Jak dbać o puszysty materac: 4 najlepsze sekrety

Pielęgnację materaca Puffy można nauczyć na cztery sposoby. Z tego artykułu dowiesz się, co robić, a czego nie, gdy posiadasz łóżko Puffy i jakie akcesoria warto kupić. W końcu długowieczność każdego materaca zależy również od tego, jak go pielęgnujesz i pielęgnujesz.

A skoro już o tym mowa, jak długo i tak wytrzyma materac Puffy? Jeśli jesteś również ciekaw, jaka jest oczekiwana żywotność materaca Puffy, przeczytaj naszą osobną recenzję na ten temat.

Jak dbać o puszysty materac: 4 najlepsze sekrety

Jak dbać o puszysty materac

Użyj odpowiedniej podstawy

Jednym z powodów, dla których Puffy jest najlepszym materacem, jest jego uniwersalność na każdej powierzchni. Można go używać na sprężynach skrzynkowych, listwach, podstawach platform, podstawach regulowanych, a nawet bezpośrednio na podłodze. Nie oznacza to jednak, że musisz przeoczyć jakość bazy lub podkładu.

Każdy materac wymaga odpowiedniego podparcia, aby zapewnić równomierne rozłożenie ciężaru i zużycia. Upewnij się, że używasz odpowiedniej wielkości ramy, podkładu lub podstawy i że nie ma uszkodzeń, które mogą sprawić, że będą nieskuteczne dla wsparcia. Jeśli jeszcze go nie masz, rozważ zakup ramy, podkładu lub regulowanej podstawy od Puffy, aby zagwarantować idealne dopasowanie.

Utrzymuj łóżko w czystości

Umiejętność prania materaca Puffy jest prosta, ponieważ nie jest to drobiazgowe zadanie. Pamiętaj, że łóżko Puffy ma pokrowiec odporny na plamy, więc nie musisz nawet często wypatrywać przysmaków. Jest to również pianka z pamięcią kształtu, co oznacza, że ​​nie moczysz jej mocno do czyszczenia.

Dobrą praktyką czyszczenia materaca Puffy jest odkurzanie go co tydzień. To wyeliminuje gromadzenie się kurzu i brudu, a nawet możesz posypać sodą oczyszczoną całą powierzchnię w celu dezodoryzacji. Puffy ma również własny ochraniacz na materac, jeśli zależy Ci na wygodzie prania i wyjścia.

Użyj nakładki na materac lub podkładki

Oprócz materacy dostępna jest również podkładka pod materac Puffy i nakładka na materac. Możesz dodać dowolne z tych akcesoriów do swojego łóżka, aby działały jako warstwa chroniąca przed zużyciem, a nawet innymi problemami, takimi jak przypadkowe zabrudzenia. Twój materac nie będzie bezpośrednio narażony na brud, pot i oleje, a dodatkowy materiał na górze zmniejszy nacisk wywierany przez ciężar ciała podczas leżenia.

Co najlepsze, zarówno mata, jak i nakładka na materac firmy Puffy są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Do pokrowca nakładki można użyć pralki, a sam materac można prać w pralce. Pamiętaj tylko, aby używać zimnej wody i delikatnego cyklu.

Ostrożnie korzystaj z łóżka

Materac Puffy jest produkowany w USA z wysokiej jakości materiałów, ale nadal należy używać go ostrożnie, aby szybko nie uszkodzić jego konstrukcji. Na przykład unikaj skakania po materacu, ponieważ nacisk nieuchronnie spowoduje ugięcie łóżka. Ponadto najlepiej byłoby, gdybyś ćwiczył również ostrożność podczas jedzenia na łóżku, ponieważ wszelkie wycieki i wilgoć, które nie zostaną szybko usunięte, mogą spowodować rozpad materiałów.

Jak często należy odwracać puszysty materac?

Nie musisz odwracać materaca Puffy, ponieważ Puffy zaprojektował jego warstwy tak, aby wytrzymać użytkowanie przez długi czas. Ponadto każda strona jest przeznaczona do użytku i podstawy, w przeciwieństwie do innych łóżek, w których górna i dolna warstwa są takie same. Jeśli jednak interesuje Cię łóżko uchylne, znaleźliśmy najlepsze miejsca na zakup materaca dwustronnego.

Czy muszę obracać mój puszysty materac?

Puffy nie wymaga obracania materaca Puffy, ale możesz to robić co trzy miesiące, jeśli chcesz. Obracanie łóżka i tak pomaga wyrównać zużycie całego materaca. Niezależnie od tego nie jest to standardowa praktyka konserwacyjna i możesz ją pominąć, jeśli chcesz.

Czy materac Puffy ugina się?

Materac Puffy wykorzystuje piankę podtrzymującą o wysokiej gęstości, co oznacza, że ​​nie zwisa tak szybko, jak łóżka z pianki o niskiej gęstości. Jednak nie wszystkie materace mają być wieczne, a nawet materac Puffy z dożywotnią gwarancją może wymagać wymiany po 10 latach. Jeśli nie możesz od razu kupić nowego, oto trzy sposoby na naprawienie zwiotczałego materaca dla twojej informacji.

Kiedy wymienić materac puszysty

Problemy ze snem lub niska jakość snu

Możesz rozważyć zakup nowego materaca, jeśli zauważysz słabą jakość snu lub masz problemy z zasypianiem. Możesz często zmieniać pozycje, rzucać się i obracać przez całą noc, a nawet odczuwać drażliwość i zmęczenie, ponieważ nie udało ci się spać każdej nocy. W końcu nasze łóżka w końcu stracą swój kształt, wpływając na ich komfort i podparcie.

Ból ciała

Zdeformowane łóżko nie zapewni dobrej pozycji do spania. W rezultacie możesz rozwinąć ból szyi, pleców, ramion, a nawet bioder. Pamiętaj, że nie powinnaś zagłębiać się głęboko w łóżko, ale nadal powinno ono kształtować się wzdłuż twoich krzywizn, aby zmniejszyć nacisk.

Wniosek

I to wszystko! Aby przypomnieć, jak dbać o materac Puffy, musisz użyć odpowiedniej podstawy, utrzymywać łóżko w czystości, rozważyć podkładkę pod materac lub nakładkę i unikać skakania po materacu. Możesz oczekiwać, że Twój materac Puffy będzie działał rozsądnie, o ile będziesz go odpowiednio konserwować i używać.

Czy jesteś również zainteresowany, aby dowiedzieć się, kiedy powstał materac Puffy? O historii firmy przeczytasz w naszym osobnym artykule. Zawsze pomocne jest lepsze poznanie marki, aby zorientować się, czego można oczekiwać od ich produktu.