Jak czyścić pralkę Samsung? 5 prostych kroków!

Szukasz wskazówek dotyczących czyszczenia pralki, ale nie masz pojęcia, jak wyczyścić pralkę Samsung? Nie martw się; ten artykuł pomoże Ci w łatwym rutynowym czyszczeniu pralki Samsung ładowanej od góry lub od przodu.

Czyszczenie pralki jest tak samo ważne jak pranie ubrań, ponieważ oczywiste jest, że czysta maszyna pierze czyste ubrania. Ale często zaniedbujemy znaczenie utrzymywania naszych pralek w czystości. Ignorowanie znaczenia konserwacji urządzeń skraca ich żywotność. Pralkę Samsung można łatwo i bez trudu wyczyścić, ponieważ ma wbudowany system czyszczenia, który optymalizuje cel czyszczenia. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Jak czyścić pralkę Samsung? 5 prostych kroków!

Kroki czyszczenia pralki Samsung ładowanej od góry

Istnieją różne części pralki Samsung ładowanej od góry, które należy wyczyścić, w tym filtr, tacka na proszek do prania, filtr rurowy, bęben pralki i oczywiście jej korpus. Jeśli używasz Samsunga ładowanego od góry, powinieneś wiedzieć, że musisz go wyczyścić po 20 cyklach. Więc jak wyczyścić pralkę Samsung? Oto następujące kroki:

Krok 1. Użyj funkcji samooczyszczania

Do czyszczenia bębna pralki można użyć funkcji samooczyszczania. Najpierw uruchom cykl samooczyszczania, naciskając przycisk. Minutnik pokaże limit czasu wynoszący półtorej godziny. Proces samooczyszczania składa się z trzech podcykli: prania, płukania i wirowania. Do tego procesu możesz użyć octu lub sody oczyszczonej. Ale jeśli nie masz żadnego z nich, możesz wybrać dowolne płyny lub proszki do czyszczenia pralek.

Krok 2. Wyczyść filtr spryskiwacza

Wyjmij samoczyszczący filtr pralki Samsung z bębna pralki. Umyj go ciepłą wodą i delikatnie wyczyść szczoteczką do zębów lub inną miękką szczoteczką. Upewnij się, że wszystkie zanieczyszczenia i cząsteczki kurzu zostały usunięte z filtra, ponieważ jest to najbrudniejsza część urządzenia.

Krok 3. Wyczyść tackę i wnękę na proszek do prania

Przy nadmiernym stosowaniu proszku do prania, tacki z proszkiem do prania mogą się kleić i zanieczyszczać cząsteczkami kurzu. Więc najpierw musisz wyjąć go z wnęki i wyczyścić miękką tkaniną. Ponadto wyczyść wnękę tacki i włóż tacę ponownie na swoje miejsce.

Krok 4. Wyczyść filtr rurowy

Podczas cyklu zmywania woda przepływa przez rurę, a filtr rurowy zatrzymuje dopływające z nią pozostałości, aby zapewnić mycie wolne od zarazków. Więc filtry muszą zostać dopracowane. Następnie można go umyć pod bieżącą wodą, a następnie ponownie umieścić na swoim miejscu. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak wyczyścić formę z uszczelki przedniej części spryskiwacza.

Krok 5. Wyczyść korpus powierzchniowy

Korpus myjki należy myć co miesiąc, aby zachować dobry połysk. Czysta bryła wygląda jak nowa i zapewnia doskonały wygląd Twojego domu. Aby wyczyścić korpus pralki, namocz tkaninę w mieszance proszku do prania i wody. Opłucz i odpowiednio oczyść ciało. Przetrzyj plamy. Ponownie oczyść korpus wilgotną szmatką i pozostaw do wyschnięcia.

Jak czyścić ładowaną od przodu pralkę Samsung

Pralka Samsung ładowana od przodu musi być czyszczona co 40 prań, a proces samoczyszczenia trwa zwykle 4 godziny. Jeśli korzystasz z pralki Samsung ładowanej od przodu, możesz wybrać tę samą metodę czyszczenia wszystkich części z wyjątkiem filtra pompy spustowej, ponieważ wymaga ona innej metody czyszczenia. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się o pralkach Samsung.

Metoda czyszczenia filtra pompy odpływowej

Znajdź małe drzwi w lewej dolnej części pralki. Możesz go otworzyć za pomocą klucza lub dowolnej ostro zakończonej rzeczy. Następnie wyciągnij awaryjny wąż spustowy. Otwórz nakrętkę i spuść wodę do pustej miski. Teraz ponownie załóż wąż z założoną pokrywką. Teraz otwórz pompę spustową/filtr zanieczyszczeń, obracając go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Musisz wyjąć filtr z obudowy, aby wyczyścić zanieczyszczenia. Ponownie włóż filtr, obróć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara i zamknij drzwi. Voila! Otóż ​​to.

Konserwacja pralki

Aby chronić pralkę przed uszkodzeniem i wydłużyć jej żywotność, należy przestrzegać pewnych środków bezpieczeństwa i środków ostrożności. Należą do nich:

 • Czyść filtr zanieczyszczeń/pompy odpływowej sześć do siedmiu razy w roku.
 • Czyść tacę siatkową raz lub dwa razy w roku.
 • Przed praniem sprawdź, czy w kieszeniach nie ma skomplikowanych i solidnych przedmiotów.
 • Nie zostawiaj ubrań na tak długo w pralce po zakończeniu prania.
 • Otwórz pokrywę pralki, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów.
 • Nie ignoruj ​​świecącego się wskaźnika samooczyszczania na panelu sterowania.
 • Zawsze pamiętaj o odłączeniu przełącznika po zakończeniu prania.
 • Pamiętaj, że niektóre modele pralek Samsung nie wymagają płynu do prania.
 • To okładka!

  Ponieważ nauczyłeś się już, jak czyścić pralkę Samsung, możesz teraz łatwo dbać o swoją pralkę, wykonując czynności wymienione powyżej, aby wyczyścić pralkę. Pamiętaj jednak, że wydajność maszyny zależy od jej konserwacji. Samooczyszczanie Samsung zapewnia bezproblemowe opcje, aby utrzymać urządzenie w najlepszym stanie i używać go przez całe życie. Możesz również przeczytać o tym, co oznacza DC na pralce Samsung.