Jak czyścić schody betonowe bez myjki ciśnieniowej? 4 proste kroki!

Czy Twoje schody betonowe wyglądają na brudne i chcesz się nauczyć, jak czyścić schody betonowe bez myjki ciśnieniowej? Przeczytaj ten artykuł, a odkryjesz dwie skuteczne metody, które mogą uchronić Cię przed zmartwieniami! Wyczyść go sam i zaoszczędź pieniądze, ponieważ nie musisz płacić za sprzątanie. Brudne betonowe schody w domu i potrzebujesz sprzątania? Możesz wypróbować niektóre ze sprawdzonych, skutecznych procedur.

W miarę zmian pogody, prawdopodobnie pojawiają się pleśnie i pleśń, a błoto twardnieje na otworach. W miarę upływu dni niewielkie ilości tych niechcianych plam mogą powodować śliskie betonowe stopnie. Dlatego lepiej jest czyścić betonowe schody co trzy miesiące, aby uniknąć masowego nagromadzenia.

Jeśli masz rośliny w pobliżu betonowych schodów, powinieneś użyć ekologicznego środka czyszczącego, aby chronić je przed agresywnymi chemikaliami. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!


Metody czyszczenia

Istnieją różne rodzaje domowych środków czyszczących przeznaczonych do drewna, winylu i betonu, które można znaleźć w każdym sklepie. Ale jeśli chcesz użyć domowego środka czyszczącego, który możesz znaleźć w domu, możesz użyć detergentu lub płynu do mycia naczyń zmieszanego z gorącą wodą. Gorąca woda pomoże detergentowi lub płynowi do naczyń zmiękczyć twarde plamy na powierzchni. Możesz użyć domowej mieszanki czyszcząco-detergentowej, mydła do naczyń z gorącą wodą lub środka do czyszczenia betonu.

Dopuszczalne jest czyszczenie tych betonowych stopni myjką ciśnieniową. Mimo to, ponieważ zajmuje tylko małe przestrzenie, możesz szybko zakończyć pracę po kilku zaroślach, w przeciwieństwie do patio i podjazdów. Jeśli nie planujesz sprzątać innych dużych powierzchni w swoim domu, lepiej jeśli myjesz je ręcznie. Jeśli potrzebujesz szybko wyczyścić betonowe schody, możesz użyć detergentu lub zamiennika mydła do mycia betonu. Nie musisz wychodzić poza podwórko i ustawiać się na ladzie, aby zapłacić. Ta metoda jest łatwa do opanowania, ale musisz zachować szczególną ostrożność w przypadku gorącej wody.

Będziesz potrzebował wiadra do przygotowania mieszanki detergentu lub mydła do naczyń i gorącej wody. Jeśli masz zraszacz lub spray do wody, możesz go również użyć zamiast wiadra, ponieważ będzie łatwiej dostępny do późniejszego zastosowania. W przypadku sprayów nalej odpowiednią ilość mieszanki na butelkę.

Oto, co powinieneś wiedzieć, czyszcząc betonowe patio.

Schody do czyszczenia stopni betonowych bez myjki ciśnieniowej

Oto kroki, jak czyścić schody betonowe bez myjki ciśnieniowej za pomocą detergentu lub płynu do naczyń:

Krok 1. Zamiataj powierzchnię

Niezbędne jest usunięcie wszystkich liści, kurzu i brudu na każdym etapie betonu przed nałożeniem mieszanki. Pozwoli to mieszaninie dostać się na wszystkie powierzchnie. Możesz użyć miotły lub dmuchawy do liści.

Krok 2. Przygotuj mieszankę i nałóż na powierzchnię

Gdy Twoje betonowe kroki są wolne od brudu, kurzu i brudu, przystąp do przygotowania mieszanki. Wlej jedną część gorącej wody o temperaturze co najmniej 40,5 stopnia Celsjusza do zraszacza wodnego lub plastikowego wiadra i dodaj dwuczęściową mydło do naczyń lub detergent. Następnie dodaj jedną część octu, jeśli wolisz. Dobrze je wymieszaj.

Ale jeśli używasz środka do czyszczenia betonu, wymieszaj go z wodą zgodnie z instrukcją producenta z tyłu opakowania produktu. Po przygotowaniu mieszanki nakładaj ją stopniowo na powierzchnię. Jest bardziej wydajny, jeśli używasz zraszacza wodnego lub sprayu do butelek. Ale jeśli nie masz dostępnego zraszacza lub opryskiwacza, możesz użyć łyżki do wiadra podczas nakładania mieszanki na powierzchnię.

Krok 3. Niech siedzi i szoruje

Po nałożeniu mieszanki na wszystkie powierzchnie pozostaw ją na co najmniej 10 minut lub dłużej. Czas będzie różny i zależny od używanego środka czyszczącego. Da to środkom czyszczącym więcej czasu na zmiękczenie twardych plam na powierzchni. Następnie wyszoruj obszary, o których myślisz, że sam sprzątacz nie poradzi sobie z nimi.

Krok 4. Spłucz wodą

Ostatnim i ostatnim krokiem jest spłukanie wszystkich pozostałych roztworów czyszczących na powierzchni. Niektórzy zwykle mówią, że źle wypłukany beton tworzy białe linie lub plamy po wyschnięciu na powietrzu. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich konkretnych kroków po tej metodzie, możesz spróbować mycia kwasem. Mycie kwasem usunie te plamy i białe ślady po myciu ciśnieniowym. Jeśli zdecydujesz się na mycie kwasem, zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z kwasem.

Dlaczego nie jest dobrze używać myjki ciśnieniowej?

Jeśli jesteś ekspertem w korzystaniu z myjki ciśnieniowej (elektrycznej i gazowej), możesz łatwo znaleźć sposób na łatwe czyszczenie betonowych stopni. Ale jeśli nie jesteś zaznajomiony z używaniem myjki ciśnieniowej, bardziej pomocne będzie zastosowanie wymienionych metod czyszczenia betonowych stopni bez myjki ciśnieniowej. Chociaż mycie ciśnieniowe jest metodą skróconą w czyszczeniu dowolnej części domu, takiej jak ściany zewnętrzne, drewniane pokłady i inne, możesz odnieść obrażenia lub, co gorsza, uszkodzić powierzchnie.

To okładka!

Nauczyłeś się czyścić schody betonowe bez myjki ciśnieniowej. Będziesz gotowy do zastosowania nowo odkrytych metod czyszczenia — nie musisz polegać na myjce ciśnieniowej i czyścić, kiedy tylko chcesz. Możesz również zastosować tę samą strategię dla swojej betonowej ściany lub podłogi.

Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak czyścić drewniany taras za pomocą myjki ciśnieniowej i jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.