Jak długo działa podgrzewacz basenu? 5 szokujących czynników wpływających na jego żywotność!

Czy wiesz, jak długo działa podgrzewacz basenowy? Jeśli jeszcze nie, to nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Różne systemy mogą wytrzymać od 6 do 20 lat, w zależności od temperatury i pogody w Twojej lokalizacji, w której chcesz dokładnie ogrzać basen.

Podgrzewacz basenowy z pompą ciepła i gazu powinien działać od 8 do 11 lat, typowo 10 lat. Sekretem ograniczonej żywotności jest regularne użytkowanie i konserwacja.

Jak długo działa podgrzewacz basenu? 5 szokujących czynników wpływających na jego żywotność!

Każdy element ciężkiego sprzętu ma datę końcową, a jako klient powinieneś wiedzieć, kiedy określone systemy i urządzenia będą musiały zostać wymienione. Jednak na aktualizację produktu może mieć wpływ wiele czynników, takich jak konserwacja i właściwe użytkowanie. Ogrzewacze basenowe mają wiele oczekiwanych okresów eksploatacji, średnio od 6 do 12 lat. Jakie czynniki mogą wpływać na długość życia? Poniżej znajduje się kilka wskazówek do rozważenia. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Czynniki wpływające na czas działania podgrzewacza basenu

Na przeciętną żywotność podgrzewacza basenowego wpływa wiele czynników. Przestań myśleć więcej o tym, jak długo działa podgrzewacz basenu? Jak wspomniano wcześniej, podgrzewacz wody wystarcza na 6-12 lat. Następnie musisz wymienić podgrzewacz wody. Jednak właściwa konserwacja podgrzewacza basenowego może wydłużyć jego żywotność.

#1. Woda chemiczna w Twoim basenie

Baseny zawierają mieszankę organicznych i sztucznych składników, które pomagają utrzymać wodę w czystości i bezpieczną do pływania. Zaleca się sprawdzanie wody w basenie co tydzień, aby upewnić się, że jest w optymalnej równowadze, szczególnie pod względem zasadowości i wapnia. Niewystarczająca lub nadmierna kwasowość wody, a także niedobór wapnia, mogą sprzyjać rdzewieniu, jeśli zasadowość nie jest regulowana. Ponadto zbyt dużo wapnia może powodować powstawanie płytki nazębnej, co utrudnia ruch wody. Przeprowadzanie cotygodniowej serii badań jest najlepszym sposobem, aby zagwarantować, że basen zachowa odpowiednie proporcje chemiczne.

Jeśli Twój basen ma doskonałe stężenie kwasów lub innych chemikaliów, pomoże Ci to wydłużyć żywotność podgrzewacza basenu. Ważne jest również, aby po tygodniu spuścić wodę w basenie. Ponieważ brudna woda w basenie nie tylko skraca przeciętną żywotność podgrzewacza basenowego, ale także wpływa na Twoje zdrowie.

#2. Wpływ problemów z zasilaniem

Innym ważnym czynnikiem, który wpływa na przeciętną żywotność podgrzewacza basenowego, jest odpowiednia moc. Ponieważ podgrzewacz basenu wymaga do działania prądu, jest podłączony do głównej linii elektrycznej. Jednak jeśli wystąpią przerwy lub wstrząsy z powodu złego klimatu lub innych czynników, wpłynie to również na Twój podgrzewacz basenu. Takie wahania mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się i uszkodzić podgrzewacz basenu, jeśli zostanie poddany nagłym skokom i spadkom mocy. Oto jak włączyć podgrzewacz basenu.

#3. Właściwa konserwacja

Kolejnym krytycznym czynnikiem, który może pomóc w wydłużeniu żywotności podgrzewacza basenowego, jest jego właściwa konserwacja. Konserwacja podgrzewaczy basenów musi być planowana co najmniej raz w roku, a serwis co dwa lata może być korzystny. Podgrzewacz basenu zostanie w pełni zbadany, sprzęt wypolerowany, nasmarowany i skalibrowany, a sprzęt będzie sprawdzany pod kątem działania i bezpieczeństwa podczas wizyty konserwacyjnej. Musisz być w stanie wykorzystać żywotność swojego podgrzewacza basenowego, wykonując rutynową konserwację i zwracając odpowiednią uwagę na skład wody w basenie.

Żywotność pompy ciepła może znacznie wydłużyć się poza okres gwarancyjny, jeśli będziesz nią odpowiednio zarządzać. Usuń wszystkie gałązki, gałęzie i inne śmieci z powierzchni pompy ciepła, aby zachować optymalną wentylację. Czujniki dymu powinny być utrzymywane w strategicznym miejscu z poziomu pompy ciepła, ponieważ woda o niskiej jakości może spowodować uszkodzenie wnętrza. Radzimy również zatrudnić licencjonowanego technika pomp ciepła do rutynowej konserwacji systemu. Czyszczenie wnętrza, testowanie kabli zasilających, kontrola przepływu wody i zapewnienie prawidłowego funkcjonowania to typowe przykłady tych prac. Dowiedz się, dlaczego mój elektryczny podgrzewacz basenu nie działa.

#4. Wymiennik ciepła

Element wymiany ciepła zastosowany w Twojej pompie ciepła znacząco wpływa na jej żywotność. Awaria elementu grzejnego jest najczęstszym wiodącym czynnikiem ryzyka niewydolności serca. Wymienniki ciepła często składają się z miedzioniklu lub miedzi i oba są podatne na działanie chemikaliów basenowych. Twoja pompa ciepła nie będzie działać, jeśli wymiennik ciepła ulegnie uszkodzeniu. Tytan jest praktycznie odporny na degradację chemiczną wody, co czyni go jednym z najtrwalszych i najbardziej opłacalnych dostępnych materiałów na wymienniki ciepła.

#5. Gwarancja

Wiele grzejników ma pełną gwarancję na okres od jednego do dwóch lat. Pełne gwarancje zazwyczaj obejmują serwis i komponenty. Wiele pomp ciepła jest zazwyczaj objętych umową na okres od pięciu do siedmiu lat, obejmującą tylko części. Ponadto wiele firm produkujących pompy ciepła, takich jak AquaCal, zapewnia dożywotnią gwarancję, która obejmuje również orurowanie wymiennika ciepła pompy ciepła. Aby uzyskać dokładne szczegóły gwarancji, skontaktuj się z producentem swojej pompy ciepła. Podgrzewacz basenu może przetrwać dziesięć lat lub dłużej przy prawidłowej instalacji i konserwacji; jednak niektóre trwały znacznie dłużej.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie przyjemnością, a po jego przeczytaniu wszyscy lepiej zrozumiecie, jak długo działa podgrzewacz basenowy. Pamiętaj, że na żywotność podgrzewacza basenowego może wpływać wiele czynników. Odpowiednia moc konserwacyjna wydłuża jej żywotność. W przeciwnym razie Twój podgrzewacz basenu przetrwa tylko 6-12 lat lub krócej. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!