Jak czyścić pralki LG? 3 niesamowite sposoby!

Czy wiesz, jak wyczyścić podkładkę LG? Podkładki LG można wyczyścić w prostych krokach; czyszcząc bęben pralki, dozownik pralki, pompę filtra i gumową uszczelkę.

Do czyszczenia pralki potrzebne są środki czyszczące, soda oczyszczona i ocet. Starsze pralki zużywają dużo wody; jednak pralki ładowane od przodu zużywają znacznie mniej.

Jak czyścić pralki LG? 3 niesamowite sposoby!

W pralce LG ładowanej od przodu trzeba dodać wodę do wiadra pralki, a ubrania są przesuwane za pomocą wody grawitacyjnie i obrotem wanny. Mimo to pralka LG zużywa mniej detergentu i wody, ale woda i detergent szybko przykleiły się w dowolnym rogu maszyny, jak w gumowej uszczelce, co powoduje nieprzyjemny zapach i pleśń. W takim przypadku Twoja pralka musi być czysta. Aby zrozumieć, jak czyścić pralki LG, przeczytaj ten artykuł na końcu!

Sposoby czyszczenia podkładek LG

Czy możesz utrzymać ją w czystości, aby pozbyć się pleśni, śmierdzącego zapachu i zarazków z pralki ładowanej od przodu? Te wskazówki nauczą Cię, jak czyścić podkładki LG.

#1. Stosowanie detergentu HE

Lepiej użyć detergentu, który został wyprodukowany w pralce o wysokiej wydajności. Na przykład na myjce ładowanej od przodu LG stwierdzono HE. Detergenty HE wytwarzają mniej piany, co pomaga utrzymać płynną pracę pralki LG ładowanej od przodu przez cały czas. Inne detergenty tworzą nadmierne mydliny, które tworzą warstwę brudu na bębnie pralki i wężach spustowych, tworząc pożywkę dla pleśni i pleśni.

Dlatego zawsze używaj płynnego zmiękczacza i wybielacza w zależności od obciążenia. Użycie mniejszej ilości wody i mniejszej ilości detergentu pomaga czyścić pralkę przez długi czas. Ta wskazówka jest wyjątkowa w czyszczeniu pralki LG.

Dowiedz się, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

#2. Wyczyść gumową uszczelkę

Świetnym pomysłem jest regularne czyszczenie gumowej uszczelki wokół drzwi. Pralka LG ładowana od przodu została zaprojektowana w taki sposób, że mocno trzyma uszczelkę w jednym miejscu wokół wejścia, aby uniknąć wycieku. Lepiej jest wyczyścić gumową uszczelkę i miejsce na drzwiach, gdzie łączy się po każdym praniu. Jeśli zauważysz, że gumowa uszczelka jest brudna, włosy i pleśń tkwią w niej i jest to właściwy czas, aby ją wyczyścić. Jeśli nie wyczyścisz tej gumowej uszczelki, będzie wydzielać nieprzyjemny, śmierdzący zapach. Do czyszczenia gumowej uszczelki potrzebny jest ocet. Przygotuj roztwór wody i octu. Weź biały ocet i wlej go do letniej wody.

Weź ręcznik z mikrofibry, zanurz go w mieszaninie octu i wody. Opuszkami palców wcierałeś tę szmatkę w gumową uszczelkę. Aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom, wytrzyj wnętrze bębna pralki octem i wodą. Możesz również wyczyścić gumową uszczelkę, odblokowując pokrywę pralki i odciągając uszczelkę, aby dostać się do wnętrza pralki. Ponownie, wszelkie oczywiste rzeczy, takie jak pensy, agrafki czy futro, powinny zostać usunięte.

Za każdym razem, gdy zauważysz ciemne plamy na uszczelce, jeśli przedni ładunek LG śmierdzi pleśnią, umyj go środkiem do usuwania pleśni lub ciepłą, letnią wodą i dokładnie wytrzyj ręcznikiem, aż plamy zostaną usunięte. Oczyść łaty po grzybach, mocząc niezdatną do użytku szczoteczkę do zębów i namocz szczoteczkę w 10-procentowym roztworze wybielacza, jeśli pleśń jest uporczywa.

Przeczytaj, jak wymienić gumową uszczelkę na przedniej podkładce ładującej.

#3. Wyczyść dozownik

W pralce LG ładowanej od przodu znajduje się również dozownik detergentu. Pomogłoby, gdybyś wyczyścił również dozownik detergentu. Do czyszczenia tego potrzebujesz sody oczyszczonej i octu. Ponieważ ocet ma działanie antyseptyczne, może czyścić zarazki i brud. Aby wyczyścić dozownik pralki, dodaj małą filiżankę sody oczyszczonej do wiadra pralki i tę samą pół filiżanki białego octu do dozownika detergentu do pralek.

Po dodaniu sody oczyszczonej i octu uruchom cykl mycia gorącą wodą. Jeśli bęben pralki pachnie pleśnią, zamiast octu i sody oczyszczonej można użyć wybielacza chlorowego i dodać odpowiednią ilość wybielacza chlorowego do dozownika detergentu. Należy pamiętać, że wybielacza chlorowego i octu nigdy nie należy mieszać. Pleśń i pleśń mogą rozwijać się w wannie z powodu resztek brudu i mydła.

Funkcja „Tub Clean” w pralce LG ładowanej od przodu jest używana głównie z profesjonalnym środkiem czyszczącym w celu usunięcia śmierdzącego zapachu. Ale jeśli Twoja pralka LG nie ma funkcji „Tub Clean”, doskonałym pomysłem jest użycie octu i sody oczyszczonej. Możesz przeczytać, dlaczego moja pralka pachnie jak zgniłe jajka i dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że wszyscy nauczyliście się czyścić podkładki LG. Jeśli więc korzystasz z pralki ładowanej od przodu LG, która z powodu regularnego użytkowania staje się brudna, czas wyczyścić pralkę. Brudne pralki wydzielają śmierdzący zapach, który wchłoniesz w swoją szmatkę. Dlatego lepiej wyczyścić pralkę octem, sodą oczyszczoną i wybielaczem. Podczas czyszczenia najpierw wyczyść gumową uszczelkę bębna pralki oraz dozownik detergentu do prania.

Nie panikuj, jeśli nie wiesz, jak wyczyścić podkładkę LG. Wystarczy przeczytać powyższe wskazówki, aby usunąć nieprzyjemny zapach i uporczywe plamy z pralki. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu!