Jak czyścić siding bez myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Czy jesteś ciekaw, jak wyczyścić siding bez myjki ciśnieniowej? W zależności od stanu bocznicy możesz stosować różne metody czyszczenia, od zielonych środków czyszczących po ocet. Zdasz sobie sprawę, że czyszczenie bocznicy bez użycia myjki elektrycznej jest lepsze, gdy zrozumiesz blask swojego domu na zewnątrz i wyglądasz na zupełnie nowy.

Mycie bocznicy poprawia wygląd budynku, a tym samym wydłuża jego trwałość. Możesz chcieć wyczyścić bocznicę domu bez myjki elektrycznej, jeśli właśnie zgubiłeś lub przestawiłeś swoją myjkę elektryczną.

Jak czyścić siding bez myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Mycie bocznicy zewnętrzną czystszą różdżką lub ręką zapewnia większą dokładność i jest lepsze niż kilka rodzajów bocznicy. Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Jeśli więc interesuje Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł. Przyjrzyjmy się bliżej!

Metody czyszczenia oblicówki bez myjki ciśnieniowej

Czasami zdarza się, że ciśnienie zasilania jest przestarzałe i nawet nie wiesz, jak z niego korzystać, wtedy w takim stanie potrzebujesz innych alternatyw do czyszczenia bocznicy. Napisaliśmy jak wyczyścić siding bez myjki ciśnieniowej? Poniżej omówiliśmy krok po kroku szczegóły, które bardzo Ci pomogą.

Krok 1. Zbierz swoje narzędzia do czyszczenia

Potrzebna jest porządna szczotka, wąż ogrodowy, pięciolitrowe wiadro, sucha ściereczka z mikrofibry, prawdopodobnie drabina, trochę taśmy, kilka plandek i inny sprzęt. Potrzebne będzie wiadro do przechowywania środka czyszczącego, porządna szczotka do szorowania lub wąż do płukania bocznicy. Za każdym razem, gdy zaczniesz sprzątać, dokładnie sprawdź, czy posiadasz wszystko, czego potrzebujesz. Usuń trudną pleśń i zabrudź siding z cementu włóknistego za pomocą szczotki drucianej. Podczas mycia drewnianej sidingu zachowaj ostrożność.

W szczególności należy unikać znacznie większego przepływu wody, ponieważ może on przenikać do pęknięć i powodować gnicie drewna. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ nie używasz myjki elektrycznej, ale musisz zachować środki ostrożności, jeśli używasz adaptera węża lub węża ogrodowego.

Krok 2. Wymieszaj roztwór czyszczący

Napełnij swoje pięciogalonowe (18,9 l) wiadro wodą z węża ogrodowego, a następnie wlej odpowiednie środki czyszczące. W zależności od celów dotyczących bocznicy i czyszczenia można użyć roztworu wybielacza, zielonego roztworu czyszczącego, roztworu octu i roztworu wybielacza tlenowego, w zależności od przeznaczenia bocznicy i czyszczenia. Sprawdź następujące opcje czyszczenia:

Zrób roztwór czyszczący za pomocą octu. Połącz 30% białego octu i 70% wody, aby uzyskać wszystkie środki czyszczące, usuwając drobne plamy pleśni i pleśni z bocznicy.

Przygotuj roztwór czyszczący za pomocą wybielacza. W jednym galonie (3,78 l) wody zmieszaj jedną trzecią kubka (78 mililitrów) proszku do prania, dwie trzecie kubka (157 mililitrów) domowego detergentu do czyszczenia lub jedną czwartą (946 mililitrów) wybielacza chlorowego.

Dobrym pomysłem jest stosowanie wybielacza tlenowego do ochrony krajobrazu. W galonie (3,78 l) wody rozpuść jeden kubek (236 ml) wybielacza tlenowego. Wybielacz tlenowy nie powinien szkodzić Twojemu krajobrazowi. Skorzystaj z zielonego roztworu czyszczącego. Aby zapobiec zranieniu trawnika, grządek warzywnych i kwiatów, wybierz przyjazny dla środowiska środek czyszczący, który jest biodegradowalny i nietoksyczny.

Jeśli bocznica jest lekko zabrudzona, wystarczy wiadro wody i mydła. Do pięciogalonowego (18,9 l) wiadra wody wlej kilka rozprysków płynu do mycia naczyń. Aby usunąć trudne plamy z bocznicy, użyj zwykłych domowych środków czyszczących. Aby zapobiec pleśni, dodaj do roztworu nawodniony środek do usuwania pleśni.

Krok 3. Szoruj trudne obszary za pomocą różdżki

Możesz potrzebować zewnętrznej różdżki do czyszczenia przymocowanej do węża ogrodowego, aby uzyskać dość wysokie miejsca na szczotki. Jeśli nie masz szczoteczki do czyszczenia, włosie do szorowania można przymocować do miotły lub kija hokejowego. Za pomocą paska taśmy klejącej przymocuj pędzel do bambusowego kija. Możesz również skorzystać ze schodów, jeśli nie masz różdżki do czyszczenia. Przeczytaj instrukcje bezpieczeństwa drabiny i poproś kogoś, aby przez cały czas Cię monitorował. Ważne jest, aby unikać używania schodów z końcówkami do węży, ponieważ jest to dość niebezpieczne.

Krok 4. Wytrzyj siding metalową szczotką drucianą

Do czyszczenia części bocznicy, które są szczególnie brudne lub spleśniałe, można użyć szczotki drucianej. Usunąć trudną pleśń i brud z sidingu cementowego za pomocą szczotki drucianej. Podczas czyszczenia formy użyj pokrowca.

Krok 5. Wypłucz prowadnicę

Będziesz chciał wytrzeć detergent z bocznicy po oczyszczeniu oleju, brudu, pleśni i tłuszczu. Możesz użyć węża ogrodowego i spryskać świeżo umytą powierzchnię lub potrzebujesz wiadra z czystą wodą i świeżej gąbki. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić przesuwne płyty winylowe.

To okładka!

Z tego artykułu dowiedziałeś się, jak czyścić bocznicę bez myjki ciśnieniowej. Mamy nadzieję, że przetrawisz ten artykuł za jednym razem. Ponadto wspomniane wcześniej kroki są proste i pomagają wyczyścić bocznicę, jeśli nie masz myjki ciśnieniowej. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Możesz również przeczytać, jak czyścić drewniany pokład myjką ciśnieniową i jak czyścić drewniany płot myjką ciśnieniową.