Jak długo działa podgrzewacz ciepłej wody? 3 szokujące znaki, aby to zastąpić!

Pytanie brzmi: jak długo trwa podgrzewacz ciepłej wody? Chcemy mieć pewność, że otrzymamy zamiennik, gdy nasz dotychczasowy podgrzewacz wody się zużyje. A kto chciałby brać zimne prysznice, zwłaszcza zimą?

Wielu właścicieli domów traktuje priorytetowo stan swoich podgrzewaczy wody. Jeśli jesteś jednym z nich, musisz wiedzieć, jak długo spodziewasz się, że twoja jednostka będzie się rozpadać.

Jak długo działa podgrzewacz ciepłej wody? 3 szokujące znaki

Podobnie musisz zdawać sobie sprawę z oznak zużycia podgrzewacza wody. Ale będzie to zależeć głównie od rodzaju posiadanego podgrzewacza wody i wykonywanej konserwacji. Zobacz, co mam na myśli, gdy przejdziemy do szczegółów poniżej. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Średnia żywotność podgrzewaczy wody

Znając żywotność podgrzewacza wody, niektóre aspekty będą odgrywać kluczową rolę. Niektóre oznaki, że podgrzewacz wody nie emituje stukotu, a także nie wytwarza zimnej i zabarwionej wody. Te zostaną omówione w dalszej części tego postu.

Średnio żywotność podgrzewaczy wody wahałaby się od 10 do 12 lat. Serwis i właściwa konserwacja mogą, ale nie muszą być uwzględnione. Jednak kilka czynników odgrywa kluczową rolę w tym, jak długo działa podgrzewacz wody. Niektóre z tych czynników obejmują to, czy Twoje urządzenie ma zbiornik, częstotliwość użytkowania, jakość wody i lokalizację, ponieważ określa ona ilość czasu potrzebną do podgrzania wody.

Rodzaj wody w Twojej okolicy również determinuje żywotność. Średnia żywotność podgrzewacza wody w zbiorniku waha się od 8 do 12 lat. Z drugiej strony, bezzbiornikowy podgrzewacz wody miałby dłuższą żywotność, najwyżej około 20 lat. Gazowe i elektryczne podgrzewacze wody również miałyby różną żywotność. Generalnie grzejniki gazowe miałyby trwać od 8 do 12 lat, a elektryczne od 10 do 15 lat, a nawet dłużej.

3 znaki do wymiany podgrzewacza ciepłej wody

Należy zwrócić uwagę na niektóre znaki, aby wiedzieć, że Twój podgrzewacz wody wymaga wymiany. Przede wszystkim powinieneś rozważyć zakup nowej jednostki, gdy twoja obecna ma więcej niż dziesięć lat i zaczynają się pojawiać poniższe problemy.

#1. Mniej ciepłej wody

Jedną z oznak spadku wydajności podgrzewacza wody jest niewystarczająca ilość ciepłej wody, którą można uzyskać z prysznica lub kranu. Jeśli już od kilku minut korzystasz z prysznica, dostajesz zimną wodę. Może to wskazywać na złoża mineralne lub osadowe.

#2. Zła konserwacja

Jednym z powszechnych problemów w przypadku zbiorników bez odpowiedniej konserwacji jest regularne zużycie i rozdarcie. Jeśli podgrzewacz wody wydaje stukające odgłosy lub przecieka, oznacza to, że należy wymienić urządzenie. To samo dotyczy zardzewiałej wody wypływającej z kranu. Naprawa podgrzewacza wody może być kosztowna. Najczęściej trzeba wymienić kilka części. Więc jeśli twoje urządzenie jest poddawane więcej niż naprawom każdego roku, lepiej je wymień. Tym razem zadbaj o odpowiednią konserwację urządzenia, aby działała jak najdłużej.

#3. Nagromadzenie osadów

Osad mógł gromadzić się w jego dolnej części, jeśli twój zbiornik jest za stary. W rezultacie nie będziesz regularnie otrzymywać gorącej wody, ponieważ nagromadzenie wpłynęło na element grzejny. Niektórzy pracownicy naprawczy mogą usunąć lub wypłukać osad, aby rozwiązać problem. Ale rozważ wymianę urządzenia, jeśli jest za stare. Dowiedz się, jak usunąć osad z podgrzewacza wody.

Jak często potrzebna jest wymiana?

Biorąc pod uwagę twardą wodę, zużycie, lokalizację i żywotność, będziesz w stanie oszacować, jak długo Twoje urządzenie może wytrzymać. Jednak zdaniem ekspertów lepiej jest wymienić urządzenie na dwa lata przed przewidywanym okresem eksploatacji podgrzewacza wody. Unikniesz tak wielu kłopotów, jeśli zdecydujesz się wymienić urządzenie, zanim całkowicie się zużyje. Unikniesz nieoczekiwanych wydatków i będziesz mógł zaplanować zakup nowej jednostki, gdy będziesz wiedział, że jej koniec nadchodzi.

Co więcej, nie będziesz musiał czekać bez wody, aż Twój podgrzewacz ciepłej wody zakończy naprawę. O wiele więcej, będziesz mógł dokonać mądrego wyboru, dokonując wcześniejszego wyszukiwania, aby dowiedzieć się, czy podgrzewacz wody będzie działał dłużej, zapewniając jednocześnie zaspokojenie zapotrzebowania na ciepłą wodę. Nowe modele są zaprojektowane tak, aby były bardziej wydajne. Z pewnością skorzystasz z oszczędności na rachunkach za media, ponieważ są one bardziej wydajne. Ponadto Twój stary model może już nie spełniać wymagań. Oto kiedy wymienić podgrzewacz wody.

To okładka!

Ważne jest, aby wiedzieć, jak długo działa podgrzewacz wody, aby mieć świadomość, że Twoje urządzenie już wymaga wymiany. A może naprawa w międzyczasie rozwiąże problem. Tak czy inaczej, będziesz potrzebować pomocy profesjonalisty, aby wiedzieć, którą opcję wybrać. Dziękuję, że jesteś ze mną do końca tego postu. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny. Obyśmy odpowiedzieli wystarczająco na twoje pytanie. Wszystkiego najlepszego!