Jak czyścić przypaloną wodę ze szklanego blatu kuchennego? 4 niesamowite sposoby!

Na pewno zastanawiasz się, jak zmyć przypaloną wodę ze szklanego blatu. Możesz to zrobić na cztery proste sposoby. Wiem, jak to jest widzieć nawet najmniejszą plamę, rozlanie lub rozpryski.

Widać to na powierzchni kuchenki ze szklanym blatem, co sprawia wrażenie, że jest brudna. Co gorsza, jeśli nie usuniesz od razu zaschniętych resztek jedzenia, mogą one przypalić się na powierzchni kuchenki przy następnym użyciu.

Jak czyścić przypaloną wodę ze szklanego blatu kuchennego? 4 niesamowite sposoby!

Lepki bałagan nie jest dobry do oglądania; powstaje, gdy coś jest spalone i trudne do oczyszczenia. Poniższy dylemat staje przed każdym posiadaczem kuchenki ze szklanym blatem, mogę się do tego odnieść i dlatego stworzyłem ten artykuł. I przyszło mi do głowy wiele pytań, w tym następujące: jak ściernie mogę wyczyścić te rzeczy bez uszkadzania ich powierzchni? Czy można używać określonych środków czyszczących w domu? Dobra wiadomość jest taka, że ​​jestem tutaj, aby podzielić się kilkoma wskazówkami, jak prawidłowo to wyczyścić.

Posiadanie szklanego blatu

Bez wątpienia największą popularnością cieszy się kuchenka elektryczna ze szklanym blatem. Te piece nie mają widocznych płomieni na palnikach jak kuchenki gazowe. Zamiast tego gorący, naelektryzowany obszar szkła naśladuje działanie palnika. Ponieważ te palniki nie muszą być rozbierane do czyszczenia, tak jak te na płytach gazowych, są mniej skomplikowane w utrzymaniu. Aby usunąć odcisk palca, wystarczy czysta, wilgotna ściereczka.

Roztwór wody i płynu do naczyń usunie twardsze osady z płyty kuchennej. Lekka, ale solidna okrągła ściereczka usunie większość plam, plam i plam z płyty kuchennej. W przypadku korzystania z kuchenki elektrycznej osiągnięcie przez nie odpowiedniej temperatury może potrwać dłużej. Ryzykujesz rozlanie i przypalenia na wierzchu, jeśli temperatura wzrośnie zbyt szybko.

Nawet jeśli poważne uszkodzenie elektrycznej płyty kuchennej przez wrzącą wodę lub inne chemikalia zdarza się rzadko, pozostawienie kuchenki bez nadzoru może spowodować nieodwracalne uszkodzenie szkła. Pomogłoby, gdybyś natychmiast posprzątał rozlane płyny, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu płyty kuchennej.

Sposoby czyszczenia spalonej wody ze szklanego blatu kuchenki

Jak więc zmyć przypaloną wodę ze szklanego blatu? Oto następujące sposoby, którymi powinieneś się kierować:

#1. Używanie octu i sody oczyszczonej

Istnieje silne pragnienie, aby użyć noża lub innego najnowocześniejszego sprzętu kuchennego do usunięcia czegoś, co wyschło na szklanej płycie kuchennej. Zupy, sosy i mięsa bardzo skorzystają na tej technice.

Jednak nawet małe materiały, takie jak okruchy, mogą porysować i uszkodzić kuchenki ze szklanym blatem, jeśli zostaną zeskrobane z powierzchni metalową lub plastikową szpachelką.

Najlepszą metodą leczenia jest wielogodzinne moczenie chorej części w roztworze wody i octu. Po odstawieniu mikstury na kilka minut, użyj ciepłego wilgotnego ręcznika, aby delikatnie masować dotknięty obszar. Pomoże to wyeliminować wszelkie zabrudzenia, które przywarły do ​​szyby pieca bez jej zarysowania.

Po umyciu płyty kuchennej roztworem octu, dokładnie posyp powierzchnię proszkiem do pieczenia. Alkaliczna ścieralność proszku do pieczenia pomoże usunąć wszelkie zalegające zabrudzenia. Następnie wyszoruj powierzchnię pieca ręcznikiem nasączonym gorącą wodą, spryskanym sodą oczyszczoną. Na koniec możesz go wypolerować po raz ostatni ściereczką do polerowania i białym octem.

Możesz przeczytać, jak czyścić szklany blat za pomocą sody oczyszczonej.

#2. Czyszczenie skrobakiem

Po starannym czyszczeniu na kuchence nadal pozostaną pewne pozostałości, nawet przy użyciu łagodniejszych metod. W takich sytuacjach prawie zawsze konieczne jest użycie czystszego skrobaka, stworzonego specjalnie do szklanego blatu.

Możesz użyć ostrego, cienkiego ostrza, aby wyjąć jedzenie lub śmieci, które mogą utkwić w rogach, zamiast używać ciężkiego plastiku, noża kuchennego lub metalowej szpatułki. Ponadto masz większą szansę na wyczyszczenie płyty kuchennej bez jej uszkodzenia, jeśli użyjesz ostrzejszego ostrza i ostrożnie zeskrobujesz wszelkie pozostałości.

#3. Regularne wykonywanie prac domowych

Utrzymywanie kuchenki ze szklanym blatem w czystości może być tak proste, jak wycieranie jej po każdym użyciu. Zamiast używać szczoteczki do szorowania lub druciaka, możesz użyć gąbki lub ściereczki z mikrofibry zamoczonej w occie lub wodzie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Oczywiście, gdy powierzchnia ostygnie, można to zrobić dopiero po podaniu lub zjedzeniu potrawy.

#4. Częstotliwość powinna wynosić raz w tygodniu

Jeśli zapomniałeś wytrzeć swój piec, a teraz masz do czynienia z trudnymi plamami, będziesz musiał przyjąć bardziej kompleksowe podejście. Po schłodzeniu polej powierzchnię w białym occie. Soda oczyszczona powinna być następnie obficie posypana octem.

Przykryj mieszankę sody oczyszczonej lub octu czystą szmatką nasączoną gorącą wodą i dobrze wyżętą. Aby uzyskać pełny efekt, po wymieszaniu daj od 10 do 15 minut. Następnie zdejmij ręcznik i posprzątaj bałagan ściereczką z mikrofibry zamiast ręcznika. Aby pozbyć się wszelkich resztek, zamocz ściereczkę z mikrofibry w occie.

To okładka!

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać czystą i wydajną kuchnię, jest czyszczenie pieca. Blaty są często wykonane z metalu lub szkła. Popularność szklanych płyt kuchennych wynika z ich estetyki, ale ich wrażliwość sprawia, że ​​trudno je czyścić. Na szczęście czyszczenie szklanej płyty kuchennej jest proste, jeśli masz odpowiednie narzędzia i sprzęt. Zresztą już wiesz, jak zmyć przypaloną wodę ze szklanego blatu. Dowiedz się więcej, czytając jak usunąć przypalony tłuszcz z płyty kuchennej i jak wyczyścić przypalony piec.