Jak czyścić zewnętrzną część domu za pomocą ciśnienia? 4 proste kroki!

Powinieneś wiedzieć, jak wyczyścić dom pod ciśnieniem, jeśli planujesz go przemalować za kilka dni. Moi przyjaciele, najlepiej byłoby najpierw go wyczyścić, więc mamy cztery proste kroki, które pomogą Ci zrobić pranie szybciej, czyściej i skuteczniej.

Myjka ciśnieniowa to dobre narzędzie do czyszczenia. Uwalnia wodę o wyższym ciśnieniu, aby usunąć brud, pleśń, kurz i inne zanieczyszczenia na zewnątrz domu.

Ponadto większość właścicieli domów i profesjonalnych sprzątaczy woli myć pod ciśnieniem od mycia ręcznego, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Dużo lepiej jest również unikać powtarzania typowych błędów w myciu ciśnieniowym. Jeśli nie jesteś jeszcze zaznajomiony z używaniem myjki ciśnieniowej do czyszczenia części domu, musisz postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku i unikać najczęstszych błędów poprzez za pomocą podkładki.

Przygotowanie do czyszczenia zewnętrznej części domu

Przed ustawieniem myjki ciśnieniowej należy sprawdzić, czy na zewnątrz domu nie ma uszkodzonych powierzchni oraz obszarów, w których należy wykonać dodatkowe mycie wysokociśnieniowe. Poza tym ważne jest, aby sprawdzić materiały domu, aby wybrać odpowiednią końcówkę, ponieważ niektóre końcówki mają mniejszy nacisk, podczas gdy druga końcówka różdżki spryskiwacza daje zbyt dużo, co może uszkodzić zewnętrzną powierzchnię domu lub farbę. Z tego artykułu dowiesz się, jak czyścić zewnętrzną stronę domu myjką ciśnieniową.

Po sprawdzeniu materiałów domu możesz przystąpić do owijania wszelkich gniazdek lub urządzeń elektrycznych przymocowanych do ściany, aby zapobiec przedostawaniu się wody. Możesz przymocować wodoodporne taśmy do krawędzi okien.

Wskazówki dotyczące używania myjki ciśnieniowej podczas czyszczenia

Kilka wskazówek pomoże Ci uniknąć typowych błędów i zapobiec niechcianym sytuacjom. Lepiej jest użyć myjki ciśnieniowej zasilanej gazem, aby uwolnić więcej PSI niż myjki elektryczne lub bezprzewodowe. Upewnij się, że twoje paliwo w zbiorniku jest wystarczające, aby uniknąć korka parowego. Jeśli kiedykolwiek zabraknie Ci gazu podczas korzystania z myjki, pamiętaj, aby ostygła przed ponownym napełnieniem. Wskazane jest również użycie odpowiedniej dyszy lub końcówki, w zależności od zewnętrznych powierzchni domu. Noś okulary ochronne, aby uniknąć przedostawania się czystszych roztworów do oczu i wody, która może pryskać z powrotem. Przygotuj się do posprzątania domu i zmoczenia. Dowiedz się, jaka myjka ciśnieniowa psi do czyszczenia betonu.


Kroki czyszczenia zewnętrznej części domu za pomocą myjki ciśnieniowej

Tak więc, jeśli już zabezpieczyłeś obszary, w których woda może się przedostać, możesz teraz iść. Umieść myjkę ciśnieniową na płaskiej powierzchni, sprawdź paliwo i olej w pompie, a następnie uzupełnij je w razie potrzeby. Zamocuj szczelnie nakrętkę lub pokrywkę.

Krok 1. Skonfiguruj myjkę ciśnieniową

Konfiguracja myjki ciśnieniowej jest łatwa i nie ma wiele do zrobienia. Po sprawdzeniu zbiornika paliwa i pompy oleju podłącz wąż ogrodowy do myjki ciśnieniowej i węża myjki ciśnieniowej. Podłącz różdżkę do węża myjki ciśnieniowej. Włącz paliwo, zapłon i ssanie. Pociągnij linkę, aż silnik się uruchomi, a następnie zamknij ssanie.

Krok 2. Zastosuj czystsze rozwiązania

Napełnij dozownik mydła w myjce ciśnieniowej roztworem czyszczącym. Jeśli Twój dom ma powierzchnię winylową lub inne miękkie powierzchnie, najlepiej użyć odpowiedniego środka czyszczącego. Ale jeśli masz mieszane ściany, takie jak cegły, cement lub drewno, możesz użyć uniwersalnego środka czyszczącego. Po napełnieniu dozownika mydła użyj różowej końcówki lub dyszy i przymocuj ją do różdżki. Następnie nałóż czyścik od dołu do góry. Możesz użyć przedłużonej różdżki spryskiwacza do wyższych obszarów niż drabina. Korzystanie z drabiny w celu dotarcia do tych obszarów jest surowo zabronione, ponieważ myjka ciśnieniowa uwalnia wodę pod wysokim ciśnieniem.

Krok 3. Uważaj na media i otwory elektryczne

W przypadku instalacji elektrycznych na ścianie należy unikać zachlapania wodą, nawet jeśli została owinięta lub uszczelniona. Unikaj również otworów, takich jak drzwi lub okna, przez które woda może przebić się do wnętrza domu. Możesz ustawić kilka metrów od ściany lub pominąć te obszary i umyć je ręcznie.

Krok 4. Spłucz wodą

Po całkowitym nasączeniu ścian środkiem czyszczącym można go teraz spłukać. Nie pozwól, aby roztwór zaschnął na powierzchni, ponieważ pozostawi to białe plamy na ścianie, a nie chcemy, abyś tego doświadczył. Zmień końcówkę spryskiwacza w dyszę o kącie 40 stopni i odkręć kran, aby umożliwić przepływ wody w wężu ogrodowym. Włączyć myjkę ciśnieniową i spłukać myjkę. Zacznij od dołu do góry, aby zmyć brud i brud w dół. Używanie przedłużonej różdżki do spryskiwaczy na początku na wyższych obszarach jest doskonałe.

Jeśli niektóre obszary wydają się być bardziej zabrudzone i trudne do usunięcia, możesz powtórzyć proces, nakładając środek czyszczący i spłukując je wodą. Pamiętaj, aby po każdym użyciu prawidłowo przechowywać myjkę ciśnieniową.

To okładka!

Widzisz, mycie elewacji domu jest szybsze dzięki myjce ciśnieniowej, a nauka czyszczenia elewacji domu myjką ciśnieniową nie jest trudna. Spędź dzień i odśwież swój dom, sprzątając go jak profesjonalny sprzątacz. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić drewniany pokład myjką ciśnieniową i jak czyścić drewniane ogrodzenie myjką ciśnieniową.