Jak czyścić poduszkę z pianki memory. 2 najlepsze sposoby

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak czyścić poduszkę z pianki memory, musisz wiedzieć, co robić ogólnie i dogłębnie. Oznacza to określenie praktyk, które pozwolą utrzymać poduszkę w czystości bez jej natychmiastowego prania. Musisz jednak wiedzieć, jak prać poduszkę z pianki memory, jeśli wymaga głębszego czyszczenia.

Być może już wiesz, jak czyścić poszarpaną poduszkę z pianki memory, ale solidne poduszki z pianki memory wymagają innego podejścia. Czystość poduszek jest kluczowa nie tylko dla naszego zdrowia i jakości snu. Co więcej, utrzymanie poduszki z pianki z pamięcią w czystości pomoże Ci w pełni wykorzystać ten wyjątkowy materiał.

Jak czyścić poduszkę z pianki memory. 2 najlepsze sposoby

Jak czyścić poduszkę z pianki memory

Ucząc się, jak czyścić poduszkę z pianki memory, musisz znać ogólne i głębokie techniki czyszczenia. W obu przypadkach najlepiej byłoby zawsze czyścić poduszkę z pianki memory w słoneczny dzień. W ten sposób zapewnisz, że poduszka wyschnie dokładnie, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni.

Ogólne czyszczenie

Jeśli zauważysz, że poduszka pachnie lub coś na nią wylałeś, możesz zastosować pewne praktyki, które pomogą Ci ją odzyskać, jeśli nie uważasz, że jeszcze nie wymaga prania. Zacznij od zdjęcia poszewki na poduszkę i włóż ją do pralki. Jeśli chodzi o samą poduszkę, oto wskazówki dotyczące usuwania zapachów i plam.

Odświeżanie poduszki z pianki memory

Po zdjęciu poszewki na poduszkę z pianki z pamięcią posyp sodą oczyszczoną. Pozostaw na godzinę lub dłużej, aby wchłonąć zapach. Następnie usuń sodę oczyszczoną, odkurzając ją.

Soda oczyszczona powinna pomóc odświeżyć poduszkę, a odkurzanie jej może również wyeliminować gromadzenie się kurzu i innych alergenów, takich jak futro zwierząt domowych na poduszce. Jeśli to konieczne, możesz wykonywać tę praktykę co tydzień, aby zachować świeżość poduszek. Niektórzy ludzie nawet napowietrzają poduszki z pianki memory na zewnątrz i pozwalają słońcu odświeżać poduszkę co tydzień w ramach konserwacji.

Usuwanie plam z poduszki z pianki memory

Jeśli przypadkowo wylałeś coś na poduszkę z pianki memory i tylko niewielka część została zabrudzona, nie musisz jej od razu prać. Użyj ręcznika, aby namoczyć płyn i nie dopuścić do głębszego wchłonięcia pianki z pamięcią. Następnie dokładnie wysusz poduszkę na zewnątrz.

A jeśli na poduszce pojawią się plamy? Możesz je delikatnie usunąć szmatką zamoczoną w łagodnym detergencie i letniej wodzie. Pocieraj plamę okrężnymi ruchami, aż zniknie, i osusz obszar inną szmatką, aby usunąć pozostałości mydła.

Następnie zawieś poduszkę na zewnątrz lub umieść w pokoju z wentylatorem, aby przyspieszyć proces suszenia. Możesz również wysuszyć okolicę suszarką do włosów. Pamiętaj, aby nie umieszczać poduszki w wilgotnym miejscu.

Dokładne czyszczenie

Jeśli dezodoryzacja i usuwanie plam nie wystarczy, aby wyczyścić poduszkę z pianki memory, być może należy ją wyprać. Chociaż częste pranie nie jest konieczne, to doskonała praktyka, aby od czasu do czasu wykąpać poduszkę. Można to robić co sześć miesięcy, przy cotygodniowym praniu poszewek, aby zapewnić higienę poduszki.

Ponadto nie zapomnij sprawdzić na metce swojej poduszki informacji o sposobie prania. Niektóre poduszki z pianki memory można prać w pralce, a niektóre najlepiej prać ręcznie, aby uniknąć deformacji materiału. To samo dotyczy tego, czy do suszenia poduszki można użyć suszarki.

Ręczne mycie poduszki z pianki memory

Zacznij od napełnienia zlewu delikatnym detergentem i letnią wodą. Następnie zanurz poduszkę w roztworze i ściśnij, aby wyczyścić wewnętrzne części. Nie musisz szorstko obchodzić się z poduszką, ponieważ możesz uszkodzić piankę, ale możesz również pocierać powierzchnię, aby ją wyczyścić.

Następnie napełnij zlew czystą wodą, aby spłukać mydło z poduszki. Zanurz go kilka razy, aby upewnić się, że nie pozostały żadne pozostałości, ale uważaj, aby go nie wykręcić. Na koniec dokładnie wysusz poduszkę powietrzem lub wybierz opcję suszenia w suszarce, jeśli producent na to pozwala.

Kiedy wymienić poduszkę z pianki memory?

Jeśli czyszczenie nie przywraca już poduszki do optymalnego stanu, należy ją całkowicie wymienić. W zależności od jakości poduszki, poduszki z pianki z pamięcią kształtu wymagają wymiany po dwóch do trzech latach. Może to nastąpić wcześniej lub później niż te ramy czasowe, ale wymiana poduszek z pianki z pamięcią po ciągłym używaniu jest dobra dla zapewnienia jakości snu.

Wniosek

Utrzymywanie w czystości poduszek z pianki memory ma kluczowe znaczenie dla ich długowieczności i jakości snu. Jednak nauka czyszczenia poduszki z pianki z pamięcią wymaga znajomości ogólnych i głębokich praktyk czyszczenia. Możesz odświeżyć i odświeżyć poduszkę z pianki memory, pozostawiając trochę sody oczyszczonej na powierzchni, a następnie ją odkurzając.

Możesz również zająć się wyciekami i plamami, używając ręcznika do namoczenia płynu i przecierając plamę ściereczką zamoczoną w wodzie z mydłem. Następnie usuń pozostałości innym ręcznikiem i pozostaw poduszkę do wyschnięcia. Z drugiej strony możesz sprawdzić etykietę poduszki z pianki memory, jeśli możesz ją uprać.

Do prania ręcznego namocz poduszkę w wodzie z mydłem i dokładnie wypłucz. Nigdy nie wykręcaj poduszki ani nie używaj żrących chemikaliów, aby zapobiec jej uszkodzeniu. Po zakończeniu możesz użyć ustawienia nagrzewania w suszarce lub wysuszyć poduszkę powietrzem na zewnątrz.