Jak czyścić poduszkę Tempur Pedic. 3 najlepsze sposoby

Istnieją trzy techniki prawidłowego czyszczenia poduszki Tempur Pedic. Musisz wiedzieć, co zrobić, gdy na poduszce są plamy i rozlane płyny, jeśli ma zapach i jak ją prać. W tym artykule omówimy wszystkie trzy sposoby, które pomogą Ci utrzymać poduszkę Tempur Pedic w czystości i nieskazitelnym stanie.

Prawdopodobnie wiesz, jak włamać się do poduszki Tempur Pedic, ale opieka nad tym produktem nie kończy się po jego przybyciu. Z biegiem czasu trzeba go czyścić, aby przedłużyć jego żywotność i skuteczność. Ponadto higiena poduszek jest niezbędna dla dobrego snu.

Jak czyścić poduszkę Tempur Pedic. 3 najlepsze sposoby

Wszystko, co musisz wiedzieć, jak czyścić poduszkę Tempur Pedic

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że Tempurpedic zauważył, że najlepiej nie prać materiału Tempur. Zamiast tego możesz odświeżyć poduszkę Tempur Pedic, zdejmując poszewkę i poszewkę, a następnie zwijaj i rozwijaj poduszkę w obu kierunkach. To zaprosi powietrze do wnętrza materiału i utrzyma poduszkę w świeżości.

Usuwanie plam i wycieków

Co należy zrobić, jeśli na poduszce Tempur Pedic pojawiły się plamy lub przypadkowo rozlano ją? Nie martw się, ponieważ nadal możesz odzyskać poduszkę. Najlepiej od razu wysuszyć poduszkę, aby uniknąć zawilgocenia i rozwoju pleśni.

Zacznij od wchłonięcia wilgoci czystym ręcznikiem, aby zapobiec głębszemu wsiąkaniu płynu. Następnie umieść poduszkę w wentylowanym miejscu. Powinno to pozwolić poduszce Tempur Pedic na całkowite wyschnięcie, ale można ją również powiesić na zewnątrz w słoneczny dzień lub dodać do pokoju wentylator, aby przyspieszyć suszenie.

W przypadku plam użyj szmatki zamoczonej w mieszaninie łagodnego detergentu i zimnej wody. Wytrzep plamę z poduszki, delikatnie przesuwając, aż plama zostanie usunięta. Następnie użyj innego suchego ręcznika, aby pozbyć się wilgoci przed wysuszeniem go zgodnie z instrukcją powyżej.

Dezodoryzujący

Jeśli chcesz odświeżyć poduszkę Tempur Pedic, możesz ją napowietrzać na zewnątrz. Jak wspomniano wcześniej, poduszkę można zwijać i rozwijać po obu stronach, aby wprowadzić powietrze do wnętrza materiału. Następnie możesz umieścić go na zewnątrz i pozwolić słońcu wyeliminować zapach.

Nie chcesz używać suszarki do napowietrzania lub puchnięcia poduszek Tempur Pedic, ponieważ materiał może ulec uszkodzeniu. Może zdeformować poduszkę i stracisz plastyczność materiału. Nie należy również używać chemicznego środka czyszczącego, ponieważ może być zbyt ostry.

Zamiast tego posyp poduszkę sodą oczyszczoną i pozostaw ją na dzień lub krócej. Następnie odkurz sodę oczyszczoną. Jeśli zapach nadal się utrzymuje, poduszkę można spryskać roztworem octu i wody, pozostawić na kilka godzin do namoczenia, a następnie wysuszyć ręcznikiem.

Pranie

Nie można prać samej poduszki, ponieważ materiał Tempur może ulec uszkodzeniu pod wpływem wilgoci. Zamiast tego sprawdź etykietę poduszki i wypierz poszewkę zgodnie z instrukcją. Zwykle do czyszczenia poszewki na poduszkę można użyć pralki.

Wybierz ustawienie niskiej temperatury, a następnie wysusz na powietrzu pokrowiec przed użyciem. Możesz także użyć trybu chłodnego, aby wysuszyć pokrywę w suszarce, ale nigdy nie wybieraj ustawienia wysokiej temperatury. Ponadto unikaj stosowania chloru i innych agresywnych środków czyszczących, nawet na okładce.

Co to jest poduszka Tempur Pedic?

Być może zastanawiasz się, co sprawia, że ​​poduszka Tempur Pedic jest wyjątkowa, że ​​musisz pamiętać o powyższych wskazówkach dotyczących czyszczenia. Szybka odpowiedź jest taka, ponieważ w tym produkcie zastosowano tak zwany materiał Tempur. Ta wyjątkowa pianka z pamięcią kształtu doskonale zmniejsza nacisk, podtrzymuje ciało i dostosowuje się do użytkownika.

Każda poduszka zapewnia różną twardość i materiały, aby dostosować się do różnych rodzajów śpiących, pozycji do spania i potrzeb w zakresie komfortu. Ale podobnie jak każda poduszka z pianki z pamięcią, poduszki Tempur mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem wilgoci, ekstremalnego ciepła, trudnych warunków użytkowania i chemikaliów. Aby utrzymać poduszkę w jak najlepszym stanie, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji.

Rodzaje poduszek Tempur Pedic

Tempurpedic oferuje różne prostokątne poduszki w różnych rozmiarach, takie jak poduszki standardowe lub podróżne o różnej twardości i kształtach. Możesz jednak również otrzymać wyprofilowane poduszki o unikalnym, ergonomicznym kształcie, które wspierają różne obszary ciała. Ponadto możesz podzielić poduszki na takie, które wykorzystują wyłącznie materiał Tempur lub te zmieszane z innymi materiałami, aby poprawić wrażenia podczas użytkowania.

Wniosek

Utrzymywanie naszych poduszek w czystości ma kluczowe znaczenie dla jakości snu, zdrowia i długowieczności samych poduszek. Musisz jednak wiedzieć, jak prawidłowo czyścić poduszkę Tempur Pedic, ponieważ mogą one zostać uszkodzone przez określone materiały i praktyki. Nigdy nie pierz samej poduszki i unikaj stosowania silnych detergentów i ciepła na poszewce poduszki.

Aby usunąć plamy, użyj szmatki, aby je wchłonąć i pozostaw poduszkę do wyschnięcia na zewnątrz. Możesz również namoczyć szmatkę w wodzie i detergencie, aby usunąć plamę. Z drugiej strony napowietrzenie poduszki na zewnątrz lub pozostawienie sody oczyszczonej na powierzchni powinno wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Ogólnie rzecz biorąc, utrzymanie poduszki Tempur Pedic w czystości jest stosunkowo łatwe, o ile przestrzegasz omówionych wytycznych. Co więcej, użyj odpowiedniej poszewki na poduszkę, którą możesz wyprać zamiast samej poduszki. W ten sposób zawsze możesz czuć się bezpiecznie, używając czystej poduszki, jednocześnie chroniąc materiał, aby dłużej służył.