Jak czyścić poduszkę lateksową. Najlepszy przewodnik po 3 krokach

Możesz szybko nauczyć się czyścić poduszkę lateksową w trzech krokach. Pamiętaj, że poduszki różnią się materiałami, a sam lateks może wymagać różnych wymagań dotyczących czyszczenia. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby utrzymać poduszki lateksowe w jak najlepszym stanie.

Nasze poduszki są niezbędne, aby zapewnić sobie zdrowy i relaksujący sen w nocy. Musimy jednak odpowiednio się nimi opiekować, aby mogły trwać dłużej. Co więcej, nasze poduszki będą dobrze wykonywać swoją pracę tylko wtedy, gdy będą czyste i wolne od uszkodzeń.

Przewodnik krok po kroku dotyczący czyszczenia poduszek lateksowych

Krok # 1. Przygotowanie

Przede wszystkim chcesz przygotować wszystkie materiały potrzebne do czyszczenia poduszki lateksowej. Jeśli doświadczyłeś czyszczenia poduszek z pianki z pamięcią kształtu, zauważysz podobieństwa w sposobie czyszczenia poduszek z pianki lateksowej. Na przykład, musisz przygotować roztwór myjący, używając delikatnego detergentu i letniej wody.

Jednak nacisk jest konieczny na pranie poduszki lateksowej tylko wtedy, gdy wymaga ona głębokiego czyszczenia. Pamiętaj, że większość materiałów piankowych straci swoją strukturę w wyniku ciągłego prania, dlatego używaj poszewki na poduszkę, którą możesz prać częściej. W przeciwnym razie przygotuj roztwór czyszczący zgodnie z instrukcjami producenta poduszki i zaleceniami dotyczącymi rozcieńczania detergentu.

Krok # 2. Mycie i płukanie

Pamiętaj, aby nie czyścić poduszki lateksowej na sucho ani nie używać myjki do czyszczenia, ponieważ może to uszkodzić materiał. Bezpieczniejszym sposobem na utrzymanie czystości jest od czasu do czasu odkurzanie w celu usunięcia brudu i gruzu. W razie potrzeby możesz również użyć łagodnego detergentu, aby wyczyścić określone obszary.

A jeśli potrzebujesz głęboko wyczyścić poduszkę lateksową? Zanurz go w roztworze czyszczącym, który zrobiłeś wcześniej i ściśnij poduszkę, aby pianka wchłonęła roztwór. Po usunięciu plam i zabrudzeń należy dokładnie osuszyć piankę.

Chcesz wycisnąć poduszkę do pojemnika z czystą wodą i powtarzać proces, aż usuniesz całe mydło. Nigdy nie ulegaj pokusie, aby wycisnąć piankę, ponieważ może ona ulec uszkodzeniu. Najlepiej byłoby wcześniej zapoznać się z różnymi rodzajami pianki lateksowej.

Krok # 3. Suszenie

Po wypłukaniu można wytrzeć poduszkę czystą szmatką, aby usunąć pozostałości mydła. Następnie dokładnie wysusz poduszkę, aby zapobiec rozwojowi grzybów. Nie ulegaj pokusie suszenia na poduszce lateksowej, ponieważ ciepło może spowodować jej kruszenie.

Zamiast tego umieść poduszkę w dobrze wentylowanym i suchym miejscu na maksymalnie 24 godziny lub dodaj wentylator w pokoju, aby przyspieszyć proces suszenia. Dlatego najlepiej myć poduszkę lateksową tylko w ciepły i wietrzny dzień, aby upewnić się, że wyschnie. Należy tylko pamiętać, że poduszka nie jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani źródeł ciepła.

Jak utrzymywać poduszkę lateksową w czystości

Jak wspomniano wcześniej, pranie poduszek lateksowych jest konieczne tylko do głębokiego czyszczenia. Nadal możesz utrzymać poduszkę w czystości, celując w określone obszary, które wymagają usunięcia plam przed jej odświeżeniem. W tym celu zanurz szmatkę w roztworze letniej wody i płynu do mycia naczyń.

Usuń plamę z poduszki, zaczynając od zewnątrz w kierunku środka wycieku. Plamę należy szybko usunąć, nie pocierając zbyt mocno poduszki. Aby odświeżyć poduszkę, można ją posypać sodą oczyszczoną i odstawić na godzinę.

Odkurz poduszkę, aby usunąć resztki brudu i alergeny, takie jak włosy i roztocza. Soda oczyszczona powinna pomagać w usuwaniu alergenów i brudu, ale powinna też wchłaniać zapach potu i olejów nagromadzonych na poduszce. Coroczne pranie poduszki lateksowej powinno wystarczyć w zależności od użytkowania, ale możesz zachować higienę, używając poszewki na poduszkę do prania co miesiąc lub częściej.

Co to jest poduszka lateksowa?

Poduszka lateksowa wykorzystuje piankę lateksową, która może być naturalna lub syntetyczna. Pierwsza pochodziła z drzew kauczukowych, podczas gdy druga wykorzystuje inne sztuczne materiały. W porównaniu z poduszkami z pianki memory zauważysz, że lateks lepiej się odbija i szybciej zachowuje swój kształt podczas leżenia.

Istnieją również lateksy Talalay i Dunlop, w których Talalay jest przewiewny i lekki, a Dunlop jest gęsty i ciężki. Musisz wiedzieć, jakiego rodzaju pianki używa Twoja poduszka, aby zrozumieć, jak o nią dbać, jak przedłużyć jej żywotność i prawidłowo uformować. Co więcej, chcesz wybrać materiał na poduszkę, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i wymaganiom, aby dobrze się wyspać.

Wniosek

Pianka z pamięcią kształtu nie jest jedynym materiałem, który możesz wybrać na poduszkę, ponieważ lateks to kolejna odpowiednia opcja. Ale aby cieszyć się jego właściwościami, musisz nauczyć się prawidłowo czyścić poduszkę lateksową. Na początek nie musisz często go myć, chyba że poduszka wymaga głębokiego czyszczenia.

Zanurz i wyciśnij piankę w wodzie z mydłem i spłucz, aż do całkowitego usunięcia mydlin. Pozostaw poduszkę do wyschnięcia w wentylowanym miejscu, ale z dala od bezpośredniego ciepła i światła słonecznego. Nie musisz używać maszyny ani suszarki, ponieważ mogą one uszkodzić poduszkę lateksową.

Najlepiej jest też częściej prać poszewkę na poduszkę, aby zachować odpowiednią higienę. A jeśli są zauważalne plamy lub chcesz odświeżyć poduszkę, możesz je osuszyć szmatką zamoczoną w wodzie z płynem do mycia naczyń. Następnie posyp sodą oczyszczoną i odkurz poduszkę, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach i inne alergeny.