Jak czyścić sztukaterię myjką ciśnieniową? 3 proste kroki, w które należy się przyjrzeć!

Jak czyścić stiuki myjką ciśnieniową? Sztukateria nie jest standardem w domu z różnych powodów. Może dlatego, że nie pasuje do estetyki, właścicielowi nie podoba się chropowatość, design, a może nawet faktura i wiele innych powodów do wymieniania.

Jednak to nie powstrzymuje innych właścicieli domów przed stosowaniem sztukaterii jako estetyki.

Jak czyścić sztukaterię myjką ciśnieniową? 3 proste kroki

Czym jest sztukaterie i dlaczego tylko niewielka liczba osób decyduje się na zastosowanie go w swoich domach? Często może to zależeć od projektu właściciela; sztukaterie to eleganckie wykończenie, dotyk i dodatek do ściany, jeśli Ci odpowiada. Składa się z tynku cementowego, który jest bardzo gęsty i trwały; jakoś może być bardzo kruchy.

Niezbędne informacje są potrzebne przed zastosowaniem procesu do konkretnego problemu. Teraz, gdy już wiesz, czym jest sztukaterie, nauczymy się czyścić sztukaterię myjką ciśnieniową. W zależności od kształtu, brud często wbija się w pory lub wzór i może pozostać niezauważony. Więc bez zbędnych ceregieli, chodźmy.

Kroki czyszczenia stiuku za pomocą myjki ciśnieniowej

Jak czyścić stiuki myjką ciśnieniową? Przed czyszczeniem sztukaterii trzeba się z nią najpierw zapoznać, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy mamy do czynienia z myjką ciśnieniową. Nie jest to takie trudne, ale wymaga kontroli, ponieważ jest to potężna maszyna. Wymagane jest prawidłowe użycie, więc oto kroki:

Krok 1. Dokładne sprawdzenie stiuku

Przed przystąpieniem do czyszczenia należy odsłonić obszary sztukaterii, w których znajdują się odpryski i pęknięcia.

Dlaczego jest to potrzebne? Jak sama nazwa wskazuje, widzisz myjki ciśnieniowe i wydajesz wodę pod ciśnieniem, gdy maszyna dostosowuje się. Dzięki temu może to spowodować uszkodzenie ścian.

Aby temu zapobiec, będziemy chcieli upewnić się, że wszystkie pęknięcia i wióry są załatane, aby zapobiec przedostawaniu się wody do otworów, które są obecnie obecne podczas wykonywania całego procesu. Przed przystąpieniem do mycia nieruchomości pod ciśnieniem napraw wszelkie pęknięcia w tynku i poczekaj, aż wyschną.

Krok 2. Minimalne czyszczenie na powierzchni sztukaterii

Po sprawdzeniu stiuku, nadszedł czas, abyśmy mogli wyczyścić powierzchnię Twojej powierzchni za pomocą myjki ciśnieniowej. Ale jak zaczniemy to robić? Bez obaw, umyj powierzchnię w zależności od zabrudzenia ścian. W razie potrzeby można użyć mydła, ale lepiej, jeśli dostępny jest detergent do mycia pod ciśnieniem.

Rozpoczynając od dolnej części i idąc w górę, spryskaj powierzchnię stiuku czarną końcówką dyszy. Zrób to, aby uniknąć plam spowodowanych brudnymi resztkami wody i mydła, które spadają na podłogę i nie pozwalają na powrót na powierzchnię czyszczonej powierzchni stiuku.

Zamiatanie poziome przechodzi przez części tynku podczas czyszczenia. Trzymając pistolet myjki ciśnieniowej i jego różdżkę, powinieneś stanąć co najmniej o stopę lub dwie od niego. Pozostaw detergent do wyschnięcia przed czyszczeniem obszaru przez co najmniej pięć do piętnastu minut, ale nie pozwól, aby wyschły żadne plamy, aby pozostał tam i oczyścił.

Od tego momentu powinien pozostać mokry lub przynajmniej wilgotny, ponieważ detergent będzie działał w ciągu piętnastu minut od pozostawienia go na powierzchni.

Powinien usunąć brudne miejsca, które pozostały tam zbyt długo, a których nie da się usunąć zwykłym myciem myjką ciśnieniową. Z drugiej strony ten temat to „Jaka wielkość myjki ciśnieniowej do dwupiętrowego domu?” Może się przydać. Przejdźmy teraz do następnego kroku.

Krok 3. Spłukiwanie detergentu ze stiuku

Dysze miałyby różne kolory, gdybyś nie miał pomysłu.

Czarna wcześniejsza to nasiąkacz; jeśli chodzi o białą, to jest ona bardziej po stronie dociskowej, której użyjemy, aby pozbyć się plam z detergentu, które pozostawiłeś na tym obszarze. Na początek zrób to od góry, wykonując poziomy wzór aż do dolnej części. Białe dysze zapewniają większy nacisk podczas czyszczenia, dlatego należy ostrożnie obchodzić się ze stiukową ścianą.

Możesz to przetestować, czy to działa dla Ciebie, czy nie. Lepiej dmuchać na zimne; w ten sposób nie uszkodzisz swojej powierzchni bez znajomości konsekwencji. Teraz, gdy proces czyszczenia został zakończony, w zależności od czasu, w którym to zrobiłeś, może być konieczne użycie czystej szmatki do spłukania całego osadu, jeśli robisz to w nocy.

Jeśli chodzi o dzień, słońce może je wysuszyć, jeśli promienie uderzą w powierzchnię ściany ze stiuku. Z drugiej strony, dowiedz się więcej o czyszczeniu za pomocą myjek ciśnieniowych, czytając ten artykuł: „Co i jak czyścić sztukaterię”.

To okładka!

Jak czyścić sztukaterię myjką ciśnieniową? Teraz, gdy odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie, mamy nadzieję, że wiesz, czego się dzisiaj nauczyłeś. Jednak nadal istnieje wiele problemów, które mogą się pojawić, takie jak pęknięcia i szczeliny.

Więc bardziej praktyczne jest, gdybyś nauczył się również naprawiać uszkodzenia na powierzchni sztukaterii.

Jeśli lubisz czytać i uczyć się w domu lub chcesz promować produkt, zwłaszcza myjki ciśnieniowe, powinieneś dużo o tym wiedzieć. Oto kolejna świetna lektura na temat: „Dlaczego moja myjka ciśnieniowa się nie uruchamia?”