Jak czyścić zewnętrzną stronę rynien myjką ciśnieniową? 3 proste kroki!

Czy wiesz, jak czyścić zewnętrzną stronę rynien myjką ciśnieniową? Cóż, jeśli jeszcze nie, to nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Aby wyczyścić rynny, najpierw ustaw manometr myjki ciśnieniowej na umiarkowaną temperaturę, aby wyczyścić zewnętrzną stronę rynien.

Następnie wyczyść brud, gruz i inne cząsteczki na rynnie, trzymając dyszę myjki ciśnieniowej w odległości 6 cali od niej, teraz poruszając szczotką ruchem okrężnym nad rynną. Załóżmy, że zauważyłeś, że kurz mocno przywiera do gitary i nie można go usunąć po umyciu i spryskaniu roztworem do czyszczenia rynien. Tak, moi przyjaciele, wszystko się zgadza, ale żeby dokładnie zrozumieć, trzeba przeczytać artykuł na końcu. Poniżej wymieniliśmy kilka kroków, które pomogą Ci wyczyścić rynny myjką ciśnieniową. Zacznijmy!

Jak czyścić zewnętrzną stronę rynien myjką ciśnieniową? 3 proste kroki!

Kroki czyszczenia zewnętrznych rynien za pomocą myjki ciśnieniowej

Jak więc wyczyścić zewnętrzną stronę rynien myjką ciśnieniową? Czyszczenie rynien dyszą do myjki ciśnieniowej nie jest prostym zadaniem. Przed czyszczeniem musisz znać kilka podstawowych kroków, które ci pomogą. Przestań myśleć o czyszczeniu zewnętrznej strony rynien z dysz myjek ciśnieniowych. Przeczytaj poniższe kroki!

Krok 1. Usuń kurz

Pierwszym krokiem w czyszczeniu rynien jest zdmuchnięcie całego rozproszonego kurzu lub zanieczyszczeń w celu oczyszczenia rynien z zewnątrz za pomocą myjki ciśnieniowej. Świetnym pomysłem jest usuwanie luźnego kurzu za pomocą dmuchawy do liści, która skutecznie i wydajnie usuwa kurz. W przeciwnym razie możesz również wyczyścić kurz za pomocą pędzla. Jeśli zauważysz, że kurz na zewnątrz rynien nie jest mokry, najlepszym rozwiązaniem do jego oczyszczenia jest liść dmuchawy. Po usunięciu kurzu, który opada na ziemię, przed użyciem myjki ciśnieniowej wyczyść rynny.

Ze względu na deszcz lub opady wilgotne zanieczyszczenia można łatwo zdmuchnąć tylko przy użyciu myjki ciśnieniowej. Lepiej jest, aby rynny były suche przed użyciem myjki ciśnieniowej, ponieważ mokra pozostałość na rynnach powoduje nieprzyjemny zapach i brudne odpady na ziemi i podłodze.

Dowiedz się, jak pozbyć się pajęczyn kurzu w domu.

Krok 2. Aplikacja detergentu

W Twojej pompie spryskiwacza znajduje się zbiornik detergentu. Dodaj do niego detergent. Jeśli roztwór wody i detergentu jest bardzo gęsty, spróbuj go rozcieńczyć, dodając więcej wody do zbiornika detergentu. Następnie można rozpocząć proces czyszczenia, włączając zbiornik detergentu myjki ciśnieniowej. Teraz zacznij podawać od zewnątrz rynny. Wkładając detergenty do rynien, nie należy jednak podchodzić do nich prosto; zamiast tego odwróć dyszę od siebie, lekko skośnie, aby wydmuchać roztwór daleko. Co więcej, nie wlewałbym środka czyszczącego bezpośrednio do rynny, ponieważ będzie to wymagało dodatkowego płynu do oczyszczenia.

Podczas mycia zewnętrznej części rynien staraj się używać jak najmniej płynu, ponieważ zbyt duża wilgotność może sprzyjać tworzeniu się zarodników bakterii i pleśni. Po dokładnym oczyszczeniu zewnętrznej powierzchni rynien proszkiem do prania, wyłącz go i pozostaw środek czyszczący do wyschnięcia. Zewnętrzna część rynien z proszkiem do prania wyłącza pompę spryskiwacza i pozostawia detergent do wyschnięcia.

Krok 3. Używając butelki z rozpylaczem, usuń detergent i brud.

Przez chwilę możesz użyć węża wysokociśnieniowego do oczyszczenia powierzchni i zaznaczenia, że ​​roztwór został usunięty. Wydmuchiwanie środka czyszczącego musi rozpocząć się prawie dokładnie w miejscu, ale stosunkowo podobnie do tego, kiedy został spryskany po raz pierwszy.

Powinno to pomóc w oczyszczeniu rynien z wszelkich brudów i plam. Możesz ponownie spryskać problematyczne miejsca rynny, aby upewnić się, że są bez skazy. Zmniejsz obciążenie rynny podczas mycia jej za pomocą spryskiwacza pod wysokim ciśnieniem i zmyj wszelkie pozostałości roztworu z roślinności. Wszystkie te kroki służą do czyszczenia zewnętrznej strony rynien za pomocą myjki ciśnieniowej. Dowiedz się, jak używać detergentu z myjką ciśnieniową.

Dlaczego konieczne jest czyszczenie rynien

Mycie rynien wydaje się być jedynym tematem z wielu zadań porządkowych, które musisz wykonać. Ignorowanie tej pracy może być kosztowne, ponieważ może zrujnować nie tylko zewnętrzną część rynien, ale także różne części domu. Weź pod uwagę, że rynny stają się tak zatkane kurzem i śmieciami, gdy płyn się przelewa. Nadmiar wszystkiego, co się nagromadziło, może spowodować opadnięcie lub nawet pęknięcie rynien. Ponadto woda spływająca po bokach zewnętrznych rynien może wpływać na listwy progowe, panele sufitowe i mury. Zastanów się, co się dzieje, gdy śmieci gromadzą się w warunkach zimowych lub nawet w porze śnieżnej. Obciążenie osiowe może spowodować zawalenie się rynny zewnętrznej. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić bocznicę bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić drewniane ogrodzenie za pomocą myjki ciśnieniowej.

To okładka!

Mamy nadzieję, że wszyscy nauczycie się czyścić zewnętrzną stronę rynien myjką ciśnieniową. Mamy nadzieję, że Twoja piłka zrozumie ten artykuł za jednym razem. Ponadto, powyższe kroki okazały się bardzo skuteczne w czyszczeniu zewnętrznej strony rynien, aby dobrze zrozumieć. Postaraj się uważnie przeczytać post od początku do końca. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami!