszarze z kontrolą temperatury.

#4. Jakość wody

Woda zawiera rozpuszczalne minerały, takie jak twarda woda, co skraca jej żywotność. Zmiękczacz wody w wężu wydłuża żywotność podgrzewacza wody.

#5. Konserwacja podgrzewacza wody

Zaleceniem producenta jest coroczna konserwacja podgrzewacza wody. Usługa jest łatwiejsza, ponieważ istnieje ważna gwarancja. Przedłuż usługę serwisową w nadchodzących latach.

Powody, dla których urządzenie przestaje działać

Podgrzewacz wody nagle przestaje działać z powodu nadmiernego ciśnienia, ponieważ jest to jeden z powodów jego awarii. Jest to również wynikiem nadmiernego nagrzewania lub wysokiego ciśnienia wlotowego. Unikaj tego problemu, ustawiając ciepło zbiornika na sto czterdzieści stopni lub nawet niżej. Zainstaluj regulowany zawór, aby zmniejszyć przepływ w podgrzewaczu wody. Jeszcze jedną kwestią związaną z awarią podgrzewacza wody jest nagromadzenie osadu.

Zanieczyszczenia i chemikalia w wodzie powodują rdzę lub korozję, a tym samym wyciek. Zadbaj o podgrzewacz wody w odpowiedni sposób, tańszy lub droższy. Dlatego podgrzewacz wody trwa dłużej. A kupując nowy podgrzewacz wody, wybierz model z wysokiej jakości prętami anodowymi. Te pręty działają najlepiej, ponieważ przyciągają zanieczyszczenia wody. Zabezpiecza również urządzenie przed uszkodzeniami korozyjnymi.

Oto 7 powodów, dla których Twój podgrzewacz wody nie działa.

To okładka!

Teraz dowiedziałeś się, że minęło osiem do dwunastu lat, aby odpowiedzieć „jak długo działa podgrzewacz wody”? Ale z należytą starannością oczekuj, że będzie trwać jeszcze przez wiele lat. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnego podgrzewacza wody, może działać przez dziesięć lat. Niemniej jednak z góry określona przez producentów żywotność jest już znana klientom.