Jak dezodoryzować lodówkę? Na 6 łatwych sposobów!

Teraz, gdy wakacje się skończyły, chciałbyś wiedzieć, jak dezodoryzować lodówkę, a dobrą rzeczą jest to, że istnieją niedrogie i zdrowe środki, które oprócz tych środków dezodoryzujących mogą pozbyć się zapachów pozostawionych na lodówce.

W tym poście przedstawimy listę opcji, które nie będą Cię tak kosztować. Możesz nawet znaleźć rzeczy, których będziesz potrzebować w kuchni.

Jak dezodoryzować lodówkę? Na 6 łatwych sposobów!

Dlatego za każdym razem, gdy Twoja lodówka brzydko pachnie, możesz ją od razu dezodoryzować bez konieczności biegania do sklepów spożywczych po sztuczne środki.

Jak zacząć?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ustalić źródło nieprzyjemnego zapachu i się go pozbyć. Pamiętaj, że zrobienie tego nie rozwiąże problemu. Nieprzyjemny zapach pozostanie, jeśli nie będziesz go dezodoryzować.

Musisz przejrzeć lodówkę i zabrać wszystkie przeterminowane produkty spożywcze lub wszelkie resztki, które były przechowywane już ponad tydzień.

Pozbądź się wszystkiego z pleśnią lub nieprzyjemnym zapachem. Sprawdź również szufladę na produkty pod kątem gnijących warzyw i owoców.

Czyszczenie i dezynfekcja lodówki

Po wyrzuceniu wszystkich źródeł nieprzyjemnego zapachu z lodówki, musisz zrobić coś z zapachem, aby się ich również pozbyć. Pamiętaj, że nieprzyjemny zapach może rozprzestrzenić się po całej lodówce. Niektóre resztki jedzenia mogą również zostać uwięzione na półkach i szufladach. Będziesz musiał je usunąć i wyczyścić.

Podczas czyszczenia najpierw wyjmij całą żywność z lodówki i włóż ją do lodówki z lodem. Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wyszorować wszystkie półki gorącą wodą i roztworem mydła. Następnie zdezynfekuj je wybielaczem chlorowym zmieszanym z wodą. Podobnie musisz wyczyścić i zdezynfekować ściany, podłogę i sufit lodówki.

Następnie osusz wnętrze lodówki czystym ręcznikiem i włóż z powrotem półki i szuflady oraz wyjęte wcześniej produkty spożywcze. Niektóre lodówki mają wbudowany wkład pochłaniający zapachy.

W takim przypadku wyczyść go również, ponieważ mógł wchłonąć nieprzyjemne zapachy. Następnie wyjmij wkład i zanurz go w ciepłej wodzie. Upewnij się, że wyschłeś całkowicie przez około osiem godzin, zanim włożysz go z powrotem. Jak więc dezodoryzować lodówkę?

Sposoby dezodoryzacji lodówki

Pamiętaj jednak, że to może nie wystarczyć, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Jeśli lodówka nadal pachnie, możesz użyć dowolnego z poniższych środków dezodoryzujących, aby je usunąć.

Sposób #1. Używanie sody oczyszczonej

Umieść pudełko sody oczyszczonej na blasze do pieczenia i włóż do lodówki. Pozostaw go tam przez 24 godziny lub dłużej bez otwierania, dzięki czemu zapach całkowicie się rozproszy. Następnie weź sodę oczyszczoną i wyrzuć ją.

Soda oczyszczona jest bardzo skuteczna w pozbywaniu się wszelkich zapachów, zawsze możesz włożyć ją do lodówki, aby uniknąć jakiegokolwiek zapachu. Równie dobrze możesz zmieszać go z wodą i użyć do czyszczenia wnętrza lodówki.

Sposób 2. Korzystanie z węgla aktywowanego

Umieść trochę węgla aktywowanego w blasze do pieczenia lub płytkiej misce i włóż do lodówki. Ustaw lodówkę na niską temperaturę i trzymaj ją blisko przez kilka dni. Po kilku dniach zauważysz, że nieprzyjemny zapach zniknął.

Sposób #3. Używanie fusów z kawy

Dezodoryzacja fusami kawy działa podobnie jak węgiel aktywny. Umieść miskę lub blachę do pieczenia z fusami na każdej półce. Zapach zniknie również po kilku dniach. Pomogłoby również, gdybyś trzymał go zamknięty podczas dezodoryzacji.

Sposób #4. Korzystanie z owsa

Innym sposobem na dezodoryzację lodówki jest użycie owsa. To zassie lub wchłonie nieprzyjemny zapach. Wystarczy wrzucić do miski trochę płatków owsianych i włożyć je do lodówki na kilka dni, aż zapach zniknie. Gdy zapach zniknie, możesz już pozbyć się owsa.

Sposób #5. Używanie cytryn

Zamocz wacik w soku z cytryny i włóż do lodówki. Pozostaw na kilka godzin, aby zapach zniknął.

Sposób #6. Używanie octu

Możesz również użyć białego octu, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy w lodówce. Wystarczy umieścić filiżankę lub miskę z octem w lodówce i pozostawić ją tam, aż zniknie zapach. Można go również zmieszać z wodą i użyć roztworu do czyszczenia lodówki.

To okładka!

Nie ma wątpliwości, że głównym źródłem nieprzyjemnego zapachu w lodówce są zgniłe produkty spożywcze. Ale nie martw się, ponieważ każda z wyżej wymienionych metod dezodoryzacji lodówki może pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu.

Pamiętaj, że brak odpowiedniej obsługi i konserwacji może również prowadzić do nieprzyjemnego zapachu Twojej lodówki.

W takim przypadku nie możesz samodzielnie rozwiązać problemu z zapachem, dlatego dobrze jest wezwać fachowca i oddać urządzenie do serwisu.