Jak czyścić szkło pieca opalanego drewnem? 5 niesamowitych sposobów!

Jeśli masz problemy z usuwaniem plam z tej szklanej powierzchni, poinformuj nas, jak czyścić szybę pieca opalanego drewnem i konserwować piec na drewno. Użyj wilgotnej szmatki, sody oczyszczonej, octu i użyj gazet.

Sercem każdej przestrzeni jest kominek na drewno. Szyba Twojego pieca na drewno może zostać zatkana popiołem i gruzem po miłej nocy rozkoszowania się komfortem, jaki zapewnia, co nie jest idealne, zwłaszcza jeśli chcesz pochwalić się swoim piecem opalanym drewnem przyjaciołom i rodzinie.

Jak czyścić szkło pieca opalanego drewnem? 5 niesamowitych sposobów!

Jednak większość z nas próbowała i nie udało się wyczyścić naszych pieców na drewno, bez ilości smaru do kolan, który byłby w stanie usunąć brzydkie czarne smugi, które rozmazują szkło. Zastanawiasz się więc, jak wyczyścić szybę w piecu na drewno. Każdy piec opalany drewnem można przywrócić do jego dawnej świetności za pomocą kilku prostych technik.

Sposoby czyszczenia szkła do pieca opalanego drewnem

Poniżej wymieniliśmy kilka sposobów czyszczenia szyby pieca opalanego drewnem:

#1. Użyj wilgotnej szmatki

Jeśli pozostaniesz na szczycie czyszczenia pieca opalanego drewnem, zawsze będzie on bardziej dostępny. Jeśli będziesz nadal korzystać z pieca na drewno bez czyszczenia szyby, stanie się on zadymiony, przez co nie będziesz mógł nawet zauważyć pożarów. Na tym poziomie zwykły smar do kolan jest zazwyczaj nieskuteczny w usuwaniu sadzy. Jeśli jednak sadza pozostaje minimalna, wilgotna szmatka może być twoją główną linią obrony.

Szkło grzewcze jest również zawsze prostsze w czyszczeniu niż zimna powierzchnia, ale ważne jest, aby ostygło przed czyszczeniem. Możesz zacząć, gdy tylko będzie wystarczająco chłodno, aby poczuć. Jeśli tego nie zrobisz, możesz trafić na pogotowie. Wystarczy namoczyć ręcznik w letniej wodzie bez detergentu, używając go do czyszczenia szyb pieca opalanego drewnem. Następnie użyj ręcznika do masowania szkła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Aby pozbyć się sadzy, co jakiś czas myj ręcznik.

#2. Gazeta zanurzona w popiołach

Za każdym razem, gdy wilgotny ręcznik nie usuwa go, większość z nas ma ochotę zatrzymać się w naszych dążeniach do wyczyszczenia szklanego blatu pieca na drewno. Istnieje jednak inne doskonałe podejście do sprawienia, że ​​te drzwi błyszczą, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się to dziwne . Włóż arkusz gazety do kopca popiołu, gdy ostygną. Następnie, używając tej popiołowej gazety jako wilgotnego ręcznika, przetrzyj szklankę delikatnym kolistym ruchem. To musi uwolnić uporczywą sadzę i umożliwić zmycie wszelkich pozostałych zanieczyszczeń i brudu wilgotnym ręcznikiem.

#3. Soda oczyszczona (wodorowęglan sody)

Soda oczyszczona to doskonały środek do mycia szyb w piecach na pellet. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zrób delikatną pastę z sodą oczyszczoną i odrobiną wody. Chociaż popiół jest zwykle uciążliwy dla naszych pieców opalanych drewnem, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że może zostać przekształcony w cenny środek do czyszczenia pieców na drewno. Następnie pastę można nałożyć na szkło. Pozwól tej paście działać cuda przez 10-15 minut, jeśli masz uporczywe plamy.

Następnie za pomocą wilgotnego ręcznika lub gazety wykonaj okrężne ruchy, aby uwolnić sadzę. Gdy najgorsze zniknie, całkowicie zetrzyj pozostałości czystym ręcznikiem, aby odsłonić błyszczącą szklaną powierzchnię. Jeśli zamierzasz używać sody oczyszczonej lub sody oczyszczonej, pamiętaj, że musisz dużo prać. Ta mieszanka skutecznie eliminuje plamy, ale czasami może pozostawić do usunięcia twardą białą powłokę.

#4. Ocet

Ocet to proste rozwiązanie dla drzwiczek pieców z sadzy, które mamy już w naszych kuchennych szufladach. W przeciwieństwie do sody oczyszczonej nie musisz wytwarzać pasty ani nic podobnego. Po prostu namocz ręcznik lub gazetę w occie i wyeliminuj brud za pomocą wypróbowanych i sprawdzonych ruchów obrotowych dłoni. Najważniejszą zaletą stosowania octu jest to, że nie pozostawia białych plam. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to zmyć nadmiar wilgotnym ręcznikiem, zapewniając lśniącą płytę pieca opalanego drewnem. Być może zainteresuje Cię również piec opalany drewnem z kamienia serca.

#5. Środek do czyszczenia szyb kuchennych

Jednak zdarzają się sytuacje, w których będziesz musiał wezwać ciężką broń, aby przywrócić połysk swojej szyby do pieca opalanego drewnem – jeśli nagromadziły się sadza i brud! Przypalone szczątki mogą być trudne do usunięcia. Na szczęście musi być rozwiązanie. Na rynku dostępnych jest kilka roztworów do czyszczenia szyb pieców opalanych drewnem. Produkty komercyjne są przydatne, a także szorstkie dla plam.

Większość jest dostępna w wygodnej butelce ze spryskiwaczem, którą można spryskać oknami drewnianego pieca i zmyć wilgotnym ręcznikiem. Jeśli zdecydujesz się użyć roztworu do czyszczenia płyt kuchennych, przeczytaj i postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta. Ponadto upewnij się, że wszelkie pozostałości detergentu na kuchence zostały usunięte. Ostatnim punktem, jaki wybierasz po uruchomieniu pieca, jest zalewanie domu śmierdzącymi paliwami chemicznymi.

To okładka!

Dzięki tym wskazówkom i technikom, jak czyścić szybę pieca opalanego drewnem i rozpalać idealny ogień, w mgnieniu oka będziesz mógł cieszyć się pięknym ogniem. Przeczytaj uważnie artykuł, aby go w pełni zrozumieć. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, co umieścić pod piecem na drewno i jak wybrać piec na drewno.