Jak czyścić siding bez myjki ciśnieniowej? 6 niesamowitych kroków!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić siding bez myjki ciśnieniowej? Jeśli Twoja myjka ciśnieniowa ma zostać naprawiona lub nie działa dobrze, ten artykuł poprowadzi Cię do czyszczenia sidingu w domu bez użycia myjki ciśnieniowej. Przeczytaj i wykonaj proste kroki!

Istnieją różne rodzaje bocznicy domu, więc jeśli planujesz posprzątać ją dzisiaj lub przed dniem imprezy w domu, zastosuj się do tych kroków i wskazówek, które dla Ciebie wybrałem.

Jak czyścić siding bez myjki ciśnieniowej? 6 niesamowitych kroków!

Najpierw musisz określić, jaki rodzaj bocznicy masz w domu. Ponieważ istnieją różne rodzaje bocznicy, możesz się wahać, jak i od czego zacząć. Pomoże Ci określić właściwe kroki w czyszczeniu. Poza tym nieprawidłowe czyszczenie sidingów może uszkodzić ją lub ścianę. Jest o wiele więcej do nauczenia się na ten temat, więc czytaj dalej!

Wskazówki dotyczące czyszczenia oblicówki bez myjki ciśnieniowej

Przed czyszczeniem zjeżdżalni upewnij się, że urządzenia, gniazdka elektryczne, okna i inne są gotowe do użycia. Woda może spowodować wypadki elektryczne. Postępuj zgodnie z tymi kilkoma wskazówkami, aby chronić urządzenia elektryczne lub meble w domu i uniknąć uszkodzeń! Oto wskazówki, jak czyścić bocznicę bez myjki ciśnieniowej:

#1. Odłącz przewody i zakryj gniazda

Upewnij się, że odłączyłeś wszystkie przewody w środku. Właściciele domów zainstalowali kilka gniazdek elektrycznych w pobliżu okna, które jest podatne na wodę podczas czyszczenia. Najlepiej przykryć plastikiem sprzęt AGD, gniazdka elektryczne i meble. Ubrania szybko wchłaniają wodę i nie chronią jej przed wilgocią lub zamoczeniem.

#2. Zamknij okna

Zamknij okna i mocno je zamknij. Luźne lub otwarte okna mogą powodować przelewanie się wody do domu, co nie jest dobrym pomysłem. Upewnij się więc, że okna są szczelnie zamknięte.

#3. Zakryj elementy krajobrazu

Jeśli zainstalowałeś elementy krajobrazu na zewnątrz, możesz je przykryć plandeką. Zapobiegnie ich nasiąkaniu wodą i uszkodzeniom. Ochroni Twój krajobraz, a także zaoszczędzi energię przed przemeblowaniem lub czyszczeniem.

#4. Usuń przeszkody

Sprawdź bocznicę wokół domu. Usuń wszystkie przeszkody pochylone lub leżące na bocznicy i umieść je w magazynie lub przestrzeni. Umieść go daleko od ściany bocznej. Usuń wszystkie możliwe krzaki, które mogą utrudniać czyszczenie.

#5. Sprawdź swoją bocznicę

Istnieją różne rodzaje bocznicy, takie jak winyl, izolacja, włókno-cement, drewno i czyste drewno. Winylową i izolowaną bocznicę należy czyścić wodą z mydłem i nie należy jej myć myjką ciśnieniową. Użycie myjek ciśnieniowych na obu bocznicach prawdopodobnie spowoduje ich pęknięcie, pęknięcie lub rozdarcie. Dlatego znajomość możliwości bocznicy jest bardzo ważna. Jeśli wiesz, jaki rodzaj bocznicy masz w domu, możesz poszukać na stronie producenta i jak prawidłowo czyścić jego produkty.

Musisz również sprawdzić, czy nie ma dziur lub uszkodzeń, które są ukryte lub niezauważone. Aby uzyskać lepszy wygląd, oczyścić i chronić bocznicę przed dalszym uszkodzeniem drewnianej ściany, musisz poćwiczyć czyszczenie całego kurzu i brudu, który się gromadzi.

#6. Przetestuj swój roztwór lub detergent

Czyszczenie to nie jedyny cel, jaki musisz sobie postawić, ale także ochrona bocznicy. Istnieje wiele marek roztworów lub detergentów, których możesz użyć. Niestety nie wszystkie z nich mają zastosowanie. Jeśli po raz pierwszy czyścisz i kupujesz, najpierw przetestuj swoje rozwiązanie lub produkt. Oczyść niewielki obszar i zidentyfikuj wprowadzane przez niego zmiany. Na przykład, czy detergent wpływa na farbę lub kolor sidingu, czy też wygląda oszałamiająco? Jeśli zauważysz niepożądane efekty, kup inne produkty. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić metalowy dach myjką ciśnieniową i jak czyścić drewniane ogrodzenie myjką ciśnieniową.

Kroki czyszczenia bocznicy bez myjki ciśnieniowej

Dzięki zastosowaniu myjki ciśnieniowej czyszczenie bocznicy jest szybkie i łatwe. Dzięki ciśnieniu wody można łatwo usunąć brud i kurz z sidingu. Ale co, jeśli nie kupiłeś wody pod ciśnieniem lub nie zepsułeś? Wtedy nie będziesz miał innego wyjścia, jak tylko wyczyścić go i wyszczotkować ręcznie.

Krok 1. Usuń pajęczyny i brud

Najpierw usuń brud i kurz za pomocą miotły, szmatki lub szczotki. Zdrap go i nałóż roztwór czyszczący. Możesz użyć różdżki do czyszczenia wyższego obszaru. Jeśli nie masz różdżki do czyszczenia, możesz użyć szczoteczki i przymocować ją do miotły lub dowolnego solidnego i długiego kija, aby dotrzeć do kilku obszarów. Oprócz tego możesz również użyć tego drugiego, aby sięgnąć. Dowiedz się, jak pozbyć się pajęczyn kurzu w domu.

Krok 2. Szoruj szczotką drucianą

W przypadku trudnych do usunięcia plam na sidingu można użyć standardowego pędzla. Następnie użyj szczotki drucianej, aby go wydrapać. Może również usuwać twardą pleśń na sidingu z cementu włóknistego.

Krok 3. Wypłucz

Po umyciu wszystkich plam, pleśni lub pleśni spłucz. To ostatni krok, ale w niektórych przypadkach płukanie prowadzi do katastrofy. W niektórych przypadkach zapomnieli uniknąć uszkodzonych bocznic lub ścian. Czasami woda dostaje się do domu przez dziury.

To okładka!

Czyszczenie bocznicy gołymi rękami jest męczące. Widząc, że dobrze go wyczyściłeś i usunąłeś cały brud, to spełnienie. Podczas czyszczenia oblicówki bez użycia myjki ciśnieniowej należy również podjąć środki ostrożności, aby uniknąć wypadków. Teraz wiesz, jak czyścić bocznicę bez myjki ciśnieniowej.