Jak czyścić przypaloną płytę kuchenną? 5 prostych kroków dla Ciebie!

Jak wyczyścić przypaloną płytę kuchenną? Będziesz potrzebować sody oczyszczonej, octu, ręczników z mikrofibry, mydła do naczyń i cierpliwości, które pomogą Ci w całym procesie. Prawdopodobnie jadłeś wczoraj kolację lub spotkanie rodzinne w domu, kiedy musiałeś gotować wiele potraw. Oczywiście wraz z gotowaniem w kuchni zawsze pozostają śmieci i brud.

Chociaż sprzątanie może nie leżeć w Twoim interesie, jest to procedura, którą musisz wykonać, aby mieć czystą i higieniczną przestrzeń do gotowania. Jeśli chodzi o gotowanie, zwłaszcza przy sosach i zupach, przypalone i rozlane plamy są najczęstszym źródłem brudu na blacie.

Jak czyścić przypaloną płytę kuchenną? 5 prostych kroków dla Ciebie!

Czasami płyta kuchenna pali się, jeśli jest zbyt dużo ciepła. Mimo to spalony piec można wyczyścić w ciągu jednego dnia. W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić spaloną płytę kuchenną, więc bądź na bieżąco i zacznijmy.

Czyszczenie spalonego pieca

Jak więc wyczyścić przypaloną płytę kuchenną? Jeśli chodzi o sprzątanie, oczywiście najpierw musisz mieć materiały i trochę się przygotować. Przedstawię więc kilka prostych kroków, które pomogą Ci w całym procesie czyszczenia. Jak więc wyczyścić przypaloną płytę kuchenną?

Krok 1. Przygotowanie

Zanim przejdziemy do właściwych etapów czyszczenia, będziemy musieli przygotować obszar i rozwiązanie, którego będziemy używać. Prawdopodobnie myślisz o użyciu sody oczyszczonej i octu; no tak, pomyślałeś, racja. Cóż, będziesz musiał przygotować kilka plastikowych toreb, trochę gąbki i szczotki do szorowania, ręczniki najlepiej z mikrofibry, płyn do naczyń, skrobak do kuchenki, sodę oczyszczoną i ocet.

Krok 2. Usuwanie krat i wężownic

Zacznij od zdjęcia rusztów i pokryw palnika, jeśli używasz kuchenki gazowej i wężownic grzewczych, jeśli używasz elektrycznego. Następnie namocz ruszty i nasadki palników w gorącej wodzie z mydłem przez około 8 do 10 minut, przygotowując roztwór czyszczący — roztwór składa się z sody oczyszczonej i wody. Następnie wytrzyj luźny brud z płyty kuchennej, aby przygotować ją do aplikacji roztworu.

Z wody i sody oczyszczonej zrobić pastę; rozwiązaniem jest soda oczyszczona i pewna ilość wody. Nałóż roztwór na ruszty po 10-minutowym zanurzeniu w wodzie z mydłem.

Spróbuj skoncentrować pastę na ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Pozostaw pastę na rusztach przez co najmniej 25 do 30 minut.

Jeśli używasz kuchenki elektrycznej, odłącz kuchenkę, poczekaj, aż cewki elektryczne ostygną i wytrzyj wilgotną szmatką. Upewnij się, że nie jest tak mokry, aby woda mogła kapać z mydła do naczyń. Jeśli widzisz mocne plamy, posyp cewki sodą oczyszczoną i pozwól, aby sączyły się przez cewki przez około 15 do 20 minut, zanim posyp je octem. Upewnij się, że zakryłeś otwory palnika w kuchence, aby uniknąć przedostania się roztworu do środka. Aby lepiej zrozumieć, dowiedz się, jak czyścić ruszty kuchenki podczas snu.

Krok 3. Korzystanie z gąbki i peelingów

Po wypiciu roztworu użyj gąbki do oczyszczenia obszaru i wyszoruj trudne do usunięcia plamy. W przypadku mocniejszych plam może być konieczne użycie materiałów ściernych i skrobaków. Upewnij się, że zrobiłeś mieszankę sody oczyszczonej i wody tak gęstej jak pasta do zębów i pozostaw ją na niemożliwych do usunięcia plamach przez co najmniej 20 minut lub na noc. Po odstawieniu możesz spryskać cały ocet i patrzeć, jak się puszy, gdy powoli usuwa plamy.

Krok 4. Wyczyść

Przetrzyj roztwory ręcznikiem z mikrofibry. Lepiej jest użyć mikrofibry, ponieważ może znacznie lepiej wchłonąć niż zwykły ręcznik. Jeśli plamy nie zejdą, spróbuj zanurzyć nowy ręcznik w occie i użyj go, aby zetrzeć plamę.

Krok 5. Wykończenie

Po wytarciu plam Twój piec musi błyszczeć czysto lub zbliżyć się do tego poziomu czystości. Na koniec zdezynfekuj obszar, aby zapobiec rozwojowi bakterii spowodowanych przez pleśń i plamy. Gdybym był tobą, wiedziałbym, jak wyczyścić płytę kuchenną ze stali nierdzewnej.

Zapobieganie przypalaniu potraw na kuchence

Chociaż uwielbiamy czyste miejsce do gotowania, po prostu nie można uniknąć plam kapiących z zupy i sosów. Oto kilka prostych wskazówek, jak zapobiegać przypalaniu się jedzenia na kuchence.

Wskazówka nr 1. Spraw, by sprzątanie stało się nawykiem

Jeśli nie chcesz, aby plamy przywierały i rozwijały się na kuchence, wyrób sobie nawyk wycierania nadmiaru sosów lub rozlanej zupy. Dzięki temu będziesz mieć mniej pracy do wykonania, gdy nadejdzie czas na czyszczenie płyty kuchennej.

Użyj ścierek kuchennych i wytrzyj sosy, nadmiar jedzenia lub odpady powyżej ogranicznika, gdy jest jeszcze w stanie płynnym. Po wyschnięciu stanie się trudniejsze do czyszczenia.

Wskazówka 2. Zaplanuj dokładne czyszczenie

Możesz zaplanować czyszczenie raz w tygodniu, aby czyszczenie było łatwiejsze i szybsze. Jednak może to zająć dużo czasu, jeśli pozostawisz plamy zbyt długo. Kluczem do szybszego znikania kolorów jest ich jak najszybsze czyszczenie. Aby uzyskać więcej wskazówek, poznaj cztery sposoby unikania spalonego jedzenia.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak czyścić przypaloną płytę kuchenną, mam nadzieję, że masz pomysł, jak utrzymać płytę kuchenną w czystości. Przede wszystkim czysta kuchnia to pierwsze miejsce, w którym przygotowywane jest jedzenie, dlatego konieczne jest jej czyszczenie. Moi przyjaciele, oto kolejny artykuł dla was; przeczytaj, jak czyścić kuchenkę gazową sodą oczyszczoną. Dzięki, że wpadłeś! Mam nadzieję, że nauczyłeś się czegoś z tego artykułu.